RIP George Michael

το 1997 δεν την εχασε την μανα του ; 20 χρονια πριν δηλαδη.

(οταν εγραψες “ελληνικη οικογενεια” σκεφτηκα μηπως εννοουσες οτι τον εφαγε και αυτον ο Μητσοτακης !! χα χα χα χα)

Ναι ρε, από πριν ήταν δυστυχισμένος. Δεν ξέρω αν κατάφερε ποτέ να συμφιλιωθεί με τη σεξουαλικότητά του, το οποίο είναι λίγο τραγικό.

1 Like

οντως θλιβερο .

Παρα τα πρατραγουδα των τελευταιων ετων εξακολουθουσε να ειναι αρκετα συμπαθης ακομα και στους ροκ κυκλους !

Σιγουρα σε αυτο το τελευταιο επαιξε ρολο η εμφανιση - αποδοση του στη συναυλια για τον Freddie Mercury αλλα οπως ανεφερες και εσυ , εγραφε μονος του τα τραγουδια του σε αντιθεση με πολλους Pop (και οχι μονο) - stars κατι που του εδινε εξτρα ποντους σεβασμου !

Μεγάλος φαν του George! Ο τύπος ήταν μια από της φωνάρες της εποχής μας, στο ίδιο επίπεδο με κάτι άσχετους: Freddie Mercury, Dio, Καζατζίδη, Tom Jones…

Είχα πάει κ στη συναυλία το 2007, μου το είχε κάνει δώρο το εισητήριο μια φιλενάδα της οποίας είχα στήσει το γάμο δωρεάν, ηχητικά Κ ΝΤΕΚΟΡ (περισσότερα περί αυτού παρακάτω). Ήταν καλά… όσο καλά μπορεί να είναι μια ποπ συναυλία (να τα λέμε αυτά)

Σαν πιτσιρικάς των 90ς μεγάλωσα με ΜΤV και κάργα George Michael, το freedom (listen without prejudice EP) το έχω σε βινύλιο. Αλλά λόγω ηλικίας (ήμουν Δημοτικό το 90) είχα λιώσει το older κ το μετέπειτα single “outside” με το σεξουαλικό βιντεοκλίπ, το οποίο φυσικά σαν γκαβλωμένος έφηβος το καραγούσταρα.

Υ.γ.: Περί του γάμου: Είχαμε συμφωνήσει να μου αφήσουν το χώρο καθαρό (σπίτι του ζευγαριού) το μεσημέρι για να στήσω ηχεία κ ντεκόρ (το κόνσεπτ του γαμήλιου πάρτι ήταν Παλιο σινεμά). Αλλά όταν πήγα στο σπίτι, όχι μόνο δεν είχαν καθαρίσει το χώρο, δεν είχαν καν σκουπίσει τα κομμένα μαλλιά της νύφης αφού είχαν γίνει όλοι λιώμα από το μεσημέρι.
Πέρασα 6 ώρες καθαρίζοντας το σπίτι κ 1 στήνοντας.
Μετά όμως έγινε τρελή παρτάρα, με τον περισσότερο κόσμο να γίνεται λίωμα κ να κοιμάται στα χαλιά γιατί δεν μπορούσαν να οδηγήσουν. Κάλεσα κ ένα γκομενάκι κατά τις 3 το πρωί να έρθει να πάρτάρει μαζί μου (τότε δεν ήμουν με το έτερον ήμισυ ακόμα) κ φρίκαρε "Καλά μου λέει, όλοι εδώ μέσα είναι χαλια, δεν μπορώ να βγάλω άκρη με κάνεναν, τι πίνουν;;;;"
Το επόμενο πρωί, αν κ Φυβρουάριος, είχε φανταστικκό καιρό κ βγάλαμε ξαπλώστρες στην αυλή κ κάναμε μπάρμπεκιου κ ξαναμεθύσαμε,

K Τα πειστήρια:


1 Like

Στρουμφοφανταστικό :joy:!

Ο ίδιος ο George καταλόγιζε πολλά για την επιπόλαιη και αμετροεπή συμπεριφορά του στον Κύπριο πατέρα του. Παρότι η μητέρα ήταν Αγγλίδα (Leslie αν θυμάμαι καλά), μεγάλωσε σε ένα περιβάλλον όπου ο άντρας (ο ίδιος αλλά και ο πατέρας του) ως οι κύριοι του σπιτιού κάναν ότι γουστάραν. Φυσικά, σε ένα τέτοιο περιβάλλον το να είσαι ομοφυλόφιλος ήταν καταδικαστέο, δημιουργώντας έτσι το παράδοξο μείγμα: Ο gay λεβέντης, γαμώ κ δέρνω (μεταφορικά αλλά ίσως και κυριολεκτικά).

Το 2016 γαμηθηκε, ποσοι θανατοι ρε γαμωτο, ας ευχηθουμε το 2017 να μην εχουμε τα ιδια. Κριμα για τον George Michael που ηταν απο τους μεγαλυτερους pop καλλιτεχνες της ιστοριας με πολλες μεγαλες επιτυχιες. Αν δεν ειναι “φτιαχτο” το ολο θεμα με την ημερομηνια θανατου του οπως ανεφερε ο drenie, ποσο ειρωνια της τυχης να πεθανει ανημερα των Χριστουγεννων?

2 Likes

Για να ευθυμήσουμε λίγο… όπως διάβασα σε κάτι τρολιές είναι σαν να καεί η Άτζελα Δημητρίου μέσα στο σπίτι της ένα σαββατόβραδο

1 Like

Black humor αλλά καλό !