RIP George Michael

Το έτος μετράει 6 μέρες ακόμα. Τα γυναικόπαιδα και οι άρρωστοι ας φυλάγονται.

Τι γίνεται ρε φετος? R.i.p. τι να πει κανείς. 53 ήταν κιόλας.

οπως μας αφησε το 2015 ετσι μας αφηνει και το 2016…

Αρκετα νεος. Καλη του ξεκουραση.

(ειμαι ο μονος που πιστευει οτι επιτηδες ανακοινωσαν τον θανατο του ανημερα τα Χριστουγεννα ; Δηλαδη ή τον κρατησαν με τα χιλια ζορια μεχρι τις 25 του μηνα ή ειχε φυγει κανα δυο μερες νωριτερα και απλα το ανακοινωσαν χτες για να συνδεσουν ακομα περισσοτερα το ονομα του με τα Χριστουγεννα; )

Αρρωστημένο αυτό που λες @drenie …Δεν με εκπλήσσει τίποτα όμως

Καλό ταξίδι σε έναν πολύ καλό ποπ καλλιτέχνη που ήταν και νέος ακόμα

Προσωπικό αγαπημένο το freedom , μου βγάζει πολύ θετική αύρα (όχι ότι ξέρω και πολλά τραγούδια του)

ειμαι αρρωστος !! χα χα χα χα.

Χρονια πολλα και καλα φιλαρακι μου .

Ειχε γραψει την δικη του ιστορια ο ανθρωπος. Θυμαμαι τοτε το 1990 που ειχαμε το Mtv επαιζε συνεχεια το freedom, συνεχεια ομως!

Eιχαν βγαλει και οι Queen ενα EP με το George Michael στα φωνητικα .

Χρόνια πολλά με υγεία …Για να γράφεις Τέτοια ώρα θα έχεις πήξει στη δουλειά γιορτινές μέρες

Το freedom απ τα πολύ ωραία ποπ τραγούδια και το κυπριοπουλο μπορεί να μην ήταν prince , αλλά φαντάζομαι αν ρωτήσω μεγαλύτερους για 80’s - 90’s ποπ είδωλα , θα τον αναφέρουν και αυτόν οι περισσότεροι σαν hot όνομα

παρόλο που το χαρακτήρισα αρρωστημένο , άνετα θα μπορούσε να ισχύσει

Δεν ξερω αν ισχυει αλλα οπως και να εχει δεν το βρισκω κακο να συντηρεις ενα μυθο εστω και με αυτο τον τροπο .

Στη σημερινη εποχη δεν υπαρχουν πλεον μυθοι και μυθικα πραγματα (ειδικα στη μουσικη) So let it be…

(αυτο με την δουλεια ισχυει… αυτες τις μερες 6-2 , βλεποντας και ακουγοντας ολες τις βλακειες)

6 μερες εμειναν, κλειδαμπαρωθειτε. Πραγματικα κριμα. Γαματος και πολυ συμπαθης ο George Michael.

Το 2016 ηταν η χειροτερη χρονια της ζωης μου νομιζω, αν δηλαδη λαβω υποψιν τι συνεβη σε κοινωνικο, πολιτικο, οικονομικο και προσωπικο επιπεδο, αν και πλεον τα αντιμετωπιζω ολα με αισιοδοξια και νιωθω ευτυχισμενος καπου μεσα μου βαθια, ανεξαρτητα απο το ποσες αναποδιες συμβαινουν.

Παλιοτερα νομιζα οτι τιποτα δε θα ξεπερνουσε το 2006 σε αυτον τον τομεα, αλλα κοιτα να δεις :slight_smile:

RIP Γιωργο Κυριακο Παναγιωτου.:cry:

Άμα καταφέρουμε να την βγάλουμε καθαρή μέχρι το τέλος του 2016 ας ανάψουμε και κάνα κεράκι. …

Περυσι τετοια εποχη πεθανε ο Lemmy…
Οποτε φτηνα τη βγαλαμε φετος.

Καλη η μαλακια σου

Τεράστια φωνή και τρομερό ταλέντο, δεν ήταν μόνο εκπληκτικός τραγουδιστής, έγραφε κιόλας τις τραγουδάρες του. Κρίμα, πέθανε νέος και πιθανολογώ και δυστυχισμένος. Τον έφαγε η “ελληνική οικογένεια” :slight_smile:.

1 Like

2016 απλα γαμιεσαι!!
R.I.P George

Όταν μιλάμε για τον George Michael μιλάμε ξεκάθαρα για pop καλλιτέχνη.
Το μεγαλείο της φωνής του σε rock ακροατήρια αποκαλήφθηκε όταν ερμήνευσε τραγούδια των Queen στην συναυλία φόρο τιμής στον Freddie Mercury το 1992. Λίγοι τραγουδιστές μπορούν να αποδώσουν κομμμάτια του Freddie Mercury και να μην γελοιοποιηθούν. Ο George Michael στο παρακάτω βίντεο απλά μεγαλουργεί.

2 Likes

και στο wake me up before you go go ηταν εξαιρετικος

Φυσικά και ήταν, ούτε να τρολλάρεις δεν μπορείς :smile:.

2 Likes

φυσικα και θα σου αρεσε

απο αυτα που διαβαζω αυτες τις μερες μαλλον εχεις δικιο στο οτι εφυγε δυστυχισμενος…

Τα ναρκωτικα τον κατεστρεψαν και αυτον.

Τι εννοεις οτι τον εφαγε η “ελληνικη οικογενεια” ;

Δεν έκανε coming out για να μη στενοχωρήσει τη μάνα του, έλεγε.