Καλύτερο rock bar στην Aθήνα

Δεν ξέρω αν έχει ειδικές μέρες που παίζει λιγότερο mainstream μουσική, αλλά Π-Σ που είχα πάει κανά χρόνο πριν (3-4 φορές) παίζει πρόγραμμα rock mainstream επιπέδου… Red FM!

RHCP, Muse, hitάκια ραδιοφώνου εποχής, Nirvana… άντε στα καλά να βάλει Offspring ή Τρύπες.

ισως να ετυχε,γτ πηγαν φιλοι που τους εμπιστευομαι μουσικα κ ηταν ευχαριστημενοι!

Αντιπαθέστατο μαγαζί το Bourbon. Ψευτοκυρίλα με κόσμο ό,τι να’ναι. Μέχρι και για περίπτωση ατόμων που έχουν φάει πόρτα ξέρω γιατί ήταν αντροπαρέα (να σημειωθεί ντυμένοι με πουλοβεράκια, παλτά κλπ). Ροκάδικο στη Γλυφάδα. Αστείο και μόνο σαν τίτλος.

Παιζουν ακομα πορτες σε μαγαζια?

Έλα ρε με το μπέρμπον τώρα. Το περιτύλιγμα μόνο είναι ροκ. Όλα τ΄άλλα είναι κυρίλα του κώλου. Κάνα δυο φορές είχα πάρει πριν λίγα χρόνια (και λόγω δουλειάς τη μια) κ δεν ξαναπάτησα.

Πλέον ίσως ναι. Αλλά κάποτε στη Spider γινόταν του μ**νιού το πανηγύρι, οι παλαιότεροι σίγουρα έχουν ζήσει επικές στιγμές εκεί!

Το δε Sussex ήταν άλλη μια καλή περίπτωση για να αράξεις και να πιεις τη μπυρίτσα σου - όπου σημειωτέον υπήρχαν 3 μεγέθη, και όποιος δεν ήξερε και παράγγελνε ‘ένα μεγάλο ποτήρι’ ερχόταν αντιμέτωπος με ένα τεράστιο μπυροπότηρο ενός λίτρου :lol:

Το Sussex είναι άλλη ιστορία. Για αρακτικές, μπυρίτσες, καμιά μασαμπούκα κλπ ήταν ό,τι πρέπει. Και σαν χώρος καλή φάση. Άλλο που κι αυτό στα τελειώματα το είχαν παρατήσει φουλ και θυμάμαι να πάω για μπύρα με παρέα και να έχουν παρατήσει να παίζει ένα best of των No Doubt.

Αυτά ήταν μαγαζΑ

ΟΔΗΓΟΣ ΤΟΥ ΜΠΑΤΙΡΗ…
Τωρα πλεον, για μας τους πτωχους…κανα rainbow κυριως γιατι δεν εχει εισοδο και μπυρα με γρεναδινη που γουσταρω στα 3 (που αν θες δεν πινεις κιολας).
Κατα τα αλλα κανα death disco η 2nd skin μονο οταν εχει ελευθερη εισοδο.

Βεβαια υπαρχουν και αλλα μερη που δεν ειναι μαγαζια και κανουν βραδιες σενιες, ειδικα αν γουσταρεις underground μπλιμπλικια η κανα hardcore live.

Ναναι καλα κ τα 5 νυχτερινα λεωφορεια που υπαρχουν…
Παρακαλουνται οσοι γνωριζουν τιποτ αλλο ας ενημερωσουν εμας τους πτωχοτες.

ένα Booze, θα έλεγα…Κολοκοτρώνη, νομίζω…

πολυ mainstream για τα γουστα μου, προτιμαω το παλιο των 90s…
anyway, ποσο παει το μαλλι εκει?

mainstream λες? δε μου είχε φανεί…μάλλον cult το είχα βρει.
εννοείς τη μουσική ίσως, που σημαίνει ότι ακούμε διαφορετικά πράγματα…
δεν ξέρω πόσο πάει, έχω χρόνια να πάω. δεν ήταν οικονομικό πάντως, σε καμιά περίπτωση…

Πρωτη φορα πηγα οταν πρωτοανοιξε, και στα 90s φυσικα.
Τελευταια φορα πριν 5-6 χρονια περιπου.

Το Rainbow είναι καλή φάση. Όμως κάπου το έχουν χάσει με τα αφιερώματα συνέχεια τα ίδια και τα ίδια, κάπως πρέπει να τραβήξεις κόσμο θα μου πεις.

Yπαρχει αλλο τετοιο μερος -οχι απαραιτητα μεταλ- στο λεκανοπεδιο, με ελευθερη εισοδο οπου μπορεις να κατσεις χωρις να παρεις κατι αν δεν θες, και η μπυρα ναναι 3 ευρω?

paidia kserete an uparxei akoma to revenge of rock?

Όχι, έκλεισε και εκείνο πλέον που ήταν στις αρχές Κηφισίας με Λ. Αλεξανδρας.

Ευτυχως που εκλεισε αυτη η μουφα.

Θα συμφωνήσω αν και ήταν από τα λίγα (αν όχι το μόνο!) που πλήρωνε μπάντες στα live του. Κατά τα άλλα αν το δεις σαν πελάτης, όντως μουφα. Με μόνο Amstel Bock και Heineken δεν πας πουθενά. Αν και δεν έκλεισε για αυτόν τον λόγο, αλλά τέλος πάντων…

Εντάξει το Rainbow παίζει μπάλα μόνο του!!!