Καλύτερο rock bar στην Aθήνα

Εβαζα μουσικη για ενα διαστημα εκει.

νταξ’ παιδιά τυχεροί όσοι Αθηναίοι…

Ρόδο εγώ, μόνο δύο έχει το “[B]Legends[/B]” (παλιά πόλη)και το “[B]Captain Hook[/B]” (που ειναι το πιο παλιο και ιστορικό μεταλ/χαρντ ροκ μπαρ)

το Sticky Fingers υπάρχει ακόμα στη Ρόδο ?
ή έχω μεγαλώσει τόσο ?

Γιάννενα παίζει καποιο μαγαζί με rock/metal?

Το Indian στην αρχή της Ανεξαρτησίας, πιο hard rock τώρα, (όχι πολύ) παλιότερα ήταν ακραιφνώς metal και αγαπημένο στέκι. Λειτουργεί και ως καφέ και ως bar.

Το πρώην Foxy/Lagrange στην στοά Κεντάκυ (πάνω από την παλιά disco Taiga που επαναλειτούργησε πρόσφατα!) ήταν λατρεμένα παρακμιακό αλλά τώρα δεν ξέρω τι παίζει. Υπάρχει και η Ίριδα στην Πυρσινέλλα.

Έχω σταδιακά αποσυρθεί από τα πολλά νυχτοπερπατήματα και διστάζω να γράψω κι άλλα γιατί μπορεί να μην λειτουργούν πια!
Άσε που κακώς απαντώ γιατί όφειλε να ανοίξει ξεχωριστό θέμα για τα rock bars στα Γιάννενα, δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να μπάινουμε κάτω από την “ομπρέλλα” της Αθήνας!

ρε πες να ξερω που θα πιω καμια μπυρα το ΣΚ! χαχαχα
θυμαμαι το indian πολλα χρονια πριν (20+)
ιριδα το θυμαμαι μονο για καφε
δεν ειναι και ενα ακομα κοντα στο καστρο?
ps. και ενα καλό τσιπουράδικο για νωρίτερα σε παρακαλώ :wink:

Καλά θυμάσαι, το Indian ξεκίνησε στα late 90’s στη στοά της Πυρσινέλλα, και είχε δίπλα του για πολλά χρόνια ένα μαγαζί “αντρικού” ενδιαφέροντος, για όποιον ήθελε… ολοκληρωμένη ψυχαγωγία!
Την Ίριδα πολλοί την έχουν μόνο για καφέ αλλά λειτουργεί και σαν μπαρ, διοργανώνει μάλιστα αραιά και κάποια μικρά live!
Αυτό που λες κοντά στο κάστρο, εννοείς μάλλον το Legacy στη Γιοσέφ Ελιγιά που έκλεισε πριν λίγα χρόνια.

Από τσιπουράδικα άλλο τίποτα! Καλόν είναι, μιας και πρόκειται για ΣΚ, να πας ή ψηλά στην αρχή της Δωδώνης όπου έχει κάμποσα και θα βρεις κάπου σίγουρα (“Θωμάς”, ο πιο παλιός, αλλά πολύ καλό είναι και το ακριβώς από δίπλα, δεν μου έρχεται το όνομα τώρα!) ή κάτω στη Γαριβάλδη και τα πέριξ! Γενικά μιλώντας, τέτοια εποχή μεγάλο σουξέ έχει η Ανεξαρτησίας και η Κάλλαρη.

θα πηγαινεις στο remedy να δεις cover band σε megadeth και manowar και θα ειναι σαν να πηγαινεις στο Αθηνων Αρενα να δεις ρεμο

πατερ μεταλισιους 1601 μΧ

τα 3/4 του μαγαζιου ρεζερβε

ευγε!

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι ξανανοίγει το Texas,στο Γκάζι.