Καλύτερο rock bar στην Aθήνα

μονο feelgood ρε…

…από περασμένη βδομάδα, αγαπημένο έγινε το Underground:):!:

Underground,καμια φορα το κραζω,καμια φορα παταω :stuck_out_tongue:

κι εγώ όταν βγαίνω συνήθως προτιμώ alligator!!! σταθερή αξία τόσα χρόνια και ο Φίλιππος είναι μορφή!!! έχω ακούσει καλά λόγια και για το excalibur στα Ιλίσια αλλά δεν έχω πάει ακόμα!!! ξέρετε κάτι?

Ουτε εγω εχω παει,αλλα εχω ακουσει τα καλυτερα

δλδ?
ΤΙ το καλο σου εχουν πει πως εχει το ΕΚΖΣΚΑΛΙΜΠΟΥΡ?:-k
γιατι μονο απογοητευση μου εχει προκαλεσει.
το Αλιγκεϊτορ γαμει.Αν ηταν λιγο πιο μεγαλο και ειχε λιιιιγο καλυτερο ηχο οταν το “τσιτωνει” θα ηταν τελειο.

[B]
[U]ΠΡΟΣΕΞΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΜΗΝΥΣΗ[/U][/B]. Ήδη με ενόχλησε ένας μαλάκας από κάπου…

Δεν υπάρχει ελευθερία έκφρασης [B]μαρια[/B]. Ούτε εδώ μέσα. Να το προσέχεις αυτό.

Σου απαντώ ένα προς ένα.

[B][U]Στην Αλεξάνδρας όλα είναι αίσχος[/U][/B]. Το [B]revenge of rock[/B] ειναι το πρώτο αίσχος απο όλα.

Το [B]DADA[/B] ist άκλεισε ευτυχώς. Βρε συ [B]μαρία [/B]όλες οι μούφες σύχναζαν εκεί…

[B]Second skin[/B] δεν το συζητώ. Πάρε τον πορτιέρη. Δεν χρειάζεται τιποτ’αλλο.

Το[B] πατατράκ?[/B] ίσως και να έχεις δίκιο. Δεν παω καιρό όμως τώρα, οπότε…

[B]Le Roi[/B] (Χαλάνδρι)…Όπως τα λες είναι. όλοι οι λαικοί μαζεμένοι.

[B]Σχεδια στην αργυρουπολη[/B]. Το απέναντι ελληνάδικο πιο ροκ ειναι. Κάνουν και εκθέσεις τα χαιβάνια. Α ρε…

[B]spirit στον Βυρωνα[/B]. Άστο. Πάλι καλά που δεν το έκαναν κολάδικο.

Ναι, αυτό το ζώο.

[B]Για το underground δεν ανοιγω το στομα μου[/B]. Δεν θες να μπλέξεις. Βαλε το μυαλο σου να δουλέψει.

[B]arch στο Περιστερι[/B]. Παρέα με οικογενειάρχες ακούς [B]SCORPIONS[/B]. Χέσε μέσα δηλαδή…

[B] τιθορα[/B]. Ο ορισμός του δήθεν. Στη [B]σαντορίνη[/B] να δεις τι αίσχος παίζει…

[B]Μαρουσι blueprint ουαν μορ[/B].
Το μπλούπριντ ούτε για σχολικό διάλειμμα. Στο άλλο τόλμα να ζητήσεις [B]πανκ[/B] και θα σου δείξουν την πόρτα

[B]Ηλιουπολη καφενες Doors[/B]. Ο καφενές αυθεντικός([B]κόκα=1.7 άμστελ μπουκάλι=2.5[/B])!!!μουσική δεν έχει
το doors εχει μαλακυνση λόγω…άσε μη πω

[B]Jazz (Κηφισιά)[/B].
Διάβασε προσεκτικά αυτά που έγραψα μα άμα συχνάζει [B]ο Βαβούρας[/B]…μακριά.

[B]ALLEY CAT[/B]. [B][U]Με διαφορά το χειρότερο από όλα[/B] μαζί με αυτές τις μούφες στην Αλεξάνδρας. [/U]
Σου [B]πιάνουν τον κώλο[/B] κιόλας. Και αυτή η αηδία θεωρείται ροκ…θα ξεράσω…

υγ. Πάντως βλέπω την οργώνεις την Αθήνα όπως και εγώ…

αμα βγω παω rebound (και η κλασσικη ερωτηση…αυτον τον χειμωνα λειτουργει?:lol:)
για πολλους και διαφορους λογους μου αρεσει η μουσικη και ας μην γνωριζω καποια πραγματα που παιζει το βρισκω θετικο …μπορω να κουρελιασω σαν ανθρωπος εκει μεσα

ολα τα αλλα ειδικα στο γκαζι μου προκαλουν πονοκεφαλο…το γκαζι εχει γινει σαν το μπουρναζι…

Τώρα τελευταία πήγαμε κάνα δύο φορές στο Legacy και μας άρεσε. Το Rainbow έχει τραγικό ήχο, χειρότερο και από του Wizard νομίζω. Γενικά ο ήχος είναι από τα σοβαρότερα προβλήματα στα rock μαγαζιά.

Απο τα καινουργια μονο το Dr Feekgοod πλησιάζει καπως τα παλια και ειναι ενημερωμένο, Guillotine αρετα καλο ( αλλα μακρια μου,αχχαχαχχ) kai Ragnarock καλο με στιγμές ανλαλογα την βραδιά που θα πας
Revenge of rock ανετα το χειροτερο και πιο δηθεν στην αθηνα( καλα για το 7 sins δεν μιλάμε καθόλου, χεχε)
Πιο παλιά μαλλον θα έλεγα Texas standar και ακομά πιο παλια Ombre (με πολλά σκηνικά)Χωρις Ανάσα και η θρυλική Victoria( ποθ υαν δεν ήσοθν μεταλλας αλλαζες στενό για να περασεις, χεχε)
Το Παλλιακο στα Εξάρχεια το θυμάται κανείς:

Τρυποκάρυδος στην Πανόρμου είναι πολύ καλό.
Πολλά είδη μπύρας(τα οποία όντως έχει,όχι μόνο στον κατάλογο), πολύ ωραίο μαγαζάκι αλλά μικρό,καλές τιμές, και τα παιδιά είναι πολύ φιλικοί κλπ.Ωραία ατμόσφαιρα και διακόσμηση γενικά,και από μουσική μια χαρά.Το χω κάνει στέκι.

Μπήκα κατά τύχη εδώ μέσα και το συμπ΄ρασμά μου ήταν “μη πλησιάζεται ούτε απέξω σε αυτά τα σκατο μαγαζα τα ροκ μπαρ”

Βρε άντε γεια, προπαγάνδες αλλού (χωρις να υποστηρίζω κάποιον ή κάτι, απλά όπου γουστάρει πάει ο καθένας, συν ότι είναι τραγικό να έχουν ειπωθεί λόγια στα όρια του υβριστικού για όλα τα μαγαζια της αθηνας, είτε ισχύουν είτε όχι :/)

Kαλα μην τσιτωνεις… Πραγματικα το 99% ολων των μαγαζιων ειναι ΧΑΛΙΑ. Τα rock bar/club θα διαφερουν???

Αυτό που ‘‘χαλάει’’ τους περισσότερους είναι ότι τα τελευταία περίπου 10 χρόνια έχει χαθεί το παλιότερο στυλ,που ήταν πιο αγνό,πιο φιλικό,πιο true αν το θες.Άνοιγε μαγαζί ο άλλος γιατί γούσταρε(νταξ , όχι πάντα…),ενώ τώρα ανοίγει ο επιχειρηματίας που θα ανοίξει παραδίπλα και το σκυλάδικο με την ίδια ακριβώς λογική,οπότε δεν θα βάλει την ψυχή του σ αυτό.Νομίζω γι αυτό κράζουν όλοι,όχι γιατί είναι χάλια τα μαγαζιά.Συν ότι ‘‘χάλασε’’ και ο κόσμος που μαζεύεται.

Mη μου εκνευριζετε το τατσομανακι.

ρε παιδιά, ειίναι γεγονός πως ο καθένας μπορεί να έχει πολλά κριτήρια για το τι εστί καλό μαγαζί.Πόσο μάλλον όταν προσπαθούμε να ακούσουμε και Ροκ μέσα σε όλα τα άλλα.
Ξενέρωτοι,δήθεν,καμπόσοι,ακριβόπουλοι,κασσετάκηδες κλπ.
Πράγματι, ο καθένας μπορει να γουστάρει οτι θέλει και να το εκθειάζει αλλά σίγουρα ΟΛΟ και κάποια πράγματα πρέπει να ισχύουν σε αυτή την “πολυφωνία”.Έτσι δεν είναι?
μην ταράζεστε.Σε λίγο που θα κλείσει το 90% τους, δύο πράγματα παίζει να γίνουν.Ένα, να μας γαμήσουν αυτοί που θα επιβιώσουν.Δύο (και χλωμότερο) να έρθουν πιό κοντά στα γενικότερα κριτήρια και να ικανοποιήσουν πλέον το κόσμο που τους κρατάει ανοιχτους και τους ταϊζει.

Ε αν δεν θες δεν πας, δεν χρειαζεται να κράζεις όλο τον κόσμο, ο καθέναας τη δουλειά του κάνει.
Και πέρα από όλα τα άλλα δεν αναφέρονται καν εδώ μέσα πολύ όμορφα στέκια που τα πατάνε κάτω τα άλλα σε πολλούς τομείς.
Ενιγουέη, εμένα αυτή η επιθετικότητα και η λασπολογική κριτική με εκνευρίζει, αλλιώς ο καθένας με τη γνώμη του.

Μπορει η γνωμη του αλλου να σου φαινεται λασπολογικη κριτικη και αυτο ειναι προβλημα.(μονο ενας τα εκραξε ολα8))Αλλωστε δεν νομιζω ολοι αυτοι που κραζουν για τον εναν η τον αλλον λογο καποιο μαγαζι να εχουν κανενα συμφερον:-s…Μακαρι ολοι αυτοι που κραζαν να σταματουσαν να πατανε στις κατα τοπου σαπιλες(πχ revenge) μπας και τουλαχιστον πεφτανε λιγο οι τιμες…Και μετα βελτιωνοταν και η καρμπον πλειλιστ.

Εν κατακλειδι ισχυει αυτο που λεει ο cynic…Τα περισσοτερα μαγαζια(ανεξαρτητος μουσικου χρωματισμου) σκατα ειναι…Ειδικα στο θεμα τιμων…Ακολουθουν η μουσικη,ο κοσμος,η εξυπηρετηση(για το περιβαλλον δεν με πολυνοιαζει κιολα)…Αν εσυ περνας καλα σε καποια απο αυτα μπορεις να γραψεις γιατι.Απλο ειναι.

Στο Dr Feelgood τι τιμές παίζουν? Τα συνηθισμένα να φανταστώ (5 ευρώ η μισόλιτρη μπύρα) ?

8 ευρώ η δίλιτρη κανάτα.