Καλύτερο Rock Bar στην Θεσσαλονίκη

δεν ξερω αν συζηταμε γενικα για τα ροκ μαγαζια στην Σαλονικα…αλλα θυματε κανενας ενα μαγαζι κοντα στο στρατοπεδο του Παυλου Μελα που ονομαζοταν ΑΚΤΙΝΑ?? πολλα χρονια πριν…

Το επόμενο πάρτυ του rocking στη Νύφη του Θερμαϊκού, ΠΟΥ θα προτιμούσατε να γίνει; ε;

κανα Rock Bottom/Harley
ειναι μεγαλο κ παλευετε εκει η φαση!

Μπα?Μετα απο 2 χρονια το πηρατε αποφαση?

Να γινει σε μεγαλο χωρο,γιατι ειμαστε λαοθαλασσα.

στο διαχρονικο

Στο Χουκα.
Και να κερνανε ναργιλε.

:!:

Θυμάται κανείς το Empire??
Για το καλύτερο μπουζουξίδικο έπρεπε να ήταν το poll και όχι για το καλύτερο Rock Bar[-X
Πάλι καλά που υπάρχουν και καμιά δεκαπενταριά Rock Bar στην πόλη. Οι ιδιοκτήτες τους
είναι ήρωες:!: Έχω πάει σε παραπάνω από είκοσι συναυλίες με τριάντα θεατές όταν απέναντι…
… στην Πάολα ή την Θέλξη δεν μπορούσες να βρείς θέση για να παρκάρεις!!
Εγώ πάντος κάνω το σταυρό μου:thumbup: που υπάρχει το dizzy, το stones, το red rose, η Θέα στην Περαία,
το cult, o παπαγάλος, το funky, το harley που έγινε rock bottom και φέρνει πολύ καλά συγροτηματάκια,
το berlin και ακόμα ακόμα το Malt’n Jazz που από την σκηνή του έχουνε βγει τόσα γρουπάκια και φυσικά
δεν αναφέρομαι μόνο στους onirama…
Α! Ξέχασα το πλοίο μας την Αργώ… ή κάνω λάθος που αλλού θα βρεις τόσο βαριετέ!
Και να φανταστείς ότι αυτή η πόλη είναι η μεγαλύτερη μπουζουκούπολη της Ελλάδος…
… μετά τη Λάρισα νομίζω:p

Το Βerlin είναι το αγαπημένο μου bar ever.

Πωωω… Παίζει να μην έχω συμφωνήσει με κανέναν άλλο τόσο πολύ.
Έχεις απόλυτο δίκιο.

Αν και το “empire” δεν το είχα προλάβει, είχα ακούσει καλά λόγια.

Που είναι το ARK ρε παιδιά?

1η φορά το “ακούω”.

Aν ξερεις που ειναι το Εκκεντρο,προχωρας λιγο πιο πανω και το βρισκεις.Αν παλι δεν ξερεις,βρες το και προχωρας λιγο πιο πανω και το βρισκεις.(περιοχη Ντορε)

Ο de fender εχει δικιο!Γενικα οι εποχες που ηταν τιγκα το EMPIRE και το cult εχουν περασει!Πλακα ειχε που την παρασκευη στο 8ball,ο πανω οροφος που επαιζε μεταλ ηταν αδειος ενω κατω που ειχε disco ητανε φισκα!:slight_smile:

ο “παπαγαλος” υπαρχει ακομη?

και τι πιστευετε οτι φταιει γι’αυτο?

ενοητε! :smiley:

ειχα περασει πολυ ομορφα ενα βραδυ εκει πριν αρκετα χρονια …2001.ειχα ακουσει πρωτη φορα live το famous blue raincoat απο μια μπαντα π δεν 8υμαμαι ονομα,

Ακόμα ο Παπαγάλος ροκάρει! Παρ’όλο που’ναι μια τρύπα με κάτι κολόνες να!! έχω δει κάτι γκρουπάρες
απίστευτες και η ατμόσφαιρα καταπληκτική. Όσες φορές έχω πάει, δεν ήθελα να φύγω, πάντα γινόμασταν όλοι μια παρέα και αν σε πιάσει λιγούρα χτυπάς και μια κρέπα από το Christa’s!
Α! Προηγουμένως ξέχασα να αναφέρω το Ark!
Ε, λοιπόν προχθές περάσαμε από Αrk και τι βάζει ο απίστευτος!
Robot Man:!: Παράκρουση!
Αrk καλέ μου συμπολίτη! Για να μην ακούς τα ίδια και τα ίδια:!:

Παπαγαλος και Αρκ ειναι “καλτ” μερη.Σαν χωροι ειναι τρισαθλιοι,αλλα το Αρκ μουσικα λεει.Ο παπαγαλος ειναι αναλογα τη βραδια…

BERLIN φίλε μου (όχι το Bar… η πόλη) Underground φάση:yes:

Από τότε που το Cult έφυγε από Κούσκουρα, πέθανε. To ARK ήταν και είναι πολύ καλό!

ΥΓ. Στην υπάρχουσα λίστα δεν υπάρχει το “Drifter” που είναι σχετικά καινούργιο και το άνοιξε, μη λέμε ονόματα, πρώην Dj του ARK.