RIP Chris Cornell

δεν ξεχνούν ρε μαλάκα τι δεν καταλαβαίνεις; ΔΕΝ ΞΕΧΝΟΥΝ που κάποτε το σιάτλ γάμησε τις μεταλλικές τους κωλοτρυπίδες :stuck_out_tongue:

σήμερα πιόματα και κορνέλ μέχρι όσο αντέξω

3 Likes

δηλαδή; εγώ δεν βλέπω τίποτα τέτοιο πάντως, και πολλές μπάντες και μεταλ προσωπικότητες μιλάνε με τα καλύτερα λόγια

Καλό ταξίδι τεράστιε Chris!H αγαπημένη μου φωνή σίγησε…

2 Likes

οι απλοί καθημερινοί άνθρωποι βρε σάντοουκινγκ…στον δικό μου τοίχο βέβαια που πολλοί φίλοι/γνωστοί είναι πιο τρου από εμένα που αγαπάω Κρις

Κατούρα τους τον τοίχο τότε!

δεν παίρνουν από λόγια (ούτε από κάτουρα :stuck_out_tongue:) πίστεψέ με…

Το καλύτερο το διάβασα στο news247 μέχρι στιγμής. Λέει ένας “τον ήξερε η μάνα του;” και του απαντάει κάποιος “τον ήξερε η δικιά σου. 1-0”, μπορώ να πω ότι κρατήθηκα να μη γελάσω δυνατά τόσο για την τραγικότητα, όσο και για την αλήθεια του σχολίου :grin:.

Μόνο Κρις από σήμερα και μέχρι όσο πάει.

6 Likes

Νόμιζα ότι στην λένε μόνο για τους μανιλλα ροαντ και αυτές τις δευτεραντζες…

1 Like

Θα σκάσω στο up the hammers με t-shirt Soundgarden να τους γλεντήσω :stuck_out_tongue:

Αν ποστάρω αυτό θα πάθουν κοκομπλόκο. Το είπε ο Μαρκ Σέλτον των Manilla Road

“Οι Nirvana ήταν φοβερή μπάντα, αλλά οι πιο αγαπημένοι μου από αυτή τη σκηνή ήταν οι Αlice In Chains. Φοβερά ριφς, φοβερή φωνή”

όχι ρε …εδω υπάρχει σύμπνοια απόψεων

3 Likes

Ας μην βιαζόμαστε να βγάλουμε συμπεράσματα. Πάντως από βαθιά γεράματα δεν πήγε…το μόνο σίγουρο

1 Like

Τις γκόμενες σίγουρα :sunglasses:

Δεν το έχω χωνέψει ακόμα. Κυρίως γιατί με πολύ πολύ λίγους καλλιτέχνες έχω γουστάρει τόσο πολύ, όσο με τη φωνή του Κορνελ

2 Likes

Μερικοι μεταλλαδες ειναι αστειοι
Ας δουνε αυτο να στανιαρουν


Θυμαμαι το Jesus Christ Pose να ναι το πρωτο τραγουδι που προσπαθησα να βγαλω στην κιθαρα

Ο γιγαντιαίος Nile Rodgers μιλάει για τον Cornell

Παρεμπιπτόντως, ο επί χρόνια συνεργάτης του (και τεράστιος μπασίστας) Bernard Edwards πέθανε στο ξενοδοχείο του στο Τόκιο από πνευμονία το βράδυ μετά από μια συναυλία των Chic (η οποία βιντεοσκοπήθηκε και μετά από μερικά χρόνια εκδόθηκε κιόλας).

Συγγνώμη για τα πολλαπλά posts, συγχωρήστε μού το για σήμερα.

Εδώ το υπέροχο Stolen Prayer, το οποίο ο Chris έδωσε στον Alice Cooper ώστε να το συμπεριλάβει στο φανταστικό (και φυσικά υποτιμημένο) album του The Last Temptation, του 1994. Ο Chris κάνει και φωνητικά, τα οποία και ξεχωρίζουν.

Εδώ διασκευή στο Cop Killer των Body Count από Lolla του '92.

Μόλις είδα ότι ο ιατροδικαστής είπε ότι ήταν αυτοκτονία, κρεμάστηκε στο δωμάτιο του ξενοδοχείου.

OLA ta Audioslave einai uperoxa, apla to proto einai mallon to kalutero.

Apla SKATA ti na po. Apo tis kaluteres fones pou exoun uparksei oson afora to poses euaisthites xordes exoun aggiksei oi fonitikes xordes tou. Auti ti bdomada mono Audioslave kai Soundgarden loipon.

2 Likes

συνεχισε

θυμάμαι ήταν το μακρινό 2001…η κοπέλα που ήμασταν μαζί τότε απο 17 χρονών με είχε παρατήσει μετά από 4 χρόνια (ήμουν καλός μαλάκας από τότε) και εγώ μέσα στην απόλυτη μιζέρια πηγαινοερχόμουν Αθήνα που σπούδαζε μπας και το σώσω (μπααα) και στο γουόκμαν είχα το σουπερανόουν…τέλειωναν οι μπαταρίες στο ταξίδι από το μπροστά πίσω στο Fell on black days (και το black από pearl jam). Ενώ με γάμαγε ακόμα περισσότερο κατά κάποιο μαγικό τρόπο μου έφτιαχνε και την διάθεση. Θα είσαι για πάντα στις καρδιές μας αλάνι Κρις

1 Like

Έχω αντίστοιχη ιστορία ρε άτιμε απλά καμιά εξαετία νωρίτερα .

Δεν μπορώ να το χωνέψω με τίποτα .

Γιατί ρε Chris ; γιατί ; τόσο θάνατο έζησες δίπλα σου , γιατί αποφάσισες να φύγεις με αυτό τον τρόπο ;

1 Like