Real madrid

Καλά οκ, ό,τι πεις.

Μάλλον φταίει ότι είμαι προκατειλημμένος aka δεν υποστηρίζω καμιά από τις δύο ομάδες!

.,aka ΜΟΥ ΚΑΝΑΝ ΔΕΚΑΤΡΙΑ ΠΕΝΑΛΤΙ ΟΙ ΑΛΗΤΕΣ ΤΟ 2009 ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΡΑΚΙ ΔΕΝ ΕΔΩΣΕ ΚΑΝΕΝΑ :razz: :!:

Τι δεκατρία.

Αν ήταν σ’ εκείνο το ματς ο διαιτητής του σημερινού, θα βάραγα πέναλτι κάθε δυο λεπτά!

Ααααχ… πουτάνα κενωνία…

ελαααα. αφού σου βγαίνει λιγο αυτό το ελληνικό “όλα πουτάνα πάλι”

*πάντως του ινιεστα ξαναδες το… σε μια γρήγορη ματιά παντού μόνο για την φάση του νειμαρ λένε.

Ποιά; Αυτή που “εντάξει δε φαίνεται να τον ανατρέπει αλλά απ’ την άλλη και οι παίκτες της Ρεάλ δε διαμαρτύρονται και πάρα πολύ, οπότε…”;

Ρε, όταν προσπαθήσετε να δικαιολογήσετε τα αδικαιολόγητα έχετε πολλή πλάκα.
Πιο γραφικοί κι απ’ τον Κάρβου όταν προσπαθούσε να δικαιολογήσει εκείνη την καρατιά του Πέπε στον Ντάνι Άλβες πριν 3-4 χρόνια, πότε ήτανε.

ε ναι ρε νουντ. και αυτό εχει λογική. ο άλλος τετ α τετ πέφτει, ο αμυντικός απλά σηκώνεται και φεύγει σε πέναλτι και κόκκινη σε 10 δευτέρα?! παίχτης της ρεαλ που διαμαρτύρονται και για τα πλάγια μισό λεπτό?

Έτσι! “Δε βλέπω πέναλτι, αλλά άμα το φιλοσοφήσω και λίγο μπορεί να υπάρχει”!

Α ρε μη-προκατειλημμένοι…

Πάντως στ’ αρχίδια μου που σφάχτηκε σήμερα (εν τέλει) η Ρεάλ, άσε που σε τελική ανάλυση με τόσες κλασσικές ευκαιρίες που έκαναν μέχρι και το 3-3 έπρεπε να το είχαν καθαρίσει το ματς, οπότε κανένα δάκρυ για πάρτη τους. Αν μάλιστα τα πράγματα στη Λα Λίγκα εξελιχθούν με τέτοιον τρόπο, μετά και το σημερινό αποτέλεσμα, που στο τέλος να το σηκώσει η Ατλέτικο, τότε τόσο το καλύτερο και μπράβο στο κοράκι!

Αν εγώ χτυπιέμαι είναι επειδή ο άχρηστος μου χάλασε την κάβλα απόψε. Επειδή σε αντίθεση με τους περισσότερους από σας δεν είχα την αγωνία “να κερδίσω τον απέναντι” και απλά είπα στον εαυτό μου “οκ μαλάκα, τις σιχαίνεσαι και τις δυο αλλά ξεκόλλα, μπορεί και να βγει ματσάρα το σημερινό”. Και όντως ήταν ματσάρα! Το πρώτο ημίχρονο ήταν πραγματική απόλαυση. Μετά το τρίτο γκολ της Ρεάλ όμως μάπα το καρπούζι. Τι να το κάνεις.

α οκ. “βλέπω πέναλτι τελικά!” οπότε έτσι θα έχω δίκιο ε…?! :stuck_out_tongue:

αν το πάρει η ατλετικο θα είναι κάτι να χαρεί αυτός που αγάπα το ποδόσφαιρο. γιατί είναι το αουτσαιντερ, γιατι γαμάει όταν γίνεται αυτό , γιατι είναι ο ντιεγκο στον πάγκο, γιατί είμαστε…προκατειλημμένοι

“Ναι, κοίτα, κι εγώ, τώρα που το βλέπω… ξέχνα αυτό που έγραψα πριν!” :stuck_out_tongue:

Η Ατλέτικο γαμάει από κάθε άποψη. Δεν είναι μόνο ο Ντιέγκο στον πάγκο, είναι και (μη σου πω κυρίως) ο άλλος Ντιέγκο, μπροστά, είναι αυτός ο συνδυασμός ωραίας μπάλας και τσαμπουκά/αλητείας χωρίς ούτε πουστιές τύπου Πέπε ούτε πουστριλίκια τύπου Μπαρτσελόνα (γενικώς), είναι πολλά…

Και είναι και περίεργο που θέλω να το σηκώσει. Κανονικά ως βαμμένος Βαλενθιάνος έπρεπε να τους κρατάω μανιάτικο που πριν λίγα χρόνια μας πέταξαν έξω απ’ τον ημιτελικό του Γιουρόπα με σφαγή!
Τι μου συμβαίνει ρε γαμώτο :-k

Μάλλον η βαλενθιομπογιά δεν έπιασε καλά :!:

Εννοείται ότι όλοι θέλουμε να το σηκώσει η Ατλέτικο, κάθε χρόνο το ίδιο καταντάει βαρετό.
Και στην Ελλάδα ας πούμε εγώ ψήνομαι να το πάρει ο ΠΑΟΚ.

ο παοκ δεν ψήνεται

Κριμσον, μιλησε μας γι’ αυτο. :slight_smile:

χαχαχαχα. σταματήστε να με διορθώνετε όπου με πετυχαίνετε . μαλάκες! :smiley: (οχι δεν αλλάζω)
*ντουντ. άντε να!

Αν κρίνω απ’ αυτά που γράφεις τόσο καιρό για Μαρινάκη, ναι, δεν αμφιβάλλω, σε πιστεύω.

Αν πάλι κρίνω απ’ αυτά που γράφεις απόψε, μάλλον θες να το πάρει ο ΠΑΟΚ ή κάποιος άλλος τέλος πάντων μέχρι να ξανάρθει στο λιμάνι κάνας νέος Κόκκαλης και να ξαναγίνει ένας “Ολυμπιακός Κόκκαλη”. Με “ολυμπιακάρες” μέσα στο γήπεδο να γουστάρεις, και για τα πέναλτι, ε, κάτι θα κάνετε. Όλο και κάποιος καθηγητής διαιτησίας θα βρίσκεται, θα γίνονται ψυχολογικές αναλύσεις των φάσεων (ποιός τα γαμάει τα ριπλέι τώρα) και αν δεν πιάνει τίποτα θα υπάρχει καβάτζα το επιχείρημα “σκάστε κλαψιάρηδες, σας γαμάμε”. :slight_smile:

[SPOILER]Καιρό είχαμε να τις παίξουμε τόσο ωραία, μαν. Γουστάρω![/SPOILER]

Δεν παίζει να το έγραφα καλύτερα, πραγματικά! :lol:

Αφού εγώ σ’ έχω γεννήσει ρε :smiley:

Στον Ροναλντο και στον Νειμαρ δεν υπαρχει τιποτα. Του Ινιεστα θα το εδινα μαλλον, αλλα με αυστηροτητα. Ειναι μεσα στην περιοχη, κοντα στη μικρη μαλιστα, και τον εμποδιζουν δυο παιχτες να κινηθει. Δεν ειναι καθαρη ανατροπη παντως.

Πολλες φορες αναρωτιεμαι ποσο ασχετοι μπορει να ειναι οι διαιτητες.

Τόσα χρόνια πέρασαν αλλά μπάλα δεν μάθατε.

Βασικοί κανόνες διαιτησίας στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο:

Το επικίνδυνο παίξιμο είναι:

  1. έμμεσο φάουλ
  2. δεν χρειάζεται επαφή ανάμεσα σε 2 παίκτες για να σφυριχτεί
  3. δεν τιμωρείται με απευθείας κόκκινη (ποτέ!), εκτός αν είναι σε ‘εμφανή θέση για γκολ’

Το σκληρό φάουλ:

  1. είναι άμεσο φάουλ
  2. πρέπει να υπάρχει επαφή για να σφυριχτεί
  3. μπορεί να τιμωρηθεί με απευθείας κόκκινη όταν είναι πολύ σκληρό

Ο Πέπε στην καρατιά δεν ακούμπησε αντίπαλο (μόνο μπάλα) και έφαγε απευθείας κόκκινη. Λάθος απόφαση σύμφωνα με όλα τα σεμινάρια διαιτησίας. Από εκεί και πέρα, του Νεϊμάρ είναι πέναλτι και του Ινιέστα τραβηγμένο που δίνεται. Του Ρονάλντο δεν το έχω δει.

ΥΓ για να μην ποστάρω στου Θρύλου το τόπικ: το πέναλτι που μας έδωσαν με Εργοτέλη είναι ίδιο με το πέναλτι με Μάντσεστερ. Ας κόψουν τις γκρίνιες στον Πειραιά γιατί εκτίθονται

ok. το τερμάτισαν και στην ισπανια.χαχαχαχ

Πολλά ακούστηκαν για τη διαιτησία του Μαγιένκο στο μεγάλο ματς της Ρεάλ Μαδρίτης με τη Μπαρτσελόνα. Ωστόσο, στο video που έφερε στην επιφάνεια το Canal+ φαίνεται ότι ο Ράμος παραδέχεται την παράβαση στο Νεϊμάρ στη φάση του πέναλτι!

Συγκεκριμένα, στο 1.35 του video ο Iσπανός αμυντικό ζητάει κάρτα για τον Ντάνι Άλβες στο πέναλτι υπέρ της Ρεάλ. Στο 1.50 όταν κάνει το πέναλτι στον Νέιμαρ [B]δεν διαμαρτύρεται για το πέναλτι[/B] αλλά για τη κόκκινη κάρτα! «[B]στο άλλο δεν ήταν κάρτα έτσι; κι εδώ είμαστε δύο![/B]» είναι τα λόγια του λέξη προς λέξη…

κερασακι.χοχοχοχ

Ο… απόηχος του «κλάσικο», καλά κρατεί ακόμα στην Ισπανία, με την Ατλέτικο να μπαίνει και αυτή στο παιχνίδι. Συγκεκριμένα, μία ημέρα πριν την αναμέτρηση με την αναμέτρηση με την Γρανάδα, οι δημοσιογράφοι ζήτησαν από τον Σιμεόν να κάνει το δικό του σχόλιο, για τα όσο είπα οι Ρονάλντο και Ράμος, σχετικά με την διαιτησία. «Με έκαναν και γέλασα. Δεν νομίζω πως χρειάζεται να πω κάτι άλλο, αυτό τα λέει όλα. Απλά με έκαναν να γελάσω πολύ» είπε ο Αργεντινός τεχνικός, κάτι που δεν πρόκειται να μην σχολιαστεί από ανθρώπους της Ρεάλ.