Rap-Hip Hop

Ξενο:
Cypress Hill
2 Pac (R.I.P)
Dr.Dre(πιο παλια)
Εminem(πιιο παλια και αυτος :p)
Ν.W.A(LEgends of Rap and hip hop)

Ελληνικο:
Ζωντανοι Νεκροι(Τακι Τσαν,Μιδε,Υπο,Χαρμα,Κατα)8)
Terror X Crew
αυτα απο ελληνες…
P.S Μισω τον TUS!!!#-o

O ΤUS ειναι τρισαθλιος.

πες τα ρε μεγαλε επιτελους…απορω πως καποιοι τον ακουν αυτον το βλακα που νομιζει οτι ραπαρει…βλεπω κατι παλικαρια στο δρομο με TUS στο WALKMAN κινητακι…και το πεζουν καποιοι να πουμε…ελεος…η φωνη του μου θυμιζει το 5 χρονο ξαδερφακι μου…

Ρε ενα θα σας πω flowjob.Ελληνες,γαμω τα crossover hip hop και γαμω τα λαιβ.Ουτε πουλημενοι,ουτε δηθεν,ουτε τιποτα.Κανουν λαιβ με 8 ευρο,παιζουν οπου τους πουνε και μοιραζουν τσαπα τα cd στις συναυλιες τους.Αυτο το hip-hop γαμαει.Παιζουν 2ρο ονομα πριν τον rza μεθαυριο.
Παρτε και βιντεονια γιατι γαμανε λαιβ.


Και εχουν τον Anser που εχει το καλυτερο flow sthn Ελλαδα
Κοιταχτε τι κανει ο θεουλας http://www.youtube.com/watch?v=1LKwUfn_VXM&feature=PlayList&p=03E6CE3DCF8DB25E&playnext=1&playnext_from=PL&index=2

O TUS είναι θέουλας αγράμματε!

Γκανγκστα.

Γεμισε η Αθηνα θαγκζ :expressionless:

τωρα πες μου οτι σου αρεσει το TUS?

Να επιμείνω και να ξαναπώ ότι και αυτό το topic θα πρέπει να μεταφερφθεί στο rockipedia.

Aγραμματος εισαι και φαινεσαι ρε.[-X

νταξει ο τυς ειναι love him or hate him.ΟΙ στιχοι του ειναι πολυ trash,καργα στο μπινελικι επομενως αμα σου αρεσουν αυτα οκ,αλλιως πας αλλου.Εμενα μου αρεσουν τα τραγουδια του μουνοδουλος,τσολι και γιατρε δεν κλανω πια αλλα μου την σπαει που ειναι ρατσιστης,στο οι αλβανοι ειναι κυριλε τα χωνει καργα στους αλβανους οτι δηλ ειναι κλεφτες και λαθρομεταναστες

ενταξει με λιγα λογια ειναι μαλακας!!!ενταξει εχεις δικιο σε αυτο…δεν κλεβουν μονο αλβανοι…αλλα και οι ελληνες…xD

οχι ομως ολοι οι αλβανοι και για αυτο μου την σπαει ουτε ολοι οι ελληνες φυσικα

Ακούστε το Μουνόδουλος και το Αγαπώ την μάνα σου και δείτε τι εστί κάφρος:p

Συμβουλή προς κόσμο και κοσμάκι: αν θέλετε να κάνετε ένα καλό ψάξιμο απο rap/hip hop των 90ς κυρίως και δε ξέρετε που να ψάξετε, κλικάρετε στο youtube ονόματα παικτών του NBA που παίζαν εκείνη την εποχή και αρχίστε να ψάχνετε για βίντεο τους με τέτοια μουσική (είναι πολλά). Ειδικά τα βίντεο του yinka dare, έχουν πραγμτικά διαμάντια της rap και αξίζει να τα τσεκάρετε, π.χ. ακούστε εδώ το κομμάτι που έχει χρησιμοποιηθεί στο βίντεο του Jason Williams.

και το Τσολι.Μιλαμε για αγνο μπινελικενιο ραπ

φυσικα οχι ολοι οι αλβανοι…απλα τους εχει βγει το ονομα…αλλα πιστευω πιο μεγαλο ποσοστο μαλακιας εχουν οι αλβανοι απο τους ελληνες…νταξει και οι ελληνες εχουν την μαλακια τους αλλα οχι σαν τους αλβανους πιστευω…εγω προσωπικα ξερω πολλους αλβανους και ειναι και γαμω τα παιδια…αλλα βλεπω μερικους στο δρομο…που με κοιτανε με ενα βλεμμα…λες και τους εβρισα τη μανα χωρις να τους εχω κανει τπτ…περιεργα πραγματα…(και οι ελληνες ειναι ετσι απλα οχι τοσο πολυ)

Atmosphere FTW!!!τα ξερω αυτα τα παλικαρια ρε…underground rap και ετσι…εχω φαει πορωση με αυτο το κομματακι…trying to find a balance…τους ξερεις??

Δυστηχώς δεν έχω ακούσει πολλά πράγματα, αν και ότι έχω τσεκάρει είναι πολύ καλό. Δυστηχώς ή ευτηχώς μου αρέσει μία μπάντα να τη μαθαίνω μέσω cd = όταν δεν έχεις λεφτά να δίνεις εκεί, λιγοστεύουν τα ακούσματα σου.

Προσωπικός γουστάρω αρκετά και CNN όσο έχω ακούσει, έχεις τσεκάρει καθόλου?

υ.γ. το Thin Line των Jurassic 5 τα σπάει άσχημα ε…

Μ’αρέσει το thread, όσο κι αν έχω διαβάσει κάτι αρλούμπες.

Ο Eminem είτε σας αρέσει είτε όχι είναι από τους καλύτερους τεχνικά rappers (άρθρωση, ταχύτητα, στίχος). Ο Ice T και ο Snoop δεν έπαιξαν ποτέ φυσικά στους NWA, αλλά δεν πειράζει, καλή καρδιά. Από εκεί και πέρα, από τα παλιά εγώ προτείνω (πέραν αυτών που αναφέρθηκαν πιο πριν) προσωπική καριέρα Ice Cube, Eazy E, Boogie Down Productions, Mos Def, Run DMC, Afrika Bambataa, DJ Quik, Notorious B.I.G. Μεγάλα ονόματα λίγα παίζουν ακόμα σε μεγάλο επίπεδο, Jay Z, Nas, Xzibit και περιμένουμε αιώνια το “Detox” του Dre.

Από νέα πράγματα προτείνω Lil’ Wayne (κυρίως το “Tha Carter III”), Tech N9ne (κυρίως “Absolute Power”), Termanology (αν βρείτε το mixtape “Hood Politics IV”), Three 6 Mafia (“Most Known Unknown”) και φυσικά The Game, ο μόνος σύγχρονος rapper που αξίζει το πάνθεον επιπέδου 2Pac/Biggie.

redpyramid τσέκαρε Dead Prez αμα θέλεις πολιτικοποιημένες καταστάσεις.

Και οι πιο ζόρικοι ψάξτε και Sage Francis (hiphop στα όρια του προφορικού λόγου).

Έλα να ρολάρει η συζήτηση

Χα, με κούφανες τώρα.