Radiohead

Holy shit!!! 8O Απίστευτο!!!

…Αλλά έχω σταματήσει να παίρνω cd εδώ και καιρό… :?

(αλλά και πάλι…! πως να το αφήσεις κάτι τέτοιο!!!)

περισσότερο Motörhead και λιγότερο Radiohead

τι 15 γαμω την παναγια. το πηρα 50 οταν βγηκε. φμλ.

Νομίζω είναι οκ να το γράψεις το κατάστημα, αρκετές φορές έχω δει παιδιά να βάζουν λινκς, αλλιώς περιμένω πμ 8)

μίλα ελεύθερα unburnt. πες και σε τι μορφή ήταν.

στο πάμπλικ νομίζω τα έχει.

… [SIZE=“4”]HEY![/SIZE]
εσύ τι μας παριστάνεις?? τον έξυπνο κι έτσι??

[SPOILER] ναι εκεί ήταν… [/SPOILER]

@Dude: τι σε τι μορφή???
χάρτινο boxset, με τα 7 άλμπουμς που ανέφερα…

ναι, είναι jewel cases η σε χαρτονένια θήκη ο κάθε δίσκος? στίχοι? θενξ.

UnburntKhaleesi thanks για το ωραίο νέο.

Πάντως δεν είναι κακή ιδέα να αγοράσει κάποιος όσα κομμάτια έχουν μείνει και να τα πουλήσει στο internet.

Ναι βασικά δεν το είπα για αυτό εγώ αλλά όποιος αγαπάει την μουσική του δισκοθήκη καλό είναι να επενδύσει. Εγω είχα τα pablo honey και ok computer αλλά το πήρα γιατί πολυ απλά το θεωρώ εξευτελιστικά φθηνό.

Πήγα και γω και πήρα σήμερα από πάμπλικ σύνταγμα. Είναι digipack όλα με τα βιβλιαράκια κανονικά όμως(όπως θα ήταν αν έπαιρνες τα cd ένα ένα). Δεν έχει In Rainbows και το 7ο είναι το I Might Be Wrong.

Ντάξει για το συγκρότημα λίγο πολύ όλα έχουν ειπωθεί. Πολύ καλοί με μπόλικο συναίσθημα η φωνή του Γιόρκ. Ό,τι και να γράψεις είναι λίγο. Αυτό που ανακάλυψα τώρα τελευταία είναι πόσο δισκάρα είναι το In Rainbows. Δεν του είχα δώσει πολύ σημασία όταν βγήκε αλλά το ξέθαψα πρόσφατα και δεν μπορώ να ξεκολλήσω. Αγαπημένα τραγούδια είναι τα All I Need,Faust Arp,Down is the new up,Jigsaw Falling Into Place. Όχι πως τα υπόλοιπα πάνε πίσω. Για μένα είναι ο καλύτερος δίσκος που έχουν βγάλει στα 00ς.

Πραγματικά το ίδιο σκέφτομαι κι εγώ για το In Rainbows!!! είναι το αγαπημένο μου άλμπουμ, όχι μόνο απο Radiohead, αλλά γενικότερα…
Είναι το μοναδικό που έχω λιώσει στο κάθε κομμάτι με τις υπέροχες συνθέσεις τους… Πόρωση και ταξίδι του νου μαζί… ξεκινώντας απο τα 15 βήματα της αρχής μέχρι το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ τελος στη βιντεοκασέτα!

Edit: χαίρομαι πολύ για όσους πήγαν και τελικά το πήραν!!!

να δω αν θα προλάβω να κατέβω κι εγώ σήμερα ή αύριο… και αν θα χει μείνει τπτ :stuck_out_tongue:

Γαμω τη τυχη μου τωρα το δα…Κι ελεγα οτι θα εκανα εντυπωση αν ελεγα πως πηρα την limited ομορδη εκδοση του the bends απο public γλυφαδας me 9,90…#-o

Στο καταστημα της Τσιμισκη ειχαν 60 κομματια και εφυγαν ολα γαμω.:?

Αυτο επισης αποδεικνυει οτι αν κατεβασουν τις τιμες ο κοσμος θα αγορασει μουσικη.

μα αυτό εννοείτε…ο κόσμος θέλει να αγοράσει…αλλά όχι να δώσει και 22 ευρό για ενα απλό cd dream theater (μαντέψτε ποιος το αγόρασε τόσο )

ρίξτε τις τιμές ρε μαλάκες…μια χαρά θα εθιστεί ο κόσμος και θα αγοράζει αβέρτα…δεν τυχαίο οτι οι προσφορές φεύγουν σφαίρα…

Μπα αυτο δεν εννοειται,μη το λες.Αλλοι(πολλοι) θα προτιμουν ακομα να κατεβαζουν mp3 και βινυλ-ριπ ξερω γω γιατι ετσι εχουν μαθει-συνηθισει πλεον.

πάντως το boxset στα μετρόπολις έχει ακόμα 61,90.
πραγματικά, από τις καλύτερες προσφορές που έχω πετύχει ever.ΜΑΚΑΡΙ να ακολουθήσουν κι άλλες.credits ξανά στην unburnt λοιπόν.

κοιτα…το οτι έχει γίνει πλέον “θεσμός” να κατεβαζεις mp3 ειναι αλήθεια…
και οτι δύσκολα θα γυρίσει ο πολύς κόσμος ακόμη και με πτώση τιμών ειναι εξίσου αλήθεια…

αλλά…
αν δεν κάνεις καμιά κίνηση σας βιομηχανία δεν έχεις μέλλον στα σίγουρα 100%
πλέον δείχνουν ότι δεν οδηγούν εξελίξεις, αλλά περιμένουν από μόνες τους να συμβούν…
δεν ξέρω που μπορεί να φτάσει το θέμα…
βεβαια και μέσα από αυτές τις καταστάσεις μπορεί να βγει κάτι κάλο…αλλά και πάλι είναι κουφό να μην έχουν κάνει μίση κίνηση να μπουν σε διαδικασία αλλαγής των πραγμάτων…ελπίζουν ετσι απλά οτι ο κόσμος θα ξαναγυρίσει στις αγορές cd/dvd…καλά ξυπνητούρια…