Rock hard magazine greek edition

Ωραίος! Thanx για το info… :wink:
Αναμένουμε λοιπόν…:slight_smile:

Ευχομαι να ειναι καλο και πληρες το αφιερωμα, αλλωστε μεγαλη αγαπη οι Scorpions…

Εγω ευχομαι να κυκλοφορησει επιτελους! :stuck_out_tongue:

Telika to Tefxos Septemvriu den Kikloforise sthn ypolipi ellada!!! ke to tefxos oktomviu argise ypervolika apo tis 16 pu legate!!! mipos mas koroidevete??

ειχε κυκλοφορισει μονο αυγουστος-σεπτεμβριος,εκεινο το διπλο τευχος με τους slayer,εγω μενω στην επαρχια της κεντρικης μακεδονιας και εχω να δω τευχος που να ερχετε στην ωρα του απο το 35 με τους τριβιουμ [-X

τελικα φενετε εσβισαν το ποστ μου !!! ισος να φτει που εγραψα γκρικλισ!!! το εχουμε καταλαβι πος δεν στιλατε το τεφχος σεπτεμβριου στην επαρχια αλα τουλαχιστον να στιλετε το τεφχοσ οκτοβριου πθ το εχετε καθιστερισι 2 βδομαδες!!! κε μετα αναροτιεστε γιατι ιστε πισο σε πωλησεις απο το χαμμερ που βγενι παντα στην ορα του!!!

Ειχα την εντυπωση οτι το Δημοτικο και το Γυμνασιο ειναι υποχρεωτικα.

οταν ησουν newborn ηξερες Γραμμικη Β’ ?

Και αψογα Σανσκριτικα.

Τα τέλη Οκτωβρίου πέρασαν και όχι 2 εξώφυλλα, ούτε με ένα δε βλέπω να βγαίνει.

Αλήθεια το regular τεύχος Οκτωβρίου είχε μέσα καμία διαφήμιση (προαναγγελίας) για κυκλοφορία τεύχους με αφιέρωμα στους Scorps? Το έχει κανείς μπροστά του?

Ναι, το εχω εγω και λεει οτι θα κυκλοφορησει τελη Οκτωβριου… Τωρα τι να πω?

Καλά. Μάλλον θα πρέπει να περιμένουμε το τεύχος Νοεμβρίου πλέον
για να το ξανα-προαναγγείλουν,αυτή τη φορά ως RockHard Δεκεμβρίου - Xmas edition! - (coming soon…)
:-s

Special X-mas edition…:smiley: Αστα να πανε, το εχουν παραξηλωσει με τις ημερομηνιες.

εγω μενω σε ενα χωριο του κιλκις και ακομα δεν εχω δει ουτε το τευχος οκτομβριου,οποτε το συλεκτικο με scorpions και τo Special X-mas edition να τα περιμενω κατα το 2010 :lol:

Εκπληκτικό το αφιέρωμα στους Σκορπιούς !!! Πολύ καλό τεύχος !!! Πρέπει να το διαβάσει κάθε φαν του συγκροτήματος και όχι μόνο…Τι ???Δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη παρόλο που μας διαβεβαιώσαν οι υπεύθυνοι του περιοδικού πως θα βγεί τέλη Οκτωβρίου ??? Απίστευτο !!! Α, και πλησιάζουν οι ημερομηνίες για το τεύχος Νοεμβρίου !!! Αν το διαβάσουμε πριν τις γιορτές…(του Πάσχα) καλά θα είναι…Πάντα τέτοια παίδες!!! Η συνέπεια αποτελεί συνώνυμο της ομάδας του περιοδικού…Μπράβο !!!=D>

8O
Κι εγώ αρχικά νόμιζα ότι κυκλοφόρησε σήμερα και δεν το πήρα χαμπάρι! :lol:

Δεν ξέρω τι προβλήματα μπορεί να καθυστούν δύσκολο στο team να έχει μια στεθερότητα στις ημερομηνίες κυκλοφορίας, αλλά όπως και να 'χει, το σίγουρο είναι ότι μια τέτοια κατάσταση ρίχνει συνολικά το κύρος του οποιουδήποτε περιοδικού.
Κρίμα! Ας βγει με το καλό το αφιέρωμα και βλέπουμε…

@metal laws , μπορει να εχει δυσλεξια το παιδι, μην το παρεξηγητε;)

Λοιποοοοοοον…

και για να μην υπάρχουν απορίες σχετικά με την έκδοση SCORPIONS έχω να πω…

το θέμα απλά είναι…

υπάρχουν κάποιες προτάσεις που στο μεσοδιάστημα απορίψαμε και κάποιες άλλες που συζητάμε ακόμα από μεγάλες εκδοτικές εταιρίες οι οποίες μας προσέγγισαν προκειμένου να εκδόσουν αυτές το ROCK HARD special edition SCORPIONS, όπως επίσης και καποιες εταιρίες οι οποίες ενδιαφέρθηκαν να χορηγήσουν ολόκληρη την έκδοση.
Μέχρι να ολοκληρώσω αυτές τις συζητήσεις δεν πρόκειται να γίνει το παραμικρό. Νομίζω πως όλοι καταλαβαίνετε εύκολα ότι δεν θα απορίψω χωρίς συζητηση προτάσεις από κυριακάτικη εφημέρίδα (για παράδειγμα) η οποία θέλει την έκδοση των SCORPIONS να ενταχθεί στην δική της κυριακάτικη έκδοση σε μερικές εκατοντάδες χιλιάδες αντίτυπα. Αν εσείς είστε ανυπόμονοι μια φορά εγώ είμαι χίλιες…

όσον αφορά την μηνιάια έκδοση το επόμενο τεύχος του ROCK HARD είναι έτοιμο… με εξώφυλλο KISS και οπισθόφυλλο WASP… πιο αργά θα ποστάρω και τα εξώφυλλα…

επίσης ξεκινήσαμε και ακόμα μια δραστηριότητα, πέρα από τα live για τα οποία σύντομα θα ανακοινώσουμε το επόμενο, η οποία έχει να κάνει με κυκλοφορίες Ελληνικών heavy metal συγκροτημάτων κάνοντας αρχή τις επόμενες μέρες με το νέο άλμπουμ των CLAIRVOYANT!

και υπάρχει και συνέχεια…

αααα… και επίσης… για όσους λένε πως τα περιοδικά δεν υποστηρίζουν την Ελληνική σκηνή, στο επερχόμενο τεύχος…
έχει μέσα…

Studio Report
DANGER ANGEL…
ROTTING CHRIST

Συνεντεύξεις
SUICIDAL ANGELS
4BITTEN
NIGHTSTALKER
CLAIRVOYANT
επιπλεόν λόγω της κυκλοφορίας των NILE και μια συζήτηση με τον Γιώργο Κόλλια…

  • το 2 σέλιδο για την Ελληνική σκηνή και τις νέες μπάντες

πάντως εδώ Δημήτρη, το τελευταίο Rock Hard ούτε και θυμάμαι πότε ήρθε.
και το χειρότερο είναι πως ο κόσμος έχει σταματήσει να το περιμένει…

επίσης, πότε θα ξεκινήσουν οι “κανονικές” εκπομπές του Headbanger’s ball?

Sorry Δημήτρη που επεμβαίνω, αλλά προσωπικά το βρίσκω λάθος να προσπαθείς να δικαιολογηθείς για την ελληνική σκηνή.

Η προσωπική μου γνώμη είναι - who gives a fuck? Όποιος αξίζει να μπει, θα μπει. Όποιος δεν αξίζει να μη μπει ποτέ. Οι σελίδες είναι άλλωστε λίγες και ο χώρος πολύτιμος. Αυτά τα καταγκιοζλίκια μόνο εδώ υπάρχουν. Και προσωπικά θεωρώ τις σελίδες με την ελληνική σκηνή χαμένο χώρο, χρόνο και αχρείαστες. Σελίδες με demos - γενικά - ΝΑΙ. Όποιος πιστεύει ακόμη ότι παρουσιάζονται όσοι έχουν γνωστούς και ιστορίες καλώς - ας συνεχίσει να ζει το όνειρό του. Η γνώμη του Έλληνα μεταλά ότι οι Septic Flesh είναι το ΥΠΕΡ-όνομα. Αυτό μόνο στα εντός συνόρων επικρατεί. Διότι εκτός συνόρων η πραγματικότητα είναι άλλη. Περαστικά σας.

Ερώτηση δική μου τότε : από τη στιγμή που υπάρχει τέτοια συμφέρουσα πρόταση για scorpions - ή γενικά τόσοοοοο μεγάλο ενδιαφέρον - γιατί ρε συ δεν κάνεις το αφιέρωμα x2-3 τόσο μεγάλο όσο σχεδίαζες ή είχες κατά νου, να κλείσουν όλα τα στόματα??? Το υλικό υπάρχει και το ξέρεις! Καταλαβαίνεις καλά τι εννοώ! Τις λεπτομέρειες δεν χρειάζεται να τις πούμε εδώ. Με αυτό τον τρόπο προσπαθώ να ξεσηκώσω και όλους όσους ενδιαφέρονται έστω και λίγο γι’ αυτό να σου τα σπάσουν άσχημα μέχρι να το κάνεις χαχαχαχαχαχαχαχαχα.