Reverend Bizarre

η δικιά μου βρίσκεται όμως, η δικιά σου όχι ; )

μόνο με πιστωτική βρίσκεται η δικιά σου. Και μου χε πει βασικά αν θέλει να μου στείλει κι άλλες κόπιες, αλλά τότε (2009) του πα να μην τη στείλει από τη μία γιατί δεν είχα γνωστούς που θέλαν το cd και από την άλλη γιατί δεν είχα αρκετά λεφτά.
άμα ψηθεί κανένας σας και ξαναβρώ επικοινωνία με forum και RB (ο Albert είχε να μπει απο Νοέμβριο ξέρω γω) να ρωτήσω?

διαγραψτε τα ποστ του

Λυσσάξατε και τον φάγατε κι αυτόν. Μια χαρά τα έλεγε ο 1988Troll - Epitaph - δενξερωποιοςήτανε…

@ 1988Troll : Βασικά αν μιλήσεις στον Αλβέρτο πρέπει να τον απειλήσεις να κάνουν reunion ! :stuck_out_tongue:

To In The Rectory το έχω δύο φορές, άσε δεν θέλω και τρίτη!
Έχω την 1η κοπή και μετά το ξαναπήρα όταν επανακυκλοφόρησε με το Return To The Rectory EP που σωστά αναφέρατε. Δεν άντεξα…

πω ρε πούστη, είχε ποστάρει φώτος και δεν τις πρόλαβα. κούρασελ γαμώτο.

ευτυχώς έσωσε μία ο βληδιν.

πραγματικά, για ποιόν διαολεμένο λόγο σβήνετε τα ποστς του?

thank god for clipboards :blues:

Σλουρπ, συλλεκτικούλι αυτό… =P~
Εντάξει βέβαια είναι promo και δεν επιτρέπεται να το πουλήσεις (:lol2:)

οφτοπικ: Καλά αυτοί οι mods είναι πιο γρήγοροι και από τη σκιά τους…

αν θέλετε κι άλλες photos πείτε.
εννοείται δεν πρόκειται να πουλήσω τα δικά μου brain dead.

[έπιταφ]αν θέλετε κι άλλες photos πείτε.
εννοείται δεν πρόκειται να πουλήσω τα δικά μου brain dead. [/έπιταφ]

[έπιταφ]αν θέλετε κι άλλες photos πείτε.
εννοείται δεν πρόκειται να πουλήσω τα δικά μου brain dead. [/έπιταφ]

Ναι ρε εννοείται ! Σιγά μην τα πουλήσεις! Πλάκα έκανα.
Εγώ έχω 2 κόπιες σου λέω και ποτέ δεν μου πέρασε από το μυαλό να πουλήσω κάποια.

Πάντως αν και νούμπης, καλά το μυρίστηκα ότι ήταν ο Epitaph. Τον πρόδωσαν τα μουσικά γούστα… 8)

χαχαχαχα
παπαρδέλα βούλωστο λέει :lol:

επειδή ψιλοβαριέμαι να ψάχνω, τα Slice of Doom και Death Is Glory… Now περιέχουν και υλικό που δε βρίσκεται στα full length και τα e.p. τους?

thx προκαταβολικά.

btw, άκουσα τον δίσκο των The Orne (αρκετά σεβεντίλα) και γ*αμάει στεγνά και αγόγγυστα.

Ας συνεχίσουμε την κουβέντα εμείς οι υπόλοιποι…
Τσέκαρα την Εγκυκλοπαίδεια γιατί δεν τα θυμόμουν ακριβώς.

http://www.metal-archives.com/band.php?id=745

Το Slice Οf Doom είναι κατά κάποιο τρόπο επανακυκλοφορία του ομώνυμου demo τους του '99.
Το demo αυτό είχε κυκλοφορήσει σε αρκετές διαφορετικές εκδόσεις.
Ε σε αυτή την κυκλοφορία, έχουν μαζέψει αυτές τις ηχογραφήσεις και έχουν προσθέσει και άλλα 4 τραγούδια που περιλαμβάνονταν σε διάφορα άλλα V/A compilation albums.

Το Death Is Glory… Now έχει μαζεμένα όλα τα τραγούδια από τα διάφορα splits που είχαν κυκλοφορήσει.

Όπως καταλαβαίνεις, είναι εξαιρετικά “χρήσιμα” και τα δύο albums αφού τα demos, splits, EP’s είναι δύσκολο έως αδύνατο να τα βρεις.
Άσε που εκείνα είναι και βινύλια, ενώ εδώ τα έχεις σε cd.

Το Slice Οf Doom το είχα αγοράσει από την εταιρεία που το κυκλοφόρησε.
PsycheDOOMelic Records λέγεται, είναι Αυστριακός ο τύπος που την “τρέχει” και ήταν αρκετά εξυπηρετικός.
Απ’οτι βλέπω, έχει μερικά ωραία πραματάκια από Reverend Bizarre (και όχι μόνο) αν σε ενδιαφέρουν.

Α, και ναι το Orne είναι δίσκαρος! Με έχει συντροφεύσει αρκετές φορές. Αναμένουμε με ενδιαφέρον το καινούργιο…

Ο PsycheDOOMelic είναι γενικώς σεβαστός τόσο σαν εταιρείας όσο και σαν ντίστρο.

Το ντέμο το είχα ακούσει πριν καιρό. Μου’χε κάνει εντύπωση που τότε παίζαν 2 ταχύτητες πάνω σε φάση Πένταγκραμ περίπου.

πάνε για αγορές αυτά σίγούρα κάποια στιγμή.

ίσως πάρω και το THULSA DOOM :lol:

Δεν το έχω ακούσει το demo, αλλά προτιμώ τις 2 ταχύτητες κάτω… :stuck_out_tongue:

Ναι τίμιος φαίνεται ο PsycheDOOMelic. Πρέπει να είναι κολλημένος φαν που κάνει το κέφι του με την εταιρεία και κάνει ωραίες, προσεγμένες κυκλοφορίες. Στη συγκεκριμένη περίπτωση “έσωσε” αυτό το σπάνιο υλικό.
Από την άλλη, υπάρχει μια άλλη κυκλοφορία, Magick With Tears, που περιέχει σε demo μορφή μερικά κομμάτια από το In The Rectory… και αν κοιτάξετε (κλικ) είχε γίνει κάποιο μπλέξιμο/απάτη…
Θυμάμαι κάποτε πριν χρόνια που είχα πετύχει σε γνωστό “τρου” μαγαζί ημι-ορόφου, το single Slave Of Satan που έχει το ομώνυμο τραγούδι από το II: Crush the Insects album, αλλά σε extended έκδοση 21 λεπτών!
Δεν το πήρα όμως γιατί δεν είχα λεφτά. Ακόμα το θυμάμαι. Άντε να το βρεις τώρα αυτό…

Μεγάλη μπάντα. Τί μεγάλη δηλαδή, τεράστια. Τί τεράστια δηλαδή, … (δε μου ρχεται κάτι μεγαλύτερο!)

Btw: μπορεί και να είναι περιττή η ερώτηση, αλλά αγαπάμε όλοι Σπίριτους Μόρτις, ετσά δεν είναι;

ακούω Harbinger of Metal right now…

τι κομματάρα είναι αυτό το The Wandering Jew, τρίζει το σπίτι από τη μπασούρα.

Ναι, έχουν βγάλει ωραία δισκάκια και οι Spiritus Mortis! Στηρίζουμε Αλβέρτο! :slight_smile:
Ο τύπος εκτός από τεράστια φωνή, έπαιζε και γαμάτο μπάσο μην ξεχνάμε.
Πολύ retro 70’s ο ήχος του!
Επίσης ο drummer των RB ήταν εξαιρετικός. Δυνατό, λιτό και απέριττο drumming που έδενε άψογα με τους υπόλοιπους. Τελικά αυτά τα trios έχουν γράψει ιστορία στη μουσική που ακούμε. Κάτι συμβαίνει και βγάζουν μια ιδιαίτερη μαγεία.
Btw, το Lord Vicar δεν έχω ακούσει ακόμη σοβαρά και μάλλον μετράει.
Κιθάρα Reverend Bizarre και φωνή Count Raven… :drunk: