Καλύτερο rock bar στην Aθήνα

Άλλαξε ονομασία το underground? :-s
(έχω χάσει επεισόδια μάλλον)

Το revenge of rock είναι εκεί που ήταν ή μετακόμισε; και που;

Το Underground (το κλαμπ) αρχικά μετονομάστηκε σε Metalground και μετά από λίγο καιρό σε Ragnarok.

Επιμένω ότι τα Σάββατα έχει πάρα πολύ καλό μέταλ πρόγραμμα.

To RoR έχει πάει στην Κηφισίας, σχεδόν με το που στρίβει κανείς αριστερά από Αλεξάνδρας και είναι σε όροφο.

Thanx for the info!
Το RoR λέει τίποτα τώρα που μετακόμισε;

[SPOILER]Δεν γιορτάσαμε και τα 30.000 post σου :p[/SPOILER]

Ο χώρος είναι μια χαρά όπως και το πρόγραμμα.

Συνήθως πάω στο Excalibur αν και μερικές φορές την έχω πατήσει λόγω dj, σε γενικές γραμμές όμως μου αρέσει η μουσική που παίζει.

Το fox ψιλοκαλό αλλά τα ποτά ασύλληπτες μπόμπες, πρώτη φορά στη ζωή μου είχα δύο μέρες hangover και ξενέρωσα απίστευτα. Και οι 45 μοίρες μου αρέσουνε στο Γκάζι.

Παρεμπιπτόντως στον Πειραιά ξέρετε κανένα ροκάδικο; Απ’ όσο είδα δεν υπάρχει σχετικό ποστ…

Το Fox ξεκίνησε ως καλός χώρος αλλά κάποια στιγμή γέλασε το πανελλάδιο με τα 7ευρα στις μπύρες και το πρόγραμμα-κασέτα. Χωρίς Alleycat πλέον οι 45 μοίρες είναι το μοναδικό μαγαζί για καλοκαίρι - χωρίς φυσικά να έχεις φοβερές απαιτήσεις από μουσική. Τουλάχιστον παίρνεις λίγο αέρα.

Το ξέρετε ότι κάποια στιγμή πρέπει να μαζευτούμε και να φτιάξουμε το νέο Alleycat, έτσι;

Δεν υπάρχει πλέον ένα μέρος στην Αθήνα (αναφέρομαι κάπου κεντρικά σε γενικές γραμμές) να πας ν’ ακούσεις rock (όχι metal, rock) και να γουστάρεις, α στο διάλο πια :!:

5euro είναι το 500ml βαρέλι lager και 6euro αν θες να χτυπήσεις Konig.

Πάντως υπήρχε dj στο fox που τον πετυχαίναμε αρκετά συχνά (έχουμε 203 μήνες τώρα) που του έλεγες χώσε spacegrass / honey bucket / doomsayer κάποια στιγμή και τα έβαζε κολλητά.

Τώρα έχω πετύχει 2-3 φορές το παλικάρι από Πέμπτες στο mo better και του λες χώσε ball tongue / clown και λέει yeah dude yo και βάζει blind. Του λες χώσε sic / liberate και yo gimme five και βάζει wait and bleed…

Πιστεύω ότι έχει ιό που του μετατρέπει όλη την δισκογραφία korn σε άπειρα blind mp3. Δεν το κάνει επίτηδες. Yo.

Μια και αναφέρθηκε το Mo Better, πού θα πηγαίνουμε τώρα που έκλεισε οέο; Έψαχνα after την προηγούμενη Παρασκευή αλλά δεν… Αλλά και από άποψη μουσικής δεν ξέρω ποιο άλλο μαγαζί παίζει punkoalternativιές :-s (συγχωρήστε με για την άγνοια, έλειπα εξωτερικό 2 χρόνια και δεν ξέρω τι παίζει πλέον).

Τσέκαρε το Teddy Boy

rock n’ roll
psychobilly
punk rock
post punk
dark wave
new wave

Καλό μαγαζί μεν από μουσικής άποψης, ποτά υπερμπόμπα δε.
Έχει Baltika βέβαια, οπότε εγώ είμαι κομπλέ.

να πω την αλήθεια δεν ξέρω τι παίζει με τα ποτά καθώς όσες φορές πήγα την έβγαλα με μπύρες. Δεν μου κάνει εντύπωση μπάντως αυτό που λες. Να κάνουμε ψηφοφορία για το μαγαζί με τις χειρότερες μπόμπες. Από όσο θυμάμαι, για όσο ήμουν Αθήνα (μέχρι πριν λίγα χρόνια δλδ) το βραβείο το έπαιρνε το After Dark!

Tο Sic City/7 Sins νομίζω δεν ξεπερνιέται με τίποτα στις δικές μου εμπειρίες.
Και το Second Skin, ειδικά όταν μετακόμισε Ψυρρή.

Κρισπ, για ποια απ’ολες τις Μπαλτικα λεμε και σε τι τιμες παιζει;

Δε θυμάμαι ποια, πάντως όχι η 9άρα.
Τιμή κλασικά στο 5ευρο

Btw, ασχετο, αλλά 9άρα έχει το “Μπυράδικο” στην πλατεία εξαρχείων με 1,30 ή κάτι τέτοιο.

ΩΣ ΕΠΑΡΧΕΙΩΤΗΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΛΛΑ,
ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΝΑ ΜΛΚΑΣ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΓΕΙΟ ΤΟΥ BLUEBERRY,
ΚΑΠΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΟΥΣ.
ΟΧΙ ΑΥΣΤΗΡΑ rock,
ΑΛΛΑ Κ rock - ΠΑΝΚ - ΜΕΤΑΛ ΤΣΩΝΤΑΡΙΣΜΑΤΑ.

Α και μιας τα λέμε, σήμερα άμα δεν έχετε τι να κάνετε και θέλετε μπαράκι, πάτε στο closer. Για τελευταία φορά.

sorry μάλλον ρωτάω σε λάθος θρεντ αλλα ξέρετε αν έκλεισε το wizard? λειπω καιρο απο αθηνα κ δεν πήρα χαμπάρι…ευχαριστώ

…μάλλον ναι

:):!:

Εγώ ψηφίζω Τιθώρα πάντως, γιατί μ’ αρέσει πάρα πολύ η μικρή αυλή που έχει και την χρησιμοποιούν ως “καφετέρεια” για κάτι πιο χαλαρό πριν κατεβείς στην υπόγα που είναι το “club”