Το Rocking.gr επιλέγει: Τα 100 album της δεκαετίας

Για μένα σίγουρα οι Behemoth.

αλλα ακόμα και από αυτούς δύσκολα θα εβαζα άλμπουμ σε ανάλογη λιστα

Lady Gaga γιατι δεν βαλατε??

Θα μπορούσε πχ στην επιλογή για τα albums να μπει ένα όριο, ενός δίσκου ανά μπάντα λόγου χάρη,ώστε έτσι να υπήρχαν και άλλες κυκλοφορίες που αδικήθηκαν κατά με.

Dark Tranquillity, Edguy, Eluveitie, Amon Amarth, Avantasia, Grand Magus, Shinedown, Saturnus…πολλές μπάντες ή έστω καμιά ελληνική μπάντα…

Αυτό μόνο, και η λίστα αρκετά καλή και λογική. Υπάρχουν αρκετά που θέλω να ακούω.

Bravo καλη δουλεια! Machine head, Nevermore, Electric wizard, Madrugada, Green carnation, Opeth, Porcupine tree, Soiritual beggars και πολλα αλλα καλα

Riverside.

δεν είχε βγει πρώτο το αλχεμιστ των witchcraft? δε θυμάμαι αν ήταν συντακτών ή αναγνωστών (χλωμό :p)

Λιστα με απ’ολα. Σιγουρα πολυ καλες επιλογες και εχει να τσεκαριστει πολυ πραμα. Υπαρχουν βεβαια και απουσιες αλλα ειναι καθαρα υποκειμενικο θεμα αυτο.

Υ.Σ. Στους Deftones γιατι δεν υπαρχει ειδος και εταιρια ? :-s

τελικα οντως εχει παραπανω ελειψεις απ οτι φανταζομουνα…ολα που ειπαν οι προηγουμενοι σχεδον ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ να εχουν μπει…και οκ ρε παιδια με τους γαμομιουζ νταξ ας βαζατε 1 αλμπουμ…

Για να βοηθήσω την κουβέντα, να προτείνω όποιος αναφέρει κάτι ότι έπρεπε να μπει να λέει κα τι έπρεπε να φύγει; Έτσι για να έχει σασπένς. Αλλά μη μου πει κάποιος να μπουν οι Behemoth και να φύγουν οι Green Day, ε; Να έχει και μία λογική…

Να μπουν οι Behemoth και να φυγουν οι Decapitated ! :stuck_out_tongue:

Γιατί οχι; Ολόιδια με την λογικη της εκατονταδας σας ειναι.

όξω το γκοτζίρα, μέσα το σαν δατ νέβερ σετς των νιουρόσις. Και δε σηκώνω κουβέντα.

Υπάρχει στη λίστα “έστω καμιά” :stuck_out_tongue: ελληνική μπάντα.

Έξω ο Ζαϊρί, μέσα ο Λούα Λούα!

7 του μηνός σταματάει το ΒΑΝ σου, γιατί δεν περιμένεις μέχρι τότε; Είναι κρίμα να τη φάει ο Necromayhem τη τιμωρία. Κατά τα άλλα, χαίρομαι που δε μπορείς να βρεις ένα δίσκο που θα έπρεπε να βγει από τη λίστα και να μπει κάποιος παρεμφερής στη θέση του! :stuck_out_tongue:

Κάρβου, ήταν προτιμότερο να άφηνες το ποστ που έσβησες.
Και ξαναγύρνα το παλιό σου sig με την karvoutopia, κρίμα ειναι το καινούριο!:slight_smile:

edit: Μόλις έδειξα στον ΒΑΝ την τελευταία σελίδα και γελάει που νομίζεις οτι τα γράφει αυτός αντί για μένα

Αυτά που είδα, δεν νομίζω να ξέχασα:
Porcupine Tree
Muse
Radiohead
System Of A Down

Υπάρχουν 2 albums από το κάθε παραπάνω όνομα. Πιστεύω ότι θα μπορούσατε να βάλετε μόνο 1 album όπως κάνατε και με τις υπόλοιπες μπάντες και να βάλετε άλλες 4 στη λίστα. Θα μου πεις “Για 4 ονόματα κάνεις έτσι??”, και σου απαντάω ναι.

Απλά λέω ότι θα ήταν ακόμα καλύτερα να υπήρχε το όριο 1 album από 1 όνομα.

Τώρα για την “έστω καμιά” ελληνική μπάντα, μέσα στο χαμό έχασα το μέτρημα, αλλά με βοήθησαν να το βρω…:stuck_out_tongue:

εδω εχει nightwish και σε πειραξε η winehouse

Μου αρέσουν οι Nightwish :oops:

μην πετάτε ντομάτες ρε ξέρετε πόσο πήγαν το κιλό;

σοβαρά μιλαω για nightwish :roll:

Το μόνο αρνητικό στοιχείο είναι ότι αυτή η κυκλοφορία ανέβασε τόσο ψηλά τον πήχη, για τους Place Vendome, που τα επόμενα άλμπουμ έμοιαζαν -με ελάχιστες εξαιρέσεις- ανούσιες αντιγραφές του.

τι έχω χάσει? :-s