Καλέ μου άνθρωπε, «ξέρεις» από rock;

Ναι! Απο περιεργεια!:smiley:

Από την ανακοίνωση στα headlines του Rocking:

Το Rocking Quiz θα είναι σύντομα διαθέσιμο ξανά, ως μέσο έκφρασης του ροκ σνομπισμού, αλλά εφεξής χωρίς (υλικό) έπαθλο. Επιπλέον, σε μερικές βδομάδες, το Rocking Quiz θα λάβει την τελική του μορφή, καθώς, λύνοντάς το, θα βρίσκετε ενδιαφέρουσες πληροφορίες και trivia που θα συμπληρώνουν και θα αιτιολογούν τις σωστές απαντήσεις. Η μεγάλη συμμετοχή σας μας ενθαρρύνει να οργανώσουμε στο μέλλον κι άλλα quiz που θα αφορούν συγκεκριμένα είδη.

:wink:

[FONT=“Arial Narrow”][SIZE=“2”]74% παλιοασχετίδη ήμο λάβερ μοδεράτορα εκ Βεστφαλίας :stuck_out_tongue: [/SIZE][/FONT]

45/100.
Θέλουμε και το metal test ε :slight_smile: :smiley:

πουστιά! τώρα το δα. ποστάρετε τις ερωτήξεις να τις δούμε και οι υπόλοιποι που δεν το πήραν χαμπάρι.

Τελικα θα μαθουμε τι σκορ ειχαν οι νικητες?
Εβγαλα 70/100 και απ’οτι παρατηρω ειναι αρκετα καλο, σε συγκριση με αλλα, μαλλον ομως δεν κερδισα κατι και ειμαι περιεργος για το σκορ των νικητων:)

Θα σας πούμε το αργότερο μέχρι αύριο τα σκορ των πρώτων, οι οποίοι θα ειδοποιηθούν και προσωπικά για το τι έχουν κερδίσει.
Συγγνώμη για την καθυστέρηση αλλά πρέπει να ελέγξουμε την εγκυρότητα των απαντήσεων, είναι και οι μέρες τέτοιες… :slight_smile:

Thanks for the info κυριε αδμινιστρατορα:wink:
Αναμενουμε με αγωνια :stuck_out_tongue:

Ωραίο ήταν το τέστ, πλάκα είχε, βρήκα καλή και την ποικιλία των ερωτήσεων. 56% το δικό μου σκορ.

8O :roll: :stuck_out_tongue: !!

Λοιπόοοον.
Οι πρώτοι 14 έχουν ειδοποιηθεί για τα δώρα τους, οπότε αν είστε μέσα σε αυτούς θα πρέπει να έχετε ένα email μας στο inbox σας.

Όσον αφορά τα “σκορ”, ο πρώτος συγκέντρωσε 89 (ω, ναι!), ο δεύτερος 83, ο τρίτος 82 και οι υπόλοιποι 11 μέχρι 68 (από 68 μέχρι 81 δηλαδής).

Άντε καλά να είμαστε να το επαναλάβουμε σε λίγο καιρό :slight_smile:

Με περισσοτερο μετσαλ ε :roll: :-s

αγνό μέταλ 80s ή απ’το άλλο, το τζούφιο ?

Οχι τζουφια πραματα ρε.μονο 80.Αλλωστε απο εκει και μετα το μετσαλ ποθανε!!!

O Μαστοράκης ή ο Γιάννης Πετρίδης εκανε το 89%?:lol:

Ήμουν από εκείνους που είχαν ποσοστό κοντά στο 80% και θα ήθελα να πω 2 πραγματάκια?

Παρατηρω πολλούς να δικαιολογούντε για τα πολύ χαμηλά ποσοστά τους.με αστείες δικαιολογίες.

Παρατηρω επίσης τους ίδιους να λένε ότι πάτωσαν επειδή το test δεν ήταν metal.

Ούτε εγώ πολυασχολούμαι με rock αλλά βρήκα το τεστ σχετικα εύκολο με μερικές δύσκολες ερωτησεις.Κοινώς αν ήξερες απαντούσες. Αν δεν ήξερες έπαιρνες 46% και μιλούσες για παλούκια κτλ.

Εγώ λοιπόν Tolkki που είμαι μουσικός αλλά δεν ξέρω να δω τα πράγματα από τη σκοπια σου έφερα ένα αξιοπρεπές ποσοστό.Αλήθεια εσύ που είσαι και μέγας γνώστης και κρινεις και ειρωνεύεσαι γιατί τόσο λίγο?

Φταίει το test που δεν ήταν metal?Αλλά κάτσε πριν 2-3 ποστ ειρωνέυεσαι το metal?έχω μπερδευτεί?τι φταίει τελικά?ο Χατζηπετρής?ο Λουκιανός Κηλαηδόνης?ή μήπως ότι οι γνώσεις σου ξεκινούν από τους Stratovarius και τελειώνουν στους Νightwish?κοινώς 0 εις το πηλίκο?

Εγώ έυχομαι σύντομα να γίνει metal τεστ να ξεβρακωθούν ορισμένοι αναμεσά τους και εσύ και να γελάσουμε?και μετά θα φταίει που δε σου έβαλαν τι χρωμα κιλότας φορούσε η Annete Olzon στουs Alyson Avenue?.

Καλά μπάνια και σε σένα.Θα τα χρειαστείς η φάπα ακούστηκε πολύ μακριά

Σαφως και οι γνωσεις μου δε ξεκινουν απο Stratovarius φιλε Whitecross.
O καθενας επιλεγει βασει των δικων του γουστων το στυλ της μουσικης που θα ασχοληθει.
Η ροκ κατα ενα μεγαλο ποσοστο συγγροτηματων δε με αγγιζει καθολου.Τους Beatles τους σιχαινομαι οπως και τους Zeppelin οπως και αρκετα μεγαλα ονοματα του χωρου!Δεν παυω ομως να τα σεβομαι.Κατι που δεν κανεις εσυ με αλλες μπαντες.
Για τα ακουσματα μου…χμμμ.Προτιμω να ακουσω UB 40 και Αbba παρα Sabbath.Μοzart παρα Purple.Immortal παρα Pink Floyd.
Τα θεματα του Κουιζ ηταν σε ενα χωρο που πραγματικα δε με ενδιαφερει.
Αν για παραδειγμα το κουιζ ερωτημα για Michael Jackson που τοσο μισεις ή για disco 80’s θα ηξερες να απαντησεις?
Και στη τελικη παριστανεις τον ξερολα σε καποιον που δεν ειναι φανατικος ακροατης της ροκ.(και ποτε δεν ημουν).Καποια πραγματα που θεωρεις ΕΣΥ δεδομενα καποιοι αλλοι τα χουν χεσμενα.Οπως εχω χεσμενα τα δεδομενα της ελληνικης τσιφτετελοσκηνης.Για τους συντακτες του ΣΤΑΡ ειναι δεδομενο να ξερουν με ποιον γαμιεται η Βισση σημερα.Για εμενα οχι :wink:

Πάντως αποτέλεσε πραγματική έκπληξη για μένα που εσύ και ο Rudolf που τα μισά από τα 6800 post του είναι ειρωνείες ενώ δεν ξέρει τι του γίνεται πήρατε ποσοστά 46 και 37% αντίστοιχα τόσο που σκέφτομαι να κόψω το δώρο στη μέση και να σας το μοιρασω.
Δηλαδή δεν πίστευα με τίποτα ότι θα πάρετε πάνω από 20% έκαστος.

Το αν είμαι ξερόλας ή γνώστης το απέδειξε νομίζω το τεστ στο οποίο οι σοβαροί αναγνώστες του rocking :lol: αυτοί που ψηφίζουν κάθε χρόνο ως καλύτερα album τα Mastodon πήραν 35% :lol:

Για να μισείς κάτι πρέπει να υπάρχει…ο κύριος Michael Jackson δεν υπάρχει για μένα…όσο για την 80ς disco ας γίνει ένα quiz και εκεί και πάλι θα σε ταπεινώσω να είσαι σίγουρος…

Τώρα φυσικά άμα μας ρωτήσουν για τιποτα UB40 ή 50Cent ε εκεί κάτι μπορεί να κάνεις.

Mέχρι να γίνει λοιπόν το metal quiz που αν πάρω εκεί κάτω από 100% θα σου χαρίσω το δώρο μου περαστικά σου.

Ή ας το πάμε διαφορετικά αν εκεί πάρεις πάνω από 46% σου βάζω τα έξοδα για Wacken το καλοκαίρι.

Ποτε δε το επαιξα ξερολας οπως εσυ.Μαλον ομως για να τρως συνεχεια μπαν σε ενα φορουμ (και σε αλλα κατα καιρους ) εσυ εχεις καποια κοπλεξ με τον εαυτο σου και γουσταρεις συνεχεια να αυτοπροβαλλεσαι.Με το να ξερεις περισσοτερο ροκ απο καποιους αλλους δε σε κανει αυτοματα ανθρωπο ε :wink:
Αν τωρα εσυ την εχεις δει μεταλοροκοπατερας και γουσταρεις να περιαυτολογεις για τις γνωσεις σου στη μουσικη δικαιωμα σου.
Παντως να ξερεις οτι καλη η μαλακια αλλα με το σεξ γνωριζεις κοσμο ε :wink:

εγώ γενικά έχω άπειρες γνώσεις αλλά το quiz ήταν μούφα.
αλλά εδώ γενικά ξερω γω σπαμάρω
και στο οφ τοπικ βρισκεις πιο ευκολα γκομενα:wink: