Rage Against The Machine

λετε να ζησουμε αυτη τη βραδια???
http://www.youtube.com/watch?v=bChxrHq_SWw :-s

μια φορά αρκεί. 8):stuck_out_tongue:

μα να μην σκισεις και το αλλο το γονατo???

:twisted::twisted::twisted:

Άντε να βγει ο δίσκος για να κάνουν και καμιά τεράστια περιοδεία και να τους δούμε και εδώ μετά από μια δεκαετία. Το έχω τρελό απωθημένο να τους δω και ας σκίσω το γόνατο και ας χρειαστώ και ράμματα :stuck_out_tongue:

Τους είδα λοιπόν στο Rock in Rio στην Μαδρίτη…Δεν μπορώ να περιγράψω αυτό που έζησα…Πραγματικά μακάρι να τους βλέπατε σε αυτές τις 5-6 εμφανίσεις που κάνανε φέτος…Ο ένας ύμνος μετά τον άλλο 7/10 του ομώνυμου, ήχος τρομερός, ενέργεια, δύναμη, πουτάνα όλα με λίγα λόγια…

Πάρτε μία γεύση στο πιο ποιοτικό βιντεάκι που έχω βρει απο το Live…

Ήταν και cypress hill μαζί που τα σπάνε χοντρά live αλλά δεν κάναε τράμπες σε How I could just kill a man & rise up

@tylerdurden

ποοοοσο σε ζηλευω…

χαχα! άστα αδερφέ ήταν ονειρικό πραγματικά…ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα πιο λεπτομερές review αλλά γενικά δεν έχω φωτογραφικό υλικο παρα μόνο τις φάτσες μας στο χώρο…ratm καθόλου…

Παιδες, εχει μπει κανεις στο store τους;;;

Μιλαμε respect …τα T-shirts 5$ και τα φουτερ 15$.

Εγω την ψηνω γι’ αυτο.



Θελει κανεις αλλος τιποτα για να μοιραστουμε μεταφορικα;;;

Αυτά που βλέπεις είναι για Αμερική μόνο. Όταν μπεις στο site τους και πατήσεις το merch πρέπει να διαλέξεις την ευρωπαϊκή σημαία.
Οι τιμές για την Αμερική πάντως είναι όντως πολύ χαμηλές.

Aφου πατώντας στο φουτερ που ποσταρα πχ, αν προχωρησω τη συναλλαγη, μου βγαζει την επιλογη να το στειλει Ευρωπη με εξοδα αποστολη 23$.

Ναι, όμως τότε γιατί να έχει ξεχωριστά Ευρώπη από Αμερική?:-k
Τι να πω, μάλλον κάνω λάθος.:stuck_out_tongue:

γαμανε ρε! εγω μεσα για να μοιραστουμε τα μεταφορικα

Eγω κι ο Destroyer μαλλον θα τη χτυπησουμε μια παραγγελια.

Οποιος αλλος θελει κατι απο το αμερικανικο store, πμ me. :wink:

Περιοδεία sudamericana…

Sandiago - Chile

ωραια πραγματα…
εχουν πει αν θα ερθουν και απο ευρωπη?

Μακαρι να ερχοντουσαν, ειναι απο τις μπαντες που θα ηθελα πολυ να δω.

καλα κανεις γιατι λαιβ ειναι ανεπαναληπτη εμπειρια 8)

Αυτό.

By the way,μέχρι το καλοκαίρι ευρώπη ήταν,και συμμετείχαν και σε κάποια μεγάλα φεστιβάλ.Τώρα για το μέλλον,δεν γνωρίζει κανείς μάλλον

Συνεχίζω με πολλή διάθεση εδώ.

Μιλάμε για το πρώτο τους λάιβ,ένα χρόνο πριν βγει ο δίσκος ας μην το ξεχνάμε κι αυτό :stuck_out_tongue:

To Bullet in the Head στο ίδιο λάιβ το λένε άψογα…

Τώρα για την αφορμή της συζήτησης:

Για μένα το Killing in The Name είναι πολύ μέτριο σε σχέση με τα υπόλοιπα του ντεμπούτου τους…Δεν έχει κανένα στιχουργικό υπόβαθρο,οι στίχοι μπήκαν για να πέφτει ξύλο στα λάιβ και να νιώθουν επαναστάτες όσοι ακούνε ό,τι τους πασάρουν…
το Township Rebellion για μένα είναι το άξιο alter ego του KITN,με στιχάρα και τρομερό tension build up στο τέλος.

Δεν παύει να είναι γαμάτο κομμάτι το hit τους πάντως…

Χειρότερος δίσκος είναι το Evil Empire για μένα,με μόνο 2 γαμάτα κομμάτια μέσα (Bulls on Parade και People of the Sun),το Battle of LA καλός δίσκος που θα μπορούσε να είναι κορυφαίος (αλλά δεν είναι),το Renegades ως κύρια αφορμή διάλυσης μπάντας και με μηδέν στιχουργική δημιουργικότητα απαξιώ να το πω άλμπουμ.

Αλλά την μπάντα την κάνουν τα λάιβ…

Τα οποία λάιβ είναι καλύτερα από τις ηχογραφήσεις.Αυτό λέει τα πάντα σε μένα.Ο δίσκος είναι η βιτρίνα μιας μπάντας,το λάιβ είναι ο πυρήνας της.Οι συναυλίες τους έχουν απίστευτη ενέργεια,είναι πολύ παθιασμένες,και είναι απίστευτα θεαματικές χωρίς πυροτεχνήματα, φρου φρου μάνικες με νερό/αφρό/σπέρμα/φωτιά και τσίτσιδες χορεύτριες κρεμάμενες από λουλουδάτες κούνιες.

Επίσης γαμάτο στοιχείο είναι ότι οι RATM ήταν είναι και θα είναι μια μπάντα με ΣΤΑΘΕΡΟ και ΙΣΟΒΙΟ roster.Δεν θα φύγει/αλλαχτεί ποτέ κανείς.
Αν γίνει (που δεν θα γίνει) θα πάψουν να υφίστανται.

για ό,τι άλλο θες να μιλήσουμε Jiji εδώ θα είμαι…
εδώ είναι η θέση μου 8)

Kαι γω απορω πως το Killing In The Name… “θεωρειται” το κλασικο RATM τραγουδι.

Θα μου πειτε αλλη μια περιπτωση “Paranoid”.

Τελοσπαντων…

comealot, το Βattle Of LA δεν ειναι απλα ενα καλο δισκακι …αν ειχε ολος ο δισκος το επιπεδο του πρωτου μισου, θα ηταν τουλαχιστον ισαξιο του πρωτου.