Ποια η γνώμη σας για τους Rage;

Για να ακούω γνώμες…

Ο μοναδικός που έχω ακούσει ολόκληρος και είναι αρκετά καλό, ειδικά το ομόνυμο κομμάτι.

missing link μεσα στους καλυτερους δισκους ολου του ιδιωματος!!!

in her diary’s black pages…

ε τα έχουμε ξαναπει για τους Rage. Τrapped και Missing Link κορυφαίες στιγμές της metal.

τι ακ@τ@?? μόνο 7 άτομα γουστάρουμε Rage??

Mπορώ να ψηφίσω και το ΧΙΙΙ ετεροχρονισμένα???

Τωρα το δα.

Trapped με βαρια καρδια. Αλλα σχεδον ολα τους μ αρεσουν. Το μονο που βρισκεται στα ταρταρα ειναι το Ghosts. Επισης απιστευτα ψηλα απ την περιοδο Σμολσκι βρισκονται τα Unity και Soundchaser. Και γενικα ειμαι καμμενος με Rage. Στο λαιβ τους στο Gagarin ο Victor κατα το τελος του ηρθε και μου σφιξε την πενα στο χερι. Μαλλον ημουνα ο πιο αρρωστος στη μπαρα. :lol:

Edit: Εκεινη τη μερα, 2 θεσεις παραδίπλα στη μπάρα βρισκόταν ο Maiden. Τοτε δε γνωριζόμασταν, αλλα μετα με τη κουβεντα καταλαβαμε οτι κουτουλησαμε τα κεφάλια μας στη φάση που μπηκε το Firestorm. :lol:

Ψηφίζω Trapped. Αλήθεια που είναι το Secrets in a weird world?

Πού είναι το Unity ωρέ???#-o

Perfect man…Mακράν…

Έλα ντε!!! Ο ορισμός του power/speed!!! Έλεος! Δεν πάμε καλά! Πρώτα secrets κ μετά end of all days θα έλεγα.

+1. Αν και όντως λείπει το Secrets in a weird world το αγαπημένο μου από Rage

Σίγουρα το XΙII.

:respect: στους Rage

Ο τελευταίος σπέρνει, με έστειλε αδιάβαστο:band:

Οκ, κατάλαβα. Απλά είδα ότι οι περισσότεροι δεν λένε και πολλά οταν κάνουν thread. Yπέθεσα πως λειτουργεί έτσι.

Into the point τωρα…

Rage. Ενα απο τα συγκροτήματα που γνώρισα από πολύ μικρός, μεγάλωσα με τη μουσική τους, και για λόγους συναισθηματικούς πια, παρακολουθώ την πορεία τους όλα αυτα τα χρόνια. Εκαναν ντεμπούτο με το Reign of Fear. Ενα speed/thrash θα το λεγα αλμπουμ. Οπως τα περισσότερα γκρουπ, κάπως έτσι ξεκινούν μέχρι να βρουν τον ήχο τους. Καθώς και το Execution Guaranteed. Λίγο καλύτερο αλλά ακόμα δεν έχει καταφέρει να με ενθουσιάσει. Μπορεί αν ήμουν 10 χρόνια μικρότερος να μου άρεσε, δεν ξέρω.
Το πρωτο αλμπουμ που άκουσα απο αυτους και έμαθα ποιοι ειναι, ήταν το Secrets In A Weird World. Θυμάμαι ακόμα που άκουγα μόνο Maiden/ Metallica και διάφορα κλασσικά γκρουπ τότε. Μέχρι που ένας φίλος μου έδωσε την κασέτα τους και έπαθα πλάκα. Ειδικά στα ρεφρεν που τα βρηκα πολύ ιδιαίτερα και σε κάνει να ξεχωρίζεις με τη μια ποιός είναι. Οπως συμβαινει και με τους Blind Guardian. Time Waits For Noone, Ιnvisible Horizons, She (το καλύτερο ρεφρεν εκει μεσα)
Light Into The Darkness και Without A Trace, το καλύτερο κομμάτι του δίσκου.
Τότε είπα, τελικά εκτός από Helloween υπάρχουν κι άλλα τέτοια γρήγορα γκρουπ. Σημειωνω ότι ήμουν 11 και δεν γνώριζα και πολλά. Ποσο μάλλον να ζεις στην επαρχεία και να μην έχεις που να ακούσεις. Πόσο μάλλον να αγοράσεις…
Για ιστορικούς λόγους να πω ότι μετά έκαναν ενα split με Bathory/Tankard. Οποιος ενδιαφέρεται με ρωτάει για περισσότερα.
Aμέσως επόμενο και η πρώτη φορά για μένα που αγόρασα κάτι την ιδια χρονια που βγηκε, το Trapped! Θυμαμαι τότε είχα πάθει σοκ μαζί με το Fear of the dark των Maiden. Ηταν οι κασετες που επαιζαν ολη μερα. Αργοτερα καταφερα να τα βρω σε cd.
Βaby, I 'm your Nightmare (κομματαρα), The body talks κ.α. Αγαπημένο αλμπουμ και αυτό.
Να υποθέσω τώρα ότι το The Missing Link το ξέρετε και δεν χρειάζεται συστάσεις πολλές. Οι Rage εχουν βρει τον ηχο τους και πιστευω οτι ειναι απο τα καλύτερα της Era ευθιμιάδης/Wagner.
Οπως και το Black In Mind που ακολουθει μετά. Ποιος απο εσας δεν αρεσει το In A Nameless Time ακομα κι αν δεν ακουει Rage… Αlive but dead, Sent by the devil και τα μυαλα στον τοιχο!
Απο τον καιρο που εφυγαν τα δικά μας παιδιά (Ευθιμιαδης bros) πιστευω οτι εχασαν πολλα οι Rage συνθετικα.
Τρομερες εκτελεσεις στο Lingua Mortis στα τραγουδια τους αλλα χαλια παραγωγη… Κριμα και το αδικει πολυ ετσι. Στο End of all days βασικα μου αρεσε μονο το Higher than the sky. Δεν ξερω γιατι. Απο το ΧΙΙΙ και Ghosts δεν μπορω να ξεχωρισω κομματι, οποτε αφηνω και κατι για σας.
Επιδη δεν εχω το Welcome To The Other Side ακομα, αν μπορεί κάποιος ας πει μονο γι αυτο.
Τωρα οσο αφορα τα 3 ? 4 τελευταια τους με τον Victor Smolski (respect) μονο το τελευταιο τους με εκανε να πω οτι ισως καποια μερα ξανακανουν κατι καλο…

θυμάμαι στα 8 μου να τους ακούω φανατικά όταν δεν έβλεπα Φρουτοπία ή Καπαμαρού.

Μια που γενικό thread για τους RATM υπάρχει ήδη, αυτό μετονομάστηκε σε αγαπημένος τους δίσκος και μεταφέρθηκε στα δημοψηφίσματα. Go on :slight_smile:

edit: διορθώθηκε

Βασίκα αυτό το θρεντ ήταν για τους Rage και όχι για τους RATM.

Πως βρέθηκε η γνώμη μου εδώ μέσα?? :-s

Και μια ενσταση!! ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ SECRETS IN A WEIRD WORD???

Αυτο ήταν μπιχτή σε μένα μήπως?

Μ?
Τελικα για rage λεμε δωθε ή για rage against the machine?