Radiohead

στιχουργικα οχι αλλα μελωδικα ναι. τουλαχιστον για τα δικα μου γουστα.

το γαμησες κ ψοφησες κολλητε.

υπερβολη κ ξερο ψωμι.

το House of cards σε ποια κατηγορια το βαζεις?

των μετριων τους


ειχα μια υποψια μετα το ποστ στο θρεντ των Muse και τωρα επιβεβαιωθηκε.

radiohead και μέτριο δεν κολλάνε.
και ναι awake, οι radiohead ΕΙΝΑΙ οι pink floyd της εποχής μας.

χαρα μου να την ακουσω

αντε σε αλλο θρεντ ρε φιλος

ουτε εγω δεν τα λεω πλεον αυτα για τους tool

(και ειναι οτι πιο κοντα σε pink floyd εβγαλαν τα 90s/00s)

τεσπα εδω υπαρχει κοσμος που θεωρει δισκαρα το final frontier, στους radiohead θα κολλησουμε ?..

each person, to his own reality.

MΠΑΝΤΑΡΑ οι tool, αλλά ούτε τη δισκογραφική συνέπεια των radiohead έχουν δείξει, και βασικα ως προς τι μπορεί να συγκριθούν με τους pink floyd?ως μεγάλο όνομα?αν πάμε στην ουσία της μουσικής, πολύ πιο κοντά στους floyd είναι οι radiohead, παρά οι tool.
σε αυτό το θέμα δεν έχει ο καθένας τη δική του πραγματικότητα.ΜΙΑ είναι η πραγματικότητα!:razz:

οταν λεμε pink floyd της εποχης τους καταλαβαινεις οτι δεν εννοουμε σε ηχο ετσι?

δεν πειραζει ειναι μεχρι να ακουσεις σοβαρα και μετα να κανεις κωλοτουμπες.

ακριβως αυτο

δισκαρα το final frontier.discuss.

(βαριεμαι ρε συ τρομε…πιστευε οτι θες)

οπως ειπα και πιο πριν

each person, to his own reality.

ετσι τουμπεκι.

μην αναφέρεις το όνομα “fianal frontier” σε αυτό το thread.κρίμα είναι να το μιαίνουμε.:razz:
θα περιμένω τη στιγμή που θα πιστέψεις κι εσύ το ίδιο.δε βιάζομαι…

περαν του οτι η εποχη μας δεν βγαζει πια καλλιτεχνες σαν τους floyd,τον miles,τους beatles,τους stones
(και εκει εγκειται η πρωτη βασικη ενσταση μου στην δηλωση σου)

αν επελεγα μια μπαντα σαν τους pink floyd της εποχης αυτοι θα ηταν οι porcupine tree των 90s

αλλα κουβεντα κανουμε να περναει η ωρα

οπως ειπα ο καθε ανθρωπος εχει την δικη του σκεψη,την δικη του αποψη,την δικη του κουλτουρα.

επισης , ακουγοντας το what’s going on μου φαινεται η ολη κουβεντα σαν να μιλαμε για μπαλα την ωρα που εχεις μπροστα σου το τελειο ηλιοβασιλεμα…

let’s focus our energies where it really matters.on the music.

Για εξήγησέ μου εμένα τι εννοείτε.

Κουράζεις υπερβολικά.

Ούτε καν.

ναι βεβαια οι P.T. γιατι και οι floyd ηταν αυτοι που ηταν επειδη οι μουσικη τους θυμιζε εντονα μια μπαντα που επαιζε μουσικη 30 χρονια πριν απ’αυτους.

Οι παλιότεροι στο φόρουμ ξέρετε φυσικά τι αποτέλεσμα έχει όταν αναφέρεται στο θρεντ ενός μεγάλου συγκροτήματος ένα άλλο μεγάλο συγκρότημα και αρχίζουν και οι συγκρίσεις.

Ακριβώς, δεν οδηγεί πουθενά. :wink: