Πως αντέδρασαν οι γονείς σας όταν αρχίσατε να ακούτε rock/metal?

Και γιατι δεν ερχονται μαζι σου, πιο φθηνα θα τους βγει.:stuck_out_tongue:

ΟΙ δικοί μου δεν έχουν πρόβλημα πια αλλά στην αρχή είχαν φρικάρει.

Εγω τι να πω που εχω πατερα παπα?:stuck_out_tongue:

Θυμαμαι πιτσιρικας,ετοιμαζομουν να παω στο ενδοξο Ροδον
και μολις με βλεπει ο father με αρχιζει στο κυρηγμα και στα καντηλια μαζι…:?

Δεν εισαι δικο μου παιδι εσυ…
Και αυτα περιμενα εγω απο σενα?
Με τους σαταναδες που φερνεις στο σπιτι μας κτλ κτλ…

Εφαγα και ενα σκαμπιλι αλλα Ροδον πηγα.8)

Γυρνοντας το βραδυ σπιτι ο father κοιμοταν και βρησκω την μανα μου
στο δωματιο μου,με τα ακουστικα κ να ακουει τιγκα Metallica…:lol::lol:

Eμένα οι γονείς μου δεν είχαν ιδιαίτερο πρόβλημα, αφού και οι δύο στα νιάτα τους rock ακουγανέ…:slight_smile:

Πάντα όταν έπαιρνα κάτι το τσεκάρανε και αυτοί απο περιέργεια, αλλά θυμάμαι μια μέρα που είχα γυρίσει από τη Unisound (τώρα μιλάμε για 1993, ε ρε εποχές…) και είχα πάρει τα Burzum - Aske, Immortal - Pure Holocaust σε βινύλιο και το 7’'ΕP Profanatica - As Tears… , όταν τα είδαν (ειδικά το Profanatica!!), φρικάρανε !!! :lol::lol::lol:

Αλλά το ξεπεράσανε γρήγορα και για πολύ καιρό ο πατέρας μου, μου έλεγε ''Πάλι αυτούς με τα πουλιά έξω ακούς?? :lol::lol:

Άκομα μια φορά άκουγα με ένα φίλο μου My Dying Bride, και έσκασε η μητέρα μου μέσα στο δωμάτιο και μας λέει : ‘‘Τι είναι που ακούτε βρε? Βάλτε κάνα Slayer να γουστάρουμε’’

Το βρηκα πολυ χαριτωμενο το thread. Δεν το ειχα παρει χαμπαρι νωριτερα.
Και εγω θυμαμαι τος δικους μου να ψιλοαγχωνονται αλλα το ξεπερασαν.
Η μανα μου ακομα με ρωταει αυτους τους λετσους θα πας να δεις παλι? (εννοοντας τους Metallica πορ’ολα αυτα ειχαν ερθει να με παρουν απο την Νεα Σμυρνη το '93 μου ειχαν παρει δωρο το S&M το '99 που ημουν φανταρος και διαφορα αλλα σκηνικα).
Και με τα πολλα γουσταραν το Don’t Tread On Me.(περα απο διαφορες μπαλαντες)
Ασε που ο πατερας μου μεσα σε κατι Παριους και τα λοιπα ειχε Jimi Hendrix, Pink Floyd, Lynyrd Skynyrd…
Και να μπουκαρουν μεσα στο δωματιο ενω ακουγα Pantera και να μου λενε πως κοπανιεσαι ετσι παιδακι μου θα σε πιασει το κεφαλι σου…
Γλυκες αναμνησεις.

Y.Γ. Θυμαμαι και τον αδερφο μου να μου λεει σε 1-2 χρονια θα σου περασει…
Εχω περασει τα 30 πια και ακομα θελω να τα σπασω ολα οταν ακουω παραμορφωση στις κιθαρες.

Εμενα παλι ειναι αδιαφοροι μου δινουν λεφτα για συναυλιες και οτι αλλο θελω χωρις να τους νοιαζει…αλλα ποτε δεν με ρωτησαν τι ειναι αυτο που ακους η να ενδιαφερθουν περισσοτερο και αυτο ειναι που με στεναχωρει περισσοτερο…μονο η αδερφη μου με πριζει να σταματησω να ακουω βλακειες γτ εχω μεγαλωσει και δεν θα με παιρνουν στα σοβαρα…λες και αμα ακουγα armin van durex h dj pieston θα με περνανε στα σοβαρα[-X

Ενθουσιάστηκαν τόσο πολύ…που έκαναν άλλα 2 παιδιά,για να σχηματίσουμε την δικιά μας metal μπαντα.:slight_smile:
Τζάμπα κόπος.Οι καλύτερες μπάντες είναι με τρία μέλη:p

επελεξα το περι 'εξορκισμου΄ διοτι πανω-κατω ετσι εγινε…!!
η αρχη ηταν οταν η μανα μου ειδε κατι αυθεντικα cd των maiden που ειχαν τον eddie μπροστα και επαθε ταρακουλο!! αρχισε να μου λεει για σατανισμους και διαφορα τετοια…!! μετα απο χρονια βεβαι συνηθισε και καμια φορα οταν ακουω κανα ροκ κλασσικο κομματι και το ακουει μου λεει ‘α αυτα τα κουγαμε εμεις στην γενεια μας…’
:lol:

Χαλαρά το πήραν , ιδιαίτερα ο πατέρας μου που ήταν ροκάς. Βέβαια ουκ ολίγες φορές έχω ακούσει λόγια περί ηχορύπανσης για συγκροτήματα όπως death, opeth , morbid angel ktl.

Εμενα δεν μου εχουν πει τιποτα τοσα χρονια αρα ολα καλα! 8) Α, βασικα τωρα που το θυμηθηκα, μια φορα μονο, η μανα μου με ειχε ρωτησει αν αυτα που ακουω ειναι σατανικα αλλα μετα την εξηγησα καποια πραματα και απο τοτε δεν μου εχει ξαναπει τιποτα!

αυτή είναι μάνα !

που κανουμε αίτηση υιοθεσίας.?

:lol3: οι hanson τα σπανε!!! :lol::lol::lol3:

και εγω ενδιαφερομαι!

ειναι καπως πολλα 300+ χιλιομετρα αλλα μαλλον θα τους ψησω για scorpions φετος… μιας κ ειναι η τελευταια περιοδεια…:roll:

εντιτ: κοροιδεψε κανεις τους hanson???:lightsabre:

εντιτ 2: tatsoman, εχεις κ γαμω τα αβαταρ… τι μου θυμησες…

φυσικα και οχι! οι hanson ηταν θεουλιδες…τρελο κολλημα στα 10!!!
MMMBop \:D/

:bow2::lol2::lol2::lol2::lol2:

ξεχασα να το βαλω στο τοπ30 μου στο μεταλχαμερ…

Eτσι!!! Φανταζομαι σκηνικο στην αρενα ολη η οικογενεια αγκαλιασμενη με αναπτηρες να τραγουδαει στο Wind of Change.:slight_smile:

Ηanson? sorry ειδικα ο τριτος κατω…:lol:

κακως…[-X

:p:p:p