Riot - Immortal Soul

…μαζί σου:):!:

Bump

Πόσους μήνες μετά,

Τι άλμπουμ… τι άλμπουμ…

Πιο γραφικός κ από σοκάκι σε κυκλαδιτικο νησί!!! :D:p

:bow2::bow2::bow2::bow2:

ΙΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!

Ο γερο-τοξικος μιλησε σοφα…the new breed aprooves

RIOT
STILL YOUR MAN
WINGS ARE FOR ANGELS
FALL BEFORE ME
INSANITY
WHISKEY MAN
CAPS LOCK

Ειπαμε, κλασσικος ηδη ο δισκος.

Στο Insanity οταν λεει ο Tony: “Waiting for you all…” και μετα σκαει η απολυτη γεφυρα μου σηκωνεται η τριχα καγκελο.

Waiting for the night to begin…
Almost in my sight, this fragrant wind.
The lifeless on parade…

Believe και Echoes ρε άπιστοι!

To believe είναι απλά το καλύτερο κομμάτι του δισκαρου!!!

Εγω καθε μερα βρισκω και καινουριο αγαπημενο κομματι απο τη ΔΙΣΚΑΡΑ…

bump ρε πουστη,ΜΠΑΜΠ!

Δε φταιω εγω,τους αναφεραν στο Lord of Steel thread και θυμηθηκα.Που σαι ρε Reale να τους πεις πώς γινοταν η δουλεια ακομα και στα 56 σου.Ουτε συμβιβασμοι ουτε τιποτα,χεβι μεταλ Α’ κατηγοριας.

Ταγμενος στον αγωνα του τοξικου να του δωσουμε το στατους του κλασσικου δισκου μεσα απο το ροκιν,τελος.

Sands surrounds us, let it pass
a storm within an hourglass
We rise and fall, time takes it all
we stand and we deliver.

Βλεποντας τα σχολια μαλλον εχω ενα νεο δισκο να ακουσω σημερα το βραδυ

ΕΦΥΓΕΣ

BTW αν ξερεις πες και κανα 2 κλασσικους τους δισκους γιατι τους ειχα παντα στο ματι τους Riot και ποτε δεν εκατσα να ακουσω ολοκληρο αλμπουμ.Οκ ξερω,αμαρτωλος,αλλα ανθρωποι ειμαστε λαθη κανουμε :stuck_out_tongue:

χαχα την ιδια σκεψη ειχα…:stuck_out_tongue:

Ξεκινάς με Thundersteel εφόσον θα ακούσεις και Immortal Soul και μετά γυρνάς πίσω στο Fire Down Under για να πάρεις μια ιδέα από τις δύο πιο βασικές εποχές της μπάντας.

Εγω δεν θα ειμαι τοσο ευγενικος οσο ο Moonchild που προτεινει και ακουσματα, αλλα Sinister Angel & Private Joker

[SPOILER][B][SIZE=“7”]ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΠΛΑΝΗΤΗ ΖΕΙΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ ΤΟ MAGNUM OPUS ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ “IMMORTAL SOUL” ΓΑΜΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ?[/SIZE][/B]

:p:p[/SPOILER]

Σοβαρα τωρα, μιλαμε για εναν δισκο που με κανει να νιωθω περηφανος που ακουω heavy metal, με κανει να νιωθω κατι ξεχωριστο απο τους αλλους μουσικοφιλους οσο κλισε, 80s, χαζο, οπαδικο, Μεταλχαμμερικο και αν ακουγεται αυτο. Ειναι στους αγαπημενους μου δισκους ολων των εποχων αναμφισβητητα, ισως και επειδη τον ειδα εν τη γενεσει του. Απαραιτητος δισκος, για καθε μεταλλα, για καθε ακροατη γενικοτερα, αρτιος, πληρης, σαρωτικος, συναισθηματικος απο ολες τις αποψεις, και το καλυτερο αντιο που θα μπορουσε να μας προσφερει μια απο τις πιο υποτιμημενες μπαντες ολων των εποχων (και ΝΑΙ το ξερω οτι στο heavy-power οι Riot ειναι απο τα ιστορικοτερα ονοματα, αλλα δεν μιλαω για τους χεβιπαουεραδες)

Ρε μαλάκα σκάσε επιτέλους, και μη μου τρως και το bandwidth με τα γράμματα-βούβαλους, προσβάλλεται η οπτική μου καλαισθησία. Spoiler έστω.

Ποιος την κλανει την οπτικη σου καλαισθησια ρε γελοιε? Και νταξει μια φορα ξεχασα το σποιλερ :stuck_out_tongue:

που είναι το “The Brethren of the Long House” οεο;;
για μένανε και με Di Meo βγάλανε κάποιους πολύ καλόυς δίσκους

αλλά για να είμαι και ον τοπικ…το immortal soul είναι δίσκος που δεν περίμενα να κυκλοφορήσουν…απλά έπος και τέρμα heavy metal…δεν πάει άλλο