Rap-Hip Hop

Νέο τραγούδι από τον επερχόμενο δίσκο των Goin’ Through σε συνεργασία με τον TNS.

Καινούριο κομμάτι από Death Grips.

Μόνο κλάμα, γαμώ την τρέλα μου, γαμώ.

Ρε τι δισκάρα έβγαλε ο Kendrick Lamar… ντάξει έχει κάτι υπερβολάρες μέσα όπως το τελευταίο τραγούδι με τα σκηνικά με τον Tupac (lol) και γενικά το όλο concept του album είναι αρκετά εγωκεντρικό (παρόλο που δεν φαίνεται από τα πρώτα ακούσματα), αλλά νταξ είναι πάρα πολύ καλός δίσκος…

Ακούμε και κλαίμε.

Όσο πιο ήρεμα μπορώ θα πω ότι είναι ο καλύτερος δίσκος που έχουν βγάλει. Ναι είναι ένα γαμημένο αριστούργημα που καλλιτέχνες, σαν τον Λαμάρ από πάνω, τους πάει γαμιώντας και χέζει πάνω στα κεφάλια τους.

Βέβαια, κανονικά το ποστ αυτό έπρεπε να γίνει στο punk θρεντ, γιατί οι Death Grips, όσον αφορά το attitude, είναι η πιο πανκ μπάντα στην ιστορία της μουσικής.

:roll:
λολ, δεν υφίσταται σύγκριση ρε, από όπου και αν το πιάσεις είναι δύο εντελώς ανόμοια πράγματα…

2-3 λόγια για το νέο του Lamar εδώ http://www.various-tapes.gr/?p=1228

εδιτ: όντως το Jenny Death παίζει να είναι ο καλύτερος δίσκος των DG, μιάμιση αυτιά που του έριξα χθες… όμως ποτέ δεν τρελάθηκα μαζί τους.
το Niggas on the Moon ήταν τραγικό πάντως…

Ναι ρε το ξέρω ότι δεν υφίσταται σύγκριση. Απλά ό,τι έχω ακούσει από Λαμάρ μου ακούγεται τυποποιημένη μαλακιάρα και εκνευρίζομαι με την απανταχού αποθέωση :stuck_out_tongue:

Το NOTΜ ήταν η απογοήτευση της περσινής χρονιάς παρόλο που δεν το βρίσκω τελείως χάλια.

λικάρω. λικάρεις, λικάρει…

Καινούριο Dalek

Can you say anything yet about what you’re working on with avantgarde French black metal troupe Blut Aus Nord?
We?re set to meet at a DΓ¤lek show in France, so it’s all in the preliminary stages. I’m looking forward to see what we can build. I mean, I have no idea what you?re talking about!

Επίσης δεν θα μου κάνει πολύ εντύπωση αν δούμε κάποια συνεργασία και με Tool στο μέλλον.

μόνο run the jewels εινηφάση

Κι εμένα μου άρεσαν οι Moodie Black! Τελευταία ακούω αυτά:

Ο Βρετανός Obaro Ejimiwe, κατά μουσικήν κόσμον Ghostpoet συνεχίζει να μας μαγεύει. Το νέο του πόνημα [I]Shedding Skin[/I] διαθέτει όλα εκείνα τα στοιχεία που θα σε κάνουν να τον ακούς και να τον ξανακούς… Όπως επίσης και πολύ όμορφες συνεργασίες…



Ωραίος ο Ghostpoeat, οι 2 πρώτοι του ήταν αρκετά καλοί θα έλεγα…
Το φετινό του δεν το έχω ακούσει αλλά από ότι καταλαβαίνω μάλλον απομακρύνεται πολύ από την ηλεκτρονική φύση των προηγούμενων… θα του ρίξω μια αυτιά.

και για τον πιο πάνω που έγραψε για Run The Jewels



Καινούργιο Tech N9ne με Corey Taylor κι Eminem άκουσε κανείς;

Επίσης νέο Yelawolf αρκετά καλό και πάλι με συμμετοχή Eminem.

Νέο ep για τους Moodie black

Genetikk ? Achter Tag

Από Γερμανία. Έπαιξε μόνο του στο youtube και μου άρεσε.

[B]Lil Ugly Mane - Third Side Of Tape (2015)[/B]

Άντε γεια χιπ χοπ :bye:

To soundracks for the blind της χιπ χοπ μουσικής. Ένα απαύγασμα 13 ετών που αποδομείται σε 6 τεράστια κομμάτια άνω των 20 λεπτών (συν ένα δίλεπτο που λειτουργεί σαν επίλογος), ξεπερνώντας τις 2 ώρες μουσικής. Μέσα σε αυτό το χάος ακούμε από fusion jazz μέχρι harsh noise και αν και μερικά θέματα ακούγονται ελαφρώς παράταιρα, το τελικό αποτέλεσμα είναι αποθεωτικό.

Από τους καλύτερους πειραματικούς χιπ χοπ δίσκους που έχουν βγει ποτέ.

Ακούμε: https://liluglymane.bandcamp.com/album/third-side-of-tape

Καινούργιο Death Grips, οι ίδιοι με άλλο όνομα ή άλλο συγκρότημα http://thirdworlds.net/ilys.zip;

φωνητικα μονο στο τελευταιο πρεπει να εχει απο τον Burnett. Στα υπολοιπα κομματια ειναι απο αλλους. Γενικα το στυλ παντως φερνει αρκετα.

Από Γερμανία τώρα τον Ιούλιο κυκλοφορεί αυτό. Οι μοναδικοί που ξεχωρίζω από εκεί.