Πως αντέδρασαν οι γονείς σας όταν αρχίσατε να ακούτε rock/metal?

Οπως εχω πει πιο πριν, καθως οι γονεις ροκαδες κανενα θεμα. Αλλα οτι η μανα μου θα προσαρμοστει σε βαθμο να λεει “Ωραιο συγκροτημα οι Anathema” ή να της αρεσει το King Of A Stellar War (Rotting Christ), η φωνη του Belladona, να της αρεσει πολυ το Eyes Of A Stranger (Ryche) μιας και λιωνω Ραηχ σπιτι και να της ακουγεται ενδιαφερον το Riding The Storm (Running Wild) δεν το περιμενα :p. Θελει δρομο να φτιαχτει ακομα, οτι αλλο της εχω βαλει δεν της αρεσε (εκτος των παραπανω). Ειναι μια αρχη ομως!

Ασε τα σαπια και πες ΤΩΡΑ αυτά που κρύβεις για την οικογένειά σου.


Ασε ρε, μιλαμε για μεταλλαξη οχι αστεια! Ομορφα πραγματα.

μόνο χορος με immigrant song 8) :lol:

εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα αρχικά από θέματα μουσικής
(αν και άκουγα αρκετά ακραία κομμάτια)“deathcore” και “metalcore” στα πρώτα χρονια και black death και τέτοια pio meta.to πρώτο πρόβλημα ήρθε όταν άρχισα να αφήνw τραγίσιο μούσι.Εκεί άρχισε να γίνεται ένας πανικός από μάνα παππούδες,γιαγιάδες,θείους,θείες,ξαδέρφες,αδερφή.παρεπιπτόντως τον επόμενο χρόνο έφυγα για φοιτητής σε ΑΕΙ περιοχής αρκετά μακρυά ώστε να πηγαίνω στους δικούς μου 3 φορες το xrono.me αποτέλεσμα να σκάω αρκετά αλλαγμένος. πλέον με έχουν συνηθίσει( οι περισσότεροι από τους αναφερθέντες με την έννοια ότι δε μπορούν να με επηρεάσουν με τη γκρίνια) η γιαγιά μου έχει αρχίσει να μου τάζει λεφτά για να το ksurisw.se κάνα τρίμηνο όντως θα το κάνω αλλα έχω αρχίσει ήδη να αφήνω μαλλί.πιστεύω πως όλοι oi μεταλλάδες πρέπει να έχουμε κάποια στοιχεια που να μας επιτρέπουν na “αυτοαναγνωριζομαστε” μεταξύ μας.και στο finale γιατί μπορούμε και δεν κολλάμε να ξεχωρίζουμε από τη μάζα CHEERS!METAL RULES!

Και κολλάμε στην άλλη μάζα.

Γιατί αυτό?

Καρφιά 10cm,αρβύλες,μούσι,μαλλί αλλιώς δεν είσαι μέτσαλ είσαι φλώρομπαστα.

Πωωω αναμνήσεις! :P. Θυμάμαι την μάνα μου να μου ζητάει να της πω τους στίχους από Maiden για να δει αν είναι σατανιστές, καθώς και φωτογραφίες γιαν α κόψει φάτσες. Ο πατήρ μικρός άκουγε ροκάκια άλλα όχι τίποτα ιδιαίτερο! Αργότερα πήρα και το μπάσο. Θυμάμαι την μάνα μου που χάρηκε που το πήρα, ενώ ο πατήρ άρχισε ιστορίες πως θα τα παρατήσω όλα, και που να μπλέκω τώρα, και τσάμπα λεφτά και τρέξιμο. Μόλις το πήρα βέβαια και μπήκα σε μπάντα, ερχόταν Studio να μας δει στις πρόβες, και τώρα ρωτάει πότε θα βγάλουμε σι-ντι και αν θα χρειαστώ λεφτά για την ηχογράφιση :stuck_out_tongue: xDDDDDDDDDDDDD

ετσι! μεταλ τιλ δε μποουν

Αυτό.
Κρύβει μεγάλες αλήθειες και για τους μεταλλάδες,και για όλους…
Αυτό είναι θέμα για podium.Νόρμες στην μουσική και όχι μόνο

εμένα βαρεσαν την αδερφή μου.

Κι εμένα έψαχνε τους στίχους των Iron Maiden!:pΚαι είχε πέσει πάνω στους στίχους του ομώνυμου…:lol:Της έδειχνα τους στίχους του Childhood’s End θυμάμαι για να μ’αφήσει ήσυχο!

Πω…Άρα είμαι σκατίφλωρος εγώ…:pΠάνε χρόνια που δεν μοιάζω με ροκά/μεταλλά!

εγω ακουω μονο ντριμ ποπ! ο πατερας μου ακουει αγκοραφομπικ νοουζμπλιντ επειδη λεει του αρεσει το γκομενακι… ποτε δν τα βρηκαμε σε αυτο τον τομεα

εμένα πάλι άργησαν να το πάρουν χαμπάρι αλλά μια μέρα που άκουγα Iced Earth κάτι πήρε το αυτί της μάνας μου και άρχισε να μου λέει και τι ωραία φωνή που έχει αυτός και το ένα και το άλλο και σιγά σιγά την ίδια μέρα της έβαλα να ακούσει ένα τόνο μπάντες :stuck_out_tongue: ήθελε και να της περάσω Iced Earth στο κινητό…μιλάμε για προχωρημένες καταστάσεις 8) ακόμα και Amorphis (που όσο να 'ναι είναι άλλη φάση τα φωνητικά) της άρεσαν!όσο για τον πατέρα μου κάτι φορές με δούλευε αλλά μια μέρα που έλειπα μου είπε ότι άκουγε Fates Warning :smiley:

Ανοιχτόμυαλος ε,no shit

ρε αφηστε το παιδί,μαζι θα σωσουμε το μέταλ

Θυμαμαι πολυ μικρος να ακουω το child in time των Deep purple και την μανα μου να φρικαρει με τις τσιριδες του Gilllan :lol:
Με τον καιρο συνηθισε με το σκεπτικο καλυτερα που ασχολουμαι με την μουσικη παρα με το να πεσω στα ναρκωτικα :lol:

κανενα προβλημα δν υπηρχε,αλλωστε η μανα μου με μυησε στο ροκ:!:
πλεον,πηγαινουμε μαζι και σε συναυλιες+χοροπηδα χειροτερα απο μενα8)
αφηστε που ειδικα τους scorpions(που ειναι και επικαιροι) τους εχει δει περισσοτερες φορες:roll: