R.i.p

Έφυγε ο wes craven, σκηνοθετης ταινιων τρομου με πιο γνωστες τον εφιαλτη στο δρομο με τις λευκες και τα scream.

Τεράστιος. Brain cancer λένε, κρίμα. Ας αναπαυθεί εν ειρήνη

πολυ κριμα!!
RIP

R.I.P.

Έριξα μια ακόμα σήμερα στο [B]The people under the stairs[/B]. Η αγαπημένη μου ταινία μάλλον από τον Wes Craven.

…ένα ενδιαφέρον αφιέρωμα

r.i.p.

Πού είναι ένας βρικολάκης όταν τον χρειάζεσαι.

Ποιός Wes craven μωρέ,εδώ χάσαμε τον Νίκο Τσαχιριδη, τον απόλυτο “κακό” του σινεμά

Κανονικα εχει βγει ο χαροσ στο σεργιανι.Εφυγε λοιπον αλλος ενας μετα τον ‘‘Starman’’ αυτες τις μερες.Ο λογος για τον σπουδαιο Ελληνα σκηνοθετη Νικο Παναγιωτοπουλο που μας εχει δωσει ταινιες οπως το σουρεαλιστικο αριστουργημα ‘‘Οι τεμπεληδες της Εφορης Κοιλαδας’’,το φοβερο ‘‘Αυτη Η Νυχτα Μενει’’,το ‘‘Βαριετε’’ με το Βαγγελη Γερμανο,το συμπαθητικο ‘‘Delivery’’,το αδικημενο για μενα ‘‘Beautiful People’’,το μετριο ως κακο ‘‘O Eργενης’’ κ.α.

R.I.P.

“εφυγε” ο Ροτζερ Μουρ.

Αντίο ρε ατσαλάκωτε πράκτορα

καλο του ταξιδι

Ο αγαπημενος μου μποντ.
Καλο ταξιδι

Έφυγε στα 103 ο Κερκ Ντάγκλας

Αγαπημένος μου ηθοποιός και τελευταίος από τους μεγάλους της χρυσής εποχής του Χόλυγουντ. Εμβληματική μορφή, ζωή σαν παραμύθι. RIP.

2 Likes

Πολυ ωραιος ηθοποιος. το Σταυροι στο Μετωπο και ο Σπάρτακος ταινιαρες. Παντως μια χαρα στα 103

Σπουδαιος ηθοποιος μα κυριως αξιολογος ανθρωπος και πολυ προοδευτικος για την εποχη του… και πολλους κοντρα ρολους παρα την ματσο εμφανιση του… γνκ ινδαλμα, τι να πει κανεις…

Ποιον ρόλο του να πρωτοπιάσεις… Για μένα, η 7η Σφραγίδα θα στέκει για πάντα, πολύ, πάρα πολύ ψηλά στην προσωπική μου λίστα.

R.I.P.

8 Likes

Η παρτιδα μαλλον χαθηκε, rip σε εναν πραγματικα τεραστιο

5 Likes

Τώρα χορεύουμε.

4 Likes

Τον μάθαμε από τις πρώτες του Hollywood παραγωγές αλλά τον λατρέψαμε από το έργο του Bergman. Από τους μεγαλύτερους ηθοποιούς. R.I.P.

5 Likes