Rocking.gr blogs

Μιας και αυτό τον καιρό προσπαθούμε να “ανοιχτούμε” και στον τομέα των υπηρεσιών, μίας από αυτές είναι και η παροχή blogs (ή “ηλεκτρονικών ημερολογίων”) στους χρήστες του Rocking.gr.

Πιο συγκεκριμένα:
Ο χρήστης θα έχει ένα δικό του χώρο, τον οποίο θα μπορεί να χρησιμοποιεί και ως “προσωπική σελίδα”, δημοσιεύοντας ό,τι αυτός θελήσει, ανεβάζοντας φωτογραφίες (και άλλα αρχεία) κλπ. Όλοι λίγο πολύ έχετε επισκεφθεί blogs. Η υπηρεσία μας θα είναι παρόμοια με αυτή του blogspot.com, θα υπάρχουν προεγκατεστημένα templates ώστε ο κάθε χρήστης να μπορεί να επιλέξει από μία πληθώρα, ενώ όριο στις δημοσιεύσεις (post) του καθενός δεν υπάρχει.

Να τονίσω βέβαια ότι μιας και μιλάμε για blogs, η δομή τους είναι σχεδόν standard, δηλαδή δε μπορεί κάποιος να αποφασίσει να προσθέσει κάτι αριστερά ή δεξιά, είναι όλα προκαθορισμένα (παρ’ όλα αυτά υπάρχουν αρκετά templates για να διαλέξετε αυτό που σας αρέσει περισσότερο). Για τους γνώστες, τα blogs είναι βασισμένα στο (ίσως δημοφιλέστερο αυτή τη στιγμή εργαλείο) WordPress.

Για το ποιοι ακριβώς θα έχουν δικαίωμα για blog δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα. Ίσως όσοι έχουν πάνω από κάποιο αριθμό posts στο forum, αλλά αυτό είναι ακόμη υπό συζήτηση. Να τονίσω ακόμα ότι, όπως εννοείται, τα blogs απαγορεύεται να έχουν παράνομο υλικό (πχ downloads).

Τι πιστεύετε;

:-k Mmmm, it’s a good idea… worth a try

Ψήφισα ναι, καλό είναι να εξελίσσεται μια σελίδα.

:wink:

Σαν προταση ειναι καλη σιγουρα, απλα παντα υπαρχει το ενδεχομενο να ατονησει το ενδιαφερον για το φορουμ και γενικα να μειωθει η κινητικοτητα του.

Δεν πειράζει!!! Δε θα μοιραζόμαστε τους fan clubάδες με άλλους χρήστες!!!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :lol: :lol:

Ψήφισα ναι,μου αρέσει πολύ η ιδέα

Πρεπει να φτιαχτουν μπλογκς, ολα τα σαϊτ εχουν πια…

Μια χαρα η ιδεα.:slight_smile:

Αυτο με χαλασε λιγο…
Κατα τ’αλλα καλη ιδεα.:wink:

χμ. οχι τοσο. υπαρχει και το ενδεχομενο να αναζωογονηθει το ενδιαφερον μιας και θα υπαρχει μεσω του φορουμ σχολιασμος του μπλογκ του καθενος…ειναι αρκετα καλη ιδεα παντως…

Links για downloads?(Αυτό εννοείς?)

ε, λογικα ναι…

Να υποθεσω οτι ειμαι μεσα τοτε… :lol:

ΑΠΟ ποσα post και πανω θα επιτρεπεται???

Μαλλον εχουμε μεινει 3-4 μηνες πισω οι δυο μας στο συγκεκριμενο θεμαsign-:oops:

http://blogs.rocking.gr/karvou/

καλή αρχή! :slight_smile:

Ωραία, πως θα φτιάξω κι εγώ τώρα?

Ναι, ναι και εγώ θέλω.:roll:

Υπομονή και… let there be blogging!
Άλλη λίγη προσαρμογή θέλουν και θα βγουν στον αέρα. Θα δοθούν και σε σας dont worry :stuck_out_tongue:
Το μόνο πράγμα προς ενημέρωση είναι ότι παράνομο υλικό (mp3 κλπ κλπ) απαγορεύεται δια ροπάλου.

Θα σας πούμε όταν είναι. Προς το παρόν αφήνουμε το πειραμ… σορυ τον κάρβου να εντοπίσει τα bugs :stuck_out_tongue: