RIP Chris Cornell

τι να πεις τωρα. πεθανε ενας απο τους καλυτερους συγχρονους τραγουδιστες. ηταν 52 μονο. πολυ καλη φωνη, επιδραστικη στα 90s.

Είπε να έρθει να πει ένα τραγουδάκι με την κουμπάρα του και τον γλωσοφάγανε τον άνθρωπο…

… είναι να μην σε πιάσουν στο στόμα τους κάποιοι… κ μετά μου λέτε ότι δεν πιάνει η βασκανία.

Ένας από τους πολυαγαπημένους μου τραγουδιστές. Τι κρίμα ρε πούστη μου :pensive:.

1 Like

Ατράνταχτη απόδειξη όντως.

1 Like

φωναρα, παρουσιαστικο … Κριμα ρε γαμωτο , πολυ κριμα.

Να τα εχεις ολα και τελικα …

Κριμα, οταν διαβασα το νεο το πρωι νομιζα οτι θα ηταν καμμια κακογουστη φαρσα… Μονο 52 χρονων…

2 Likes


1 Like

τον βρηκανε λεει στο μπανιο μεσα με κατι τυλιγμενο στο λαιμο του.για αυτοκτονια λεει η αστυνομια

Μολις το διαβασα και εγω … τι δαιμονες ειχε ; πραγματικα απιστευτο .

Η αλήθεια είναι ότι αυθόρμητα βγαίνουν “μαύρα” αστεία για την πρόσφατη εμφάνιση του με την εγχώρια star, αλλά μάλλον είναι “too soon” που λένε και στο εξωτερικό.

Ξαφνικό όσο από τα λίγα, υποθέτω, και νέος. Φωνάρα, τι να λέμε τώρα. Και με Soundgarden και με Temple of the Dog και με (το πρώτο) Audioslave δε γίνεται να μη γοητευτείς από τη φωνή του, το συναίσθημα, το γρέζι σε στιγμές, την ψιλές που έπιανε, γενικά είχε τεράστιο εύρος. Κρίμα.

1 Like

Ρε λαλακες τι λέτε ;;;;

Χάθηκε μια απ τις αγαπημένες μου φωνές εβερ.

Έχω μεγαλώσει με τους δίσκους των audioslave ( αρχικά ) και κατ επέκταση μπήκα στον μαγικό κόσμο των Soundgarden

Για μένα η μεγαλύτερη φωνή των 90’s στη ροκ μουσική

Συγκλονιστικός

Shadow of the sun , Like a Stone, Im the highway , Fell on Black days ερμηνείες αξεπέραστες

1 Like

ε οχι

2 Likes

ε τον πουστη 50 χρονων κι εμοιαζε 35

Κριμα

2 Likes

Ρε πούστη μου, ΤΙ RIP CHRIS CORNELL, δε γίνεται να υπάρχει τέτοιο τόπικ ΓΑΜΩΤΟΚΕΡΑΤΟΜΟΥ ΡΕ ΚΟΡΝΕΛΛ, τι πήγες και έκανες αγόρι μου αν όντως αυτοκτόνησες;

2 Likes

Βάλτε ρε μαλακες μια φώτο όπως ήταν στο badmotorfinger με τα μαλλιά την μαύρη βερμούδα και τις αρβύλες . Είδωλο ήταν . Να τον θυμόμαστε έτσι .

Δεν γίνεται να του λέμε Αντίο. Γιατί ρε μεγάλε ; τόσο πολύ σου έλειψε ο Γούντ ; έχεις και τους άλλους 2 εκεί πάνω .
Μόνο ο Vedder μας έμεινε .

Σίγουρα η ζωή είναι πιο σημαντική από την μουσική και όλα αυτά , αλλά κάντε τα κουμαντα σας και πηγαίνετε να δείτε από κοντά τους αγαπημένους καλλιτέχνες . Να τους απολαύσετε πάνω στη σκηνή . Συνήθως ζουν μια εύθραυστη ζωή , ας τους απολαύσουμε σε αυτό που μας προσφέρουν .

Λείπεις ήδη ρε Cornell ( το λέω και ανατριχιάζω).

κι εδώ μαζί Pearl Jam και Soundgarden και Temple Of The Dog

Ευτυχώς όχι μόνο, έχει μείνει κι ο καλύτερος…

εν τω μεταξύ, στο fb γίνεται πανηγύρι κανονικό…οι τρου μεταλλάδες βγάζουν απίθανη χολή

Larger than Life ο Chris. Τι γραφουμε ρε μαλακα ; Πεθανε ο Cornell γαμω την πουτανα μου .

Να ακουω πιτσιρικας σαν τρελος Metallica Και ο αδερφος μου να μου φερνει μια κασσετα στο σπιτι ενος συμφοιτητη του με μπαντες απο το Seattle ! Τις ηξερα ολες , αλλα δεν ειχα ασχοληθει και παρα πολυ.
Και ο εγω και ο αδερφος μου αν και ειχαμε διαφορετικα ακουσματα ξεχωρισαμε αμεσως τους Soundgarden με τα Outshined Και Rusty Cage.

Αυτο ηταν . Αγορασα το Badmotorfinger και μετα ακολουθησαν AIC, Pearl Jam, Screaming Trees, Mother Love Bone (διαβαζα για την αγαπη που ειχε ο Cornell στον αδικοχαμενο Andrew Wood), Temple of the Dog κα (με Nirvana γινοταν ηδη χαμος).

Για πολλα χρονια στην εφηβεια ,μου εκανε παρεα η φωνη του Cornell και μεγαλη ξενερα οταν εμαθα οτι ειχαν σχεδον κλεισει για live to 1997 στην Ελλαδα , αλλα το διελυσαν το μαγαζι νωρις.
Θα μπορουσα να γραφω για ωρες και για τον Cornell και για τις μπαντες που ειχε συμμετασχει.

τι σκατα γραφουν οι καφροι ; Τι θελουν ; τους ειχε φαει και ο Cornell το μπιφτεκι τους ;