Καλύτερο rock bar στην Aθήνα

φρηκχουντ παρακολουθω τα ποστ σου.συμφωνω 90%.πηγαινα παλιο νταντα.δεν ειχες να πληρωσεις΄¨σε κερνουσαν.χυμα.ροκ αυθεντικο που λες k εσυ.ολα τα αλλα που βλεπω ειναι μουφες

Mια χαρά είναι το le roi ο τύπος έχει ρίξει χρήμα, βέβαια εγώ προτιμώ το παλιό στο Γαλάτσι που ήταν σε ένα νεοκλασσικό κτίριο. Τώρα το έχουν γκρεμίσει. Καιρό έχω να πάω σε ροκάδικο πλάκα πλάκα…

πήγα χθες μετά από καιρό στο dr feelgood. Μεθυσμένος βέβαια, αλλά θυμάμαι που χορεύαμε από Razor σε Grip Inc και Machine Head και από Γενιά του Χάους σε Undertones και GBH. χαχαχα γαμώ ήταν.

[B]το dr. feelgood το λεω χρονια τωρα και θα το λεω ειναι το καλυτερο μπαρ των Αθηνων. Οι καλυτερες μουσικες, τα καλυτερα μεθυσια, τα πιο φτηνα ποτα, τα καλυτερα κοκτειλ.[/B]

παίρνεις ποσοστά; :p:lol:

ωραία ωραία ήτανε

Υπάρχουν κάνα δυο μέρη στα [B]ΕΞΑΡΧΕΙΑ[/B] [U]και αλλού[/U] που μπορείς ακόμα να βρεις “ανθρώπινη” υπόσταση.

Μπορεί βέβαια να μην ειναι αμιγώς ροκ με την ετυμολογική έννοια του όρου αλλά “ιδεολογικά” είναι.

Τα παιδιά εκεί μέσα σε αντιμετωπίζουν σα νά’σαι φιλαράκι τους. Κυριολεκτικά όμως.

[I]Αυτό θα το καταλάβεις ακριβώς σε αυτή την περίπτωση του παλιού [B]DADA[/B] που λες.[/I]

Είναι κάτι μεταξύ μπαρ και στεκιού.

Τσέκαρε στον πεζόδρομο για αρχή.

Και άσε τους άλλους εδώ μέσα να συζητούν για κάτι [B]ALLEY CAT[/B] …

και για το πόσα λέφτα στο [B]LE ROI[/B] έχει ρίξει ο μαγάζατορας λες και αυτό είναι αξιολογικό ατού για το πόσο ροκ είναι ένα μέρος…

δε παίζει όταν ξαναρθω μόνιμα να ζήσω Αθήνα θα δουλέψω εκέι:lol:

Και στο ρακομελάδικο της γειτονιάς τα παιδιά που το έχουν μας μιλάνε σαν φιλαράκια και μας κερνάνε, αυτό το κάνει ροκ μαγαζί??

που κολλάει αυτό?

εδιτ: σημειωσε λαθος, δεν ειχα δει το ποστ το φρικγουντ

περασα χτες απο Feelgood και Ragnarok η οπως διαλολο λενε φετος το αντεργκραουντ, επιμενω οτι το feelgood ειναι μακραν το καλυτερο μαγαζι που υπαρχει αυτη τη περιοδο, χτες επαιξε ΑΓΝΟΤΑΤΟ μεταλ, μπραβο στους ντιτζει και στον κοσμο που γουσταρε, αλλα ακομα κ αν δεν παιζει καποιος, οι τιμες του στα ποτα ειναι και γαμω…

…εχετε ξανακουσει να παιζει σε μαγαζι HOLY TERROR ωρε !!! εμεινα καγκελο!

Αν μιλας για ολα αυτα τα μερη που βλεπω στην λιστα, απο το [B]ALLEY CAT[/B] μεχρι το [B]thesis[/B](απορω πως μπηκε εδω αυτο το φλωρομαγαζο), ναι, το ρακομελαδικο της γειτονιας ειναι πιο ροκ για μενα (συγκριτικα με τα αλλα παντοτε).
Και μην ξεχνας. Ροκ θεωρουνται ο [B]ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ[/B], οι [B]ΠΥΞ [/B]β[B]ΛΑΞ[/B] και ενα σωρο αλλοι δηθεν ψαγμενοι.
Απο εκει και υστερα τα υπολοιπα περιττευουν.

Αν και δεν μιλάμε για rock bar, η μπυραρια Diver στην Καλλιθέα είναι σταθερή αξία! Μπορεί μουσικά να έχει πέσει αρκετά, αλλά μπύρες και φαγητά αξίζουν τα λεφτά τους.

Ψηφιζω Rainbow με τον κινδυνο να αρχισω να φαινομαι γραφικη :stuck_out_tongue:
Αλλα το Fox,αν και εχει attitude ειναι ενοχλητικα πανακριβο.Το Revenge ειναι επισης απ τα αγαπημενα μου και το Legacy στα αφιερωματα ΓΑΜΑΕΙ.
Επισης το Ρεζιν παιζει μουσικη απολυτα του γουστου μου(+σοκολατιτσα ^^)

Κι εγώ Rainbow πάω πιο πολύ. Αν και τα τραγουδια καθε Σαββατο ειναι σε μεγαλο βαθμο ίδια.

Ρε το Fox παίζει μαλακίες όσες φορές έχω πάει.

Ρεζήν σοκολάτα ΦΟΡ ΔΕ ΓΟΥΗΝ! Επικές βροχερές μέρες κατεβαίναμε εξάρχεια μόνο για τη σοκολάτα του Ρεζήν. Those were the days.

Γιατι τωρα γερασατε και δεν μπορειτε? :stuck_out_tongue:

[SPOILER]ΕΙΣΑΙ Ο WARTOOTH EΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ??[/SPOILER]

Τώρα ο κώλος μας έχει γίνει οικόπεδο από το καθισιό, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία.

[SPOILER]Εγώ είμαι ρε Σέρλοκ. Tωρα να σου πω εισαι η Χαρα Χελσινγκ με έκπληξη, ε δε μπορώ. Σε καταλαβα. Απο το όνομα. Απο κει σε καταλαβα. Απο το όνομα.[/SPOILER]

μη με κοροιδευεις.εγω επρεπε να μοχθησω γι αυτην την ανακαλυψη :razz:

Aligator τι λέει?

δεν εχω παει στο rainbow ακομα

φρηκχουντ με το γκρουπ δεν ξερω πως παει.πηρα μια γυρα τα ποστ σου εδω.καπου δiαφωνω.συμφωνω 90%.στοπα πριν.γυρνω κ εγω αθηνα παντου.θα μ απαντησεις;
ροκ θεωρείται και αυτο το αισχος στην Αλεξανδρας "εννοεις το ρηβεντζ;συμφωνω.μουφα
To dada-ist εκλεισε ευτυχως "γιατι ευτυχως;ο γερος ηταν ξυδι.βγαλε τα ψωνια.καλουλι ητανε μωρε
second skin "μουφα μ βραβειο.συμφωνω
το πατατρακ στο περιστερι τρωγεται {διαφωνω.μαλακες
Le Roi (Χαλάνδρι) {φλωρομουφα μ μαλακα αφεντικο γιο.συμφωνω
το εκτρωμα που λεγεται σχεδία στην αργυρουπολη "συμφωνω.κυριλομαγαζο
spirit στον Βυρωνα "ο αδερφος του μαγαζατορα ειναι μλκ με περικεφαλαια
ποζερά σχεδιαστη μοδας που γραφει στο γνωστο μεταλοπεριοδικο.Τετοιοι συχναζαν εκει.Ανυπαρκτοι "το φωκιωνα λες;
το underground κατεχει τα πρωτεια της λαμογιάς {τι εννοεις;
απατεωνιά είναι το arch στο Περιστερι "απολυτα.συμφωνω
δηθενια το τιθορα {συμφωνω κ εδω.μ αρχιμαλακα μαγαζατορα
Μαρουσι blueprint ουαν μορ για τα μπαζα {μια απτα ιδια.μουφες ρε πουστη μ
Ηλιουπολη καφενες κ Doors {το πρωτο κουλ.χωρις μουσικη.στο αλλο μια φορα πηγα.τι παπαρας ιδιοκτητης.μ ταπρηξε
Jazz (Κηφισιά) "διαφωνω.που το ειδες το καλο;μουφα κυριλατη.με το μαλακα τον βαβουρα
ALLEY CAT }χε.σου πιανουν το πορτοφολι.τα κομματια μπαινουν μισα.κολλαει το δηθεν που σερνεις.αρχιμουφα πρωτη