Καλύτερο Rock Bar στην Θεσσαλονίκη

Berlin: Tο απόλυτο bar της απόλυτης παρακμής. Το αγαπημένο μου με τεράστια διαφορά.
Residents: Πολύ καλό όταν δεν είναι πίτα στο κόσμο.
Ήλιος: Απλά κλασσικό. Άπειρες μπύρες έχω πιει εκει
A Nice Pair: Το καραγουστάρω και παίζει σύγχρονη πολύ καλή μουσική

Dizzy Dolls: Το πιο κλασσικό ροκ. Γούστάρω με τα χίλια όταν πάω αλλά δεν το κάνω πια τόσο συχνά ελέω παρέας. Πρώτη φορά που πήγα ήταν πριν 13 χρόνια.(πω πω παναγία μου. μεγαλώσαμε)

θα το θελα…αν θελεις και συ βεβαια…καθε σαββατο ειμαι εκει…σε περιμενω…
αλλα μονο απο την εμφανιση εσυ κοιτας τις κοπελες???

Berlin: Ελατε αμα θελετε να πιειτε αντι για βοτκα πετρελαιο

Residents: Πολυ καλο, θα βρειτε εδω οσους νομιζουν οτι ειναι ροκ και στους φιλους τους λενε οτι πανε σε ροκαδικα και τα σπανε ενω κατα βαθος ψηνονται με χιλια να πανε σε club και να χορεψουν με μαντονα

Dizzy Dolls: Το υπερτατο μερος για να βρεις; τους υπερτατους καγκουρες οι οποιοι παλι φυσικα ειναι πολλα κιλα ροκ νομιζοντας οτι το fear of the dark ειναι underground
:-s :-k :-s :-s
(χωρις παρεξηγηση crabsody…)

Το Residents απλα το απεχθανομαι…[-X

Όχι δεν παρεξηγήθηκα. Τί επειδή με είπες ότι νομίζω ότι είμαι ροκ και ότι λέω στους φίλους μου ότι πάω σε ροκάδικα και τα σπάω ενώ κατά βάθος ψήνομαι να χορέψω με μαντόνα σε club?Ή επειδή είμαι ο υπέρτατος κάγκουρας; Α όσο για τη βότκα στο Berlin πιθανόν να έχεις δίκιο. Δεν πίνω βότκα οπότε δεν έχω άποψη

Berlin: α. παίρνεις μπύρα αντί για βότκα και είσαι ήσυχος/ β. για την ώρα που είναι το Berlin (εγώ πάντα πήγαινα στο τέλος, αφού κλείναν όλα τα υπόλοιπα για το χαβαλέ) σιγά μη σε νοιάζει το ποτό.

Dizzy: ααααα, εδώ θα διαφωνήσω…! α. δεν έχει περισσότερους κάγκουρες από όσους έχουν τα υπόλοιπα μαγαζιά, μια χαρά είναι από κόσμο!!! β. το ντίζι δεν είναι σε καμία περίπτωση τόσο κλασσικό. Δε ξέρω πόσες φορές έχεις πάει κ ποιές μέρες έχει πάει, γι’αυτό τσέκαρέ το λίγο παραπάνω.

αυτά.

φιλε μου αυτα τα μαγαζια τα ξερω απ’εξω και ανακατωτα, πανε συνεχεια τα ιδια ατομα που θελουν να ακουσουν τα ιδια πραγματα που πριν βγουν απο το σπιτι τους χτυπιουνται με maiden και πανε και στο μαγαζι εχοντας την απαιτηση το μαγαζι να παιζει maiden (αλλιως σιγουρα θα αδειασει και αναγκαστικα ο ιδιοκτητης παιζει τα ιδια πραγματα) και ετσι ξεκιναμε: με την πρωτη μπυρα, holy diver. με την δευτερη painkiller. με την τριτη sad but true κτλ μεχρι που λες αντε και τσακιδια απο δω μεσα να πουμε αρρωστησα…5 χρονια ειναι υπεραρκετα για να γνωρισεις τετοια κωλομαγαζα, μη σου πω οτι εστω και 2 σαββατοκυριακα ειναι αρκετα. οσο για την μπυρα ναι, καλη φαση να δινεις 5 ευρω για να πινεις μια μπυρα μικρη σε 2 ρουφηξιες. αμα εχεις λεφτα για πεταμα…

Anyway, εξακολουθώ να θεωρώ ότι είσαι λάθος, αλλά σέβομαι τη γνώμη σου. Είναι δικαίωμά σου να μη σου αρέσουν αυτά τα μαγαζιά, ωστόσο τα πράγματα δεν είναι ακριβώς έτσι όπως τα λες.

:-k ι

Επειδη δεν ηξερες τη δουλεια και σε διωξανε δεν ειναι αναγκη να βγαζεις τετοια κακια .Ειναι ευκολο να συκοφαντει κανεις καποιον ανωνυμα , χωρις να μπορει να αμυνθει.Αυτο ειναι χαρακτηριστικο φτηνων και ασημαντων ανθρωπων σαν και σενα

καταρχας ποια δουλεια δεν ηξερα??!!?? εχεις παει ποτε σε κανενα απο αυτα τα μαγαζια ρε πατσαβουρι που θα με πεις και ασημαντο ρε celebrity??
εγω τα ειχα με το θοδωρη 3 μηνες και ξερω τι βλακας ειναι
η μηπως δουλευεις σε κανενα απο τα παραπανω και σε θιξαμε??

Den doulevei, idioktiths einai.

ακομα χειροτερα…ιδιοκτητης σε ποιο? και στην τελικη δεν φταιω εγω που ολα τα παραπανω μαγαζια εχουν καταντησει να ειναι χειροτερα και απο μπουζουκτσιδικα

σε αυτο δεν εχεις αδικο… :frowning:

Egw den to 'pa san kalytero… Oute san xeirotero… Egw den kserw tipota…8)

[QUOTE=mamieisblue1;132626εγω τα ειχα με το θοδωρη 3 μηνες και ξερω τι βλακας ειναι
[/QUOTE]

γιατι απορησες βρε mamiesblue που σε ειπα γυναικα???:-k :-k :lol: :lol: #-o

No.1 Παπαγάλος μπορεί να δείς και κάποιους δήθεν ροκάδες να τριγυρνούν αλλά το κέφι και η ατμόσφαιρα δεν συγκινείτε. Ειδικά τις Πέμπτες οι Long Live (Γιωργάρας, Γιώργος, Κώστας και Κώστας)(μετά τις 12:30) δίνουν ρέστα. Σαν χώρος παίρνει 6 στα 10.
Νο.2 Dizzy Dolls Είναι το μαγαζί που μπορείς να πας καθημερινές το βραδύ να πιεις ένα ποτό αλλα και παρασκευοσαββατοκύριακο και να κάτσεις ως τα χαράματα με καλή μουσική αν και ο DJ σου πετάξει και κάτι άσχετα που και που. Σαν χώρος παίρνει 9 στα 10.
No.3 Cult Μια μικρογραφία τις κοινωνίας Θα βρεις τα πάντα από τρέντουλες και emo μέχρι και τους ποιο απίστευτους καγκούρες ???. Γουστάρω. Η ηχητική απόδοση είναι λίγο για τον Dick-inson (Bruce Dickinson, Iron Maiden για τους άσχετους). Σαν χώρος παίρνει 7/10. (τις κιθάρες που έχετε εκεί κρεμασμένες να μαζεύουν την σκόνη δώστε τις έμενα αν δεν τις χρειάζεστε)
Νο.4 Down Under Απλά εκφράσου ελευθέρα. Σαν χώρος παίρνει 7/10.
Νο.5 Residence Ότι πρέπει για μια μπύρα με την παρέα πριν το ?Main event? Σαν χώρος παίρνει 7/10

Όποιος διαφωνεί ακούω τα δικά του Top5. Ο καθένας έχει αλλά γούστα και όλες οι απόψεις γίνονται δέκτες.

Σαν χωρος 6 στα 10???

Εισαι πραγματικα πολυ επιεικης…

κανα 3 και με το ζορι ομως.Αν διναμε 6 στο καθε καταγωγι,που μετα πρεπει να βαλεις τα ρουχα σε κλιβανο για να φυγει η μπιχλα που μαζεψες,τοτε σε κατι αλλα τυπου 8ball επρεπε να παιρνουν 11 ξερω γω,ασχετα αν ειναι και παλι απαραδεκτα.(Αν και το 8ball εχει καλο ηχο γενικα).

:lol: :lol:

ετσι ακριβως ειναι. και μετα μιλας και με αυτον που το χει και σου λεει “το ροκ πεθαινει” και μετα τραβας τα μαλλια σου. σκατα γενικα. το stones παντως παλευεται

+1,αν σε φασεις το προγραμμα ειναι ελαφρως αψυχολογητο.Γενικα ομως ωραιο μαγαζακι.
Απο live μαγαζια ιδανικα θα ηταν το No bar,το Malt n Jazz και το Koκκινο Βελουδο,αλλα δεν ειναι,γιατι ειναι σαν να παιζει καθε μερα η ιδια μπαντα,τα ιδια πραγματα,απλα με διαφορετικα μελη.
Αθηναιοι φιλοι μας,συντομα θα σας ερθουν οι καινουριοι Ονιραμα,ονοματι De Niro.Σε κανα χρονο στην παραλιακη θα ναι κι αυτοι,μηπως και λειψει απο καποιους πανελιστες η τρου(αχαχαχαχχα) ροκ διασκεδαση.:wink: (Αν ξαναδω κανα φροκαλο μοντελο-γλαστρα στη Μενεγακη και στον Αρναουτογλου με ξασπρiσμενο δοντι,clean cut κουρεματακι,φουλ αποτριχωση και πλατη κολυμβητη αλλα με μυαλο απο λοβοτομημενο στεγοσαυρο με μπλουζακι ACDC με στρασακια θα ζωστω εκρηκτικα και θα σκασω μυτη κυριολεκτικα.)