Rammstein - Liebe Ist Fur Alle Da

Χεχε! Το σωστό να λέγεται!! :wink:

Χμ τελικά ή ευτυχώς το pussy που βγήκε ως single ήταν απλός για τον χαβαλέ…
πολύ ωραία τραγούδια από άποψη μουσικής.Σου μένουν τα τραγούδια και θες να τα ακούς ξανά και ξανά, όχι όλα βέβαια.
Τώρα από στίχους δεν ξέρω τπτ και δεν έχω βρει χρόνο ακόμα να τους διαβάσω.
Πάντως τραγούδια σαν το Rammlied, Ich Tu Dir Weh, Waidmanns Heil, Haifisch, Weiner Bult και Liebe Ist Fur Alle Da είναι αρκετά καλά.


Now playing: Rammstein - Fruhling In Paris
via FoxyTunes

μετα απο μια προχειρη ακροαση ακουγεται σαν τα πρωτα τους, εχει αυτη τη ‘‘δυναμη’’ δεν ξερω πως αλλιως να το εκφρασω.περαιτερω αναλυση μολις τον λιωσω

Δηλώνω μη γνώστης του συγκροτήματος, αλλά ακούω τις τελευταίες μέρες το “Liebe ist Fur Alle Da” και τελικά αυτός ο δίσκος θα είναι το οριστικό έναυσμα για να ακούσω Rammstein σοβαρά, μετά από το “Rosenrot” που είχα ακούσει κάποιες φορές (κυρίως επειδή μου κίνησε την περιέργεια το “Te Quiero Puta”) και μου άρεσε κι αυτό πολύ, αλλά για κάποιον ανεξιχνίαστο λόγο δεν το συνέχισα από κει. :-k

Γενικά αυτό το συγκρότημα, παρ’ όλο που δεν ακούω ΚΑΘΟΛΟΥ αυτό το είδος μουσικής, έχει κάτι που μου κάνει το “κλικ”. Ίσως είναι αυτό το vibe ναζιστικού εφιάλτη ή κάτι τέτοιο που μου βγάζουν, που μου φαίνεται ότι το κάνουν πιο πειστικά κι απ’ τους Slayer στο “Angel Of Death”.

Κι εγώ το κομμάτι που έχω ξεχωρίσει περισσότερο απ’ τα υπόλοιπα είναι το “Waidmanns Heil”. Κορυφαίο είναι το γαμημένο, με φοβερή/πανέξυπνη χρήση πλήκτρων, ριφφάρες και…

Auf dem Lande, auf dem Meer
Lauert das Verberden
Die Kreatur muss
[SIZE=“7”]STERBEEEEEEEEN [/SIZE]
:twisted::lightsabre::vibrate:

O DISKOS GAMAEI !!!

Pira kai enan filo mou sto Hamburg na mou eksigisei ligous stixous kai einai apo tous pio nosirous Rammstein ever made…

RAMM

STEIN !!!

αυτο το κομματακι στο waidmanns heil επρεπε να κραταει πιο πολυ!!!με πορωνει τρελα,το βαζω συνεχεια στην επαναληψη :stuck_out_tongue:

MA TON ALLAX !!!

[SIZE=“7”]HALT !!![/SIZE]

STASH RAMMSTEIN

KSYPNATE ORE OI BARBAROI EPISTREPSANE GIA TA KALAAAAAAA!!! :lol:

ρε εχει κανεις σας τα μπονους τρακς???

Τα σπαει το αλμπουμ!!!

Μπορω να πω οτι ο ηχος ειναι πιο κοντα στο πρωτο τους, πιο “ξερος” και heavy, χωρις τους dance πειραματισμους του Sensucht η την πιο ατμοσφαιρικη κατευθυνση της μετα-Mutter εποχης.

Δυστυχως το εχω ακουσει μονο 2 φορες αλλα ακουγεται πολυ δυνατο.

RAMM

STEIN!!!

Milame akroasi me tin akroasi i porosi megalonei kai o fanboy-ismos gigantonetai. Alles 3 kommatares sta bonus tracks, perastika mas. 8)

O Till einai apo tis megalyteres morfes ever , me poronei oso den paei allo o Germanaras, einai apisteytos , e re ti exei na ginei sta live pali…

Λοιπόν, είχα ακούσει το πούσυ (το οποίο είναι επιεικώς για τον μπέο) οπότε είχα πει να μην ασχοληθώ με αυτή την κυκλοφορία, μιας και τα τελευταία τους άλμπουμ μου φαίνονται αφόρητα βαρετά.

Άκουσα όμως το Frühling in Paris μέσω γιουτιούμπ, το οποίο είναι (τουλάχιστον) ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ κομμάτι. 8O

Μαζεύω την ουρά μου και τσεκάρω πάραυτα!

αμα ακουσεις τραγουδαρες οπως waidmanns heil,liebe is fur alle da,buckstabu,MEHR,θα αλλαξεις γνωμη…αφου ακουσες που ακουσες το single,δεν μπορουσες να ακουσεις και το Rammlied να δεις την “αλλη πλευρα”(μη χιουμοριστικη δλδ)…τεσπα οταν το ακουσεις ολο πες μας :slight_smile:

Υπόψιν, για όσους σκέφτονται να το κατεβάσουν, τα rapidshare links που είχαν κυκλοφορήσει έχουν “κοπεί”.

εμενα παλι και το pussy μου αρεσει ρε παιδια…σαν το Te Quiero Puta και Benzin μου φαινεται…:stuck_out_tongue:

ΛΟΛ?στο αστειο στυλακι του te quiero puta σωστα(αν και πιστευω πως ειναι καλυτερο απο το πουσι),αλλα το μπενζιν που στο διαλο κολλαει με αυτα τα 2???

Οι ρώσοι είναι φίλοι μας. :wink:8)

αυτο με τους ρωσους δεν το εχω καταλαβει,εχει σχεση παντως με τα κομματια που διερευσαν σωστα?

αγαπάμε γκόντσμακ

λωλ,και εγω σας αγαπαω αλλα γιατι δεν απαντατε?

αν και δεν μπορω να παρακολουθισω την συζητηση…(???)
εεε πωως ρε godsmack και το μπενζιν ειναι απο τα χιουμοριστικα τους τραγουδια(κατα την αποψη μου βασικα :p)