Καλύτερο Rock Bar στην Θεσσαλονίκη

Εδω εισαι: :wink:

Ε οχι και σαρανταρης!!! :slight_smile:

@axel συμφωνω μαζι σου.παντως τα πραγματα ειναι απλα. Οποιος δεν γουσταρει, δεν παει. Και εγω δυσκολα θα πηγαινα συχνα. Παω 2-3 φορες τον χρονο κυριως μετα απο καμμια συναυλια.

Γι αυτό νάητ*σκάη να πετάγεσαι αθήνα, να πηγαίνουμε φήλγκουντ με 8 ευρώ δίλιτρη κανάτα και χέβι μέταλ ομπσκιουρίλες (απαγορεύονται ΔΙΑ ΡΟΠΑΛΟΥ οι μέηντεν δίχως ντι άννο).

^ Ελπιζω να μπορεσω να ερθω τον Νοεμβριο για Virgin Steele. :slight_smile:

Kαν loneliness of the long distance runner εχω ακουσει παντως :wink: Μονο feelgood ε!

Loneliness? DiAnno?
Την Παρασκευή με το που μπήκα στο Dizzy είχε το Trooper. Πιο μετά έβαλε το Aces High.
Απελπισία.
Βέβαια, στο 8ball μου έχουν πει για Fear of The Dark ακόμη (το χω ακούσει και γω βέβαια εκεί παλιότερα). Διακόπτει το κομμάτι για να πει ο κόσμος “FEAR OF THE DARK”.
Είστε ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΟΥΤΣΟ.

το αμστερνταμ μπαρ διπλα στο ζιγκι ειναι?

To Amsterdam Bar είναι εκεί που ήταν το ziggy

Tonight @ Amsterdam Bar…Stela Lioliou from 104.7 Rock Radio :slight_smile:

Many parties on the way

θεος.-

το amsterdam τι παιζει πανω κατω?

Οτιδήποτε από rock,παλιά και καινούργια,δυνατά και ήρεμα,ολίγη από reggae,triphop,ska,metal :slight_smile:

Μετά από κανένα 6μηνο παρουσίας και δοκιμών έχω να πω ότι νέο στέκι στην πόλη για μένα είναι το argento στην ροτόντα κοντά…Μικρό μαγαζί βέβαια… με 20 άτομα μέσα έχει φουλάρει αλλά μετράει πολύ άσχημα…
Μουσικές κυρίως ροκ από κλασσικά μέχρι μέταλ αλλά σε πιο περιορισμένες δόσεις…

Παλικάρι από τα λίγα το αφεντικό, κερνάει πάντα τα σφηνάκια του, φθηνές τιμές για κέντρο (5 ευρά το ουίσκι και 3.5 μισόλιτρες τσέχικες μπύρες…:respect:) και τις πιο αντρικές μερίδες ποτου στην πόλη…

Επίσης πήγα ξανά ντίζυ μετά από πολύ καιρό και το μόνο καλό ήταν μια γκόμενα με λεοπαρδαλέ κολάν και μπλουζάκι που πιο πολύ σε σουτιέν έφερνε παρά σε μπλούζα…

Silver Dollar χαλαρα!Πηγαινω απ’την πρωτη στιγμη που ανοιξε(καπου 1996-97 αν δεν κανω λαθος)και παντα περναω σουπερρρ!
Θα τσεκαριστει και το Αmsterdam παντως μιας και ειναι στην γειτονια!

Δυστυχώς, η νυχτερινή διασκέσαση σε ότι αφορά το μετάλ-ροκ έχει πάρει την κατιούσα ιδίως απο το καλοκαίρι και μετά.

Όλα τα μαγαζιά λίγο πολύ είναι για να πιάσεις το χρυσό φτυάρι και να αρχίζεις να θάβεις όχι απαραίτητα τους καταστηματάρχες αλλά ιδίως τον κόσμο ο οποίος καταστρέφει τα μαγαζιά στην πορεία με την ημιμάθεια, αμάθεια, το δήθεν και τα ίδια και τα ίδια.

Δεν νομίζω οτι υπάρχει πιά καλύτερο μαγαζί στην Θεσσαλονίκη. Τάφόπλακα!!!:lol:

Μετα τη συναυλια χτες πηγαμε στο cult. Οτι να ναι μουσικη. Χαλια. Ευτυχως εβαλε 2 ac/dc :slight_smile:

Γνωστά αυτά…

είναι ντροπή και ιεροσυλία να υπάρχει μαγαζί στην πόλη με το όνομα cult… Μετά το παλιό cult στην κούσκουρα θα έπρεπε να απαγορευτεί σε οπουδήποτε άλλο μαγαζί να φοράει το όνομα αυτό… Το καλύτερο μαγαζί της πόλης από το 2000 τουλάχιστον και μετά…

RIP…:frowning:

μόλις είδα ότι το Σάββατο είχε αποχαιρετιστήριο πάρτυ στο χάρλεϋ…

τον τελευταίο καιρό η κατάσταση ήταν απαράδεκτη, αλλά όπως και να’χει :frowning:

Ναι ως επι το πλείστον ήταν η τελευταία βραδυά του Δημήτρη σαν dj γιατί το μαγαζί λειτουργούσε στον αυτόματο πιλότο ανευ αφεντικού πολλούς μήνες τώρα σχεδόν χρόνο ολόκληρο. Δεν πήγα μόνο και μόνο γιατί δεν είχα κάτι να αποχεραιτήσω. Καλύτερα έτσι γιατί είναι κρίμα να βλέπεις τα μαγαζιά στα τελευταιά τους…κατάντια…ίσως δούμε κάτι καινούργιο

Και πολυ κρατησε το χαρλευ βασικα… Πριν 2 μηνες ειχα παει Παρασκευη και ειχε 3 ατομα στο μπαρ. Ε που να κατσεις ετσι…

Οτι και να γινει ολοι στο ντιζυ θα καταληγουν και θα ακουν τους χειροτερους ισως dj που εβγαλε αυτη η πολη.

ΥΓ: Στο χαρλευ δεν ηταν να παιξουν οι holocaust ?