Rage Against The Machine

το να εισαι δεκαπεντε χρονων, και για υτο το λογο δε σκαμπαζεις απο μουσικη το θεωρεις εσυ επιχειρημα?
οταν λεει καποιος μου αρεσουν οι rage against the machine και ειναι δεκαπεντε σημαινει οτι τελικα ρε μαγκα, βλακειες λεει το παιδακι, δεν του αρεσουν ρε συ, δεν ξερει να ακουει ρε συ, δεν εχει αποψη, και αυτη που εχει ειναι σκουπιδια? καμια φορα ενας δεκαπενταχρονος σκαμπαζει 1000 παραπανω απ ο,τι σκαμπαζει ενας εικοσιπενταχρονος ξερωγω. το να θεωρησω εγω καθαρη εκτονωση τη μουσικη τους και να τη γουσταρω, ετσι επειδη μ αρεσει να γουσταρω, αυτο δεν ειναι το ΠΡΩΤΑΡΧΙΚΟ νοημα της υπαρξης της μουσικης? το αν καποιοι καταλαβουν τις προθεσεις του συγκροτηματος η οχι, μεσα απο τους στιχους τους, ειναι προσωπικο θεμα και θεμα αν ξερεις τα αγγλικα η οχι. αν καταλαβεις ομως και μονο το fuck you i wont do what you tell me, και ακουσεις το ‘γκραν γκραν’, νομιζω θα μπεις στο νοημα, γιατι θελουμε δε θελουμε, ο ηχος ειναι η εκφραση του καλλιτεχνη, και ο στιχος, ο καλος στιχος τον συνοδευει, μονο. οσο για τους green day και τους αλλους πανκαδες, αλλα ειδικα τους green day,μαλλον δεν εχεις κανει τον κοπο να ακουσεις, αν θες τους στιχους, εφοσων αυτο ειναι το οποιο πρεπει να ‘‘πιασεις’’ [αποψη σου], το american idiot. συγκεκριμενα το jesus of suburbia. αυτα τα λεω γιατι τα πηρα που αλλος ενας μειωνει τον ανθρωπο με βαση την ηλικια του. και κολλαει αποψεις, με βαση τα πιστευω του, και οχι τα πιστευω μας.[για τους δεκαπενταχρονους].

απλα καταπληκτικοι…8)

συμφωνω απολυτα και επαυξανω.δεν θα μπορουσα να το εκφρασω καλυτερα.i pay my respects to incubus

με ολο το θαρρος και το σεβασμο, αμα βλεπω γραμμενα πραγματα που κατα την ταπεινη μου προσωπικη αποψη τα βρισκω αστεια δεν πρεπει να πω 'μαγκες τα βρισκω αστεια αυτο που λετε ’ ?

δεν μπαινω για να κανω pr . μπαινω γιατι εχω αποψη και την εκφερω.δισως να με νοιαζει να φανω συμπαθης η με το ρευμα.

ακουστε οτι θελετε οπως θελετε . απλα κουβεντα κανουμε.δεν θα πλακωθουμε κιολας.

αν τωρα εσυ πχ θεωρεις τους ratm μουσικη για να κοπανας το κεφαλι στον τοιχο παω πασο.

αυτα.μπραβο παντως που απαντησες ηρεμα και με επιχειρημα.σωστος.

αμα συμφωνεις με το ποστ του incubus προφανως ουτε εσυ καταλαβες τι εγραψα.

επισης για τα περι punk.punk δεν ειναι οι green day.end of argument.

το να εισαι 15 και να θεωρεις θεους πχ τους blink 41 ειναι λογικο.και εγω στα 13 μου ακουγα kylie.οπως εχω γνωρισει πιτσιρικαδες που ακουνε μουσικαρες και τους ΧΑΙΡΟΜΑΙ ετσι εχω γνωρισει και 30αρηδες που ακουνε μαλακιες και τους λυπαμαι.

αλλο το ενα αλλο το αλλο.

η ουσια του post μου ηταν η εξης.

αν θεωρειτε τους ratm απλα μια μπαντα για να κοπανιεστε στο τοιχο , καποια στιγμη θα δειτε και πιο ‘περα’.

keep digging.φιλικα παντα awake

Αφού στους ράνγκερς διαβάζουμε το mein kampf και πάμε ομαδικώς σε ντου…υπάρχουν προδότες ανάμεσα μας.

Οι rangers πολεμάνε το κακό μάναμ, όχι τους Εβραίους. Θα υπάρξουν κυρώσεις :expressionless:

Βασικά ρε παιδιά, ο καθένας όπως τους αντιλαμβάνεται. Και να πάμε παραπέρα στους RATM, πάλι θα θέλουμε να κοπανιόμαστε όταν τους ακούμε :smiley:

Βασικά καλησπέρα σας και να πω πως αφού ο awake κατηγορεί κάποιους επειδή χαρακτηρίζουν τη μουσική των ratm ως μουσική για κοπάνημα,ας κατηγορήσει και τους κνιτες που ακούνε ratm για να είναι rebels(όσους ακούνε).

  1. Τώρα μιλάς σωστά awake. Επίσης να ξέρεις ότι στο φόρουμ μας ευτυχώς υπάρχουν και πολλά 15χρονα και επίσης κάποιοι users ακόμα πιο μικροί σε ηλικία. Όπως ήσουν κι εσύ 15χρονος κάποτε. Γι’ αυτό think twice πριν γράφεις κάτι :slight_smile:

2)Ινκιουμπους κάθε μέρα που περνάει πιστεύω όλο και περισσότερο ότι είσαι φέηκ ακάουντ. :lol: (μην απαντήσεις όμως σε αυτό και βγούμε οφφ-τόπικ)

ειδικά αυτό, στάνταρ δεκαπεντάχρονο το είπε.

Εγώ κάπου εδώ είχα ένα ποστ. Και δεν θυμάμαι τι έλεγα ακριβώς για να το ξαναγράψω :-k
Τεσπά, έλεγα περίπου ότι και να εμβαθύνεις στους RATM θα θες πάλι να χτυπιέσαι όταν τους ακούς. Η κατάληξη είναι η ίδια.

καταρχας,ποιος σου ειπε πως θεωρουμε τους ratm μπαντα για να κοπανιομαστε στον τοιχο και δεν καταλαβαινω τη λογικη oti ta 15xrona,δεν ξερουν τι τους γινεται,δεν τους νοιαζει η μουσικη και οι στιχοι μονο τα γκραν,γκραν…επσιης ποιος σου ειπε πως ολα εμεις τα 15χρνα εχουμε για θεους του blink η καποιους τετοιους?σορρυ αλλα εχεις σηματισει μια γνωμη η οποια δε στεκει!εγω απαντησα πιο πριν κατι που προφανω δεν διαβασες οτι δεν τους ακουω επειδη η ΜΟΥΣΙΚΗ τους δεν μου αρεσει και τοσο.αλλα απο οτι φαινεται εσυ εχεις σχηματισει μια γνωμη στο μυαλο σου η οποια δεν εχει λογικη και βασιζεται στην πλειοψηφια.εγω δεν ανηκω στην πλειοψηφια…

RAGE AGAINST THE MACHINE
November 5, 1999
El Ray Theatre, Hollywood, Los Angeles

Lineage: FM>TV/FM Tuner Card>PixelFM>WAV>WAVELAB (normalize & cuts)>WAV>FLAC

Tracklist:

  1. Guerilla Radio
  2. People of the Sun
  3. Bullet in the Head
  4. Sleep Now in the Fire
  5. Bombtrack
  6. Broken Man
  7. Know Your Enemy
  8. Ghost of Tom Joad
  9. Bulls on Parade
  10. No Shelter
  11. War Within A Breath
  12. Killin in the Name Of

according to etree, this is missing the track ‘Testify’ at the beginning.

SQ is decent, although the noise floor is higher than i would have liked.

An exclusive live recording done especially for triple j.

Rebroadcast by Triple J, on Aug 27, 2005.

complete broadcast, but unknown if this is the complete show…
Recorded, cut, FLAC’d & tracklisted by eclect - http://db.etree.org/eclect

http://zombtracker.the-zomb.com/details.php?id=26132

Rage Against The Machine – Minneapolis, MN – September 3rd, 2008

[SPOILER]Bombtrack
Testify
Bulls on Parade
People of the Sun
Know Your Enemy
Bullet in the Head
Katrina Song
Born of a Broken Man
Guerrilla Radio
Ashes in the Fall
Calm Like a Bomb
Sleep Now in the Fire
Wake Up

The Internationale (playing in the background)
Freedom
Township Rebellion
Killing in the Name of[/SPOILER]

Αχ, αχ, αχ… :roll:

Αυτές τις μέρες ακούω συνέχεια τον πρώτο δίσκο των rage against the machine. Τρομερή δύναμη και ένταση, στίχοι μανιφέστο, μουσικάρες όλοι τους, τι άλλο μπορεί να θέλει κανείς από μια μπάντα δηλαδή.respect!

Oλοι το ιδιο εχουμε παθει φαινεται αυτες τις μερες…

Εχει παρει φωτια!!! Κ ο δευτερος ειναι πολυ καλος ενω δεν εχει ιδιαιτερη προωθηση οπως ο πρωτος κ ο τριτος…

Εγω εχω λιωσει αυτο το τραγουδι. Πολυ πορωτικο βιντεο :!:

Υπερ-απιστευτοι στιχοι!!! Αντε να δουμε κ μεις καμια ασπρη μερα… (τους Rage στην Αθηνα!)


Επικαιρο βιντεο…