Rocking.gr goes Wave FM!

Δυνατή η πρώτη 5 άδα. Βέβαια Pain και Arcade δεν μου άρεσαν, αλλά δυνατή. Πολλά δεν έχω ακούσει καν, θα τσεκαριστούν εν καιρό με τη σειρά.

band of horses σε λιστα του rocking :eek:
8)

Μεγάλος δίσκος πράγματι.

Με προβληματιζει εντονα το κραξιμο στα σχολια facebook στο κεντρικο θεμα…

Δεν θα παμε ποτε μπροστα τελικα…

χαλαρωστε λιγακι ο καθενας την αποψη του εχει…οποιο και αν ηταν το τοπ 30

παλι θα υπηρχαν ατομα που θα διαφωνουσαν.

Μιλαμε για μουσικη που ειναι κατι το τελειως υποκειμενικο. [-X

Κατα τα αλλα,συγχαρητηρια για την εκπομπη,ηταν πολυ καλη :respect:

ντάξει, προφανώς η λίστα μου είναι ψιλοαδιάφορη πέρα από δυο-τρία άλμπουμς, αλλά ακόμα γελάω με τα σχόλια στην κεντρική.

Αχαχά κλαίω με σχόλια, τώρα τα είδα! :lol3: :lol3:

νουμερο 1 οι arcade fire?μωρέ μπράβο…ομολογώ πως δεν το περίμενα.
είναι από τις στιγμές που χαίρομαι που βρίσκομαι σε αυτό το φόρουμ.το “suburbs” είναι ο δίσκος μιας γενιάς.όπως και να το δει κανείς, αντικειμενικά ήταν το magnum opus του 2010.
τίποτε άλλο.παίρνω ποπ-κορν για να παρακολουθήσω, ως θριαμβευτής, τα σχόλια. :razz:

Το suburbs των αρκάδων ήταν δίσκος που άκουσε κ αρκετός κόσμος που δνε πολυψάχνεται με ίντι κ κάπως έτσι χώθηκε στις λίστες τους, φαντάζομαι αν ανεβάσετε τις λίστες του κάθε συντάκτη θα φανεί αυτό. Θα ακολουθήσει τη μοίρα όλων των νο1 δίσκων του rocking τα προηγούμενα χρόνια. hopefully 8)

Δεν μου κάνει καθόλου αυτή η λίστα όμως. Δυστυχώς αυτά “φοριούνται” αυτόν τον καιρό μάλλον, πάλι καλά που υπάρχει και λίγο μεταλ μέσα αν και που είναι το Belus ρεεεε??
Όσο για τα σχόλια από κάτω κι εγώ στα 18 μου χειρότερα θα τα έχωνα!

ΡΕΕΕΕΕ!!!
Γιατί τα σβήσατε? :(:(:(:frowning:

Πλάκα είχε η εκπομπή, η λίστα από την άλλη είναι όπως και με τα τα 100 πχ τελείως ανοικτή σε πολλά πράγματα, όταν συνδυάζει γούστο και επιλογές αρκετών ατόμων. Φυσικά αυτό σημαίνει ότι εκφράζεται μια άποψη βάσει ψηφοφορίας και πολλοί δίσκοι προκύπτουν από σύγκλιση γούστων της συντακτικής ομάδας. Τώρα αν συμφωνεί ή διαφωνεί κάποιος, αυτό είναι απλά ένα δείγμα (αντιπροσωπευτικό ή όχι, αυτό είναι άλλο θέμα) των δίσκων που κυκλοφόρησαν μια χρονιά. Το αν είναι οι καλύτεροι ή όχι, αυτό πάλι αφορά μια μερίδα που τους άκουσε και τους πρότεινε. Αλλά και πάλι, μια λίστα είναι και τπτ παραπάνω. Δείτε το σαν απλά 30 προτάσεις και από κει και πέρα θα υπάρξουν και οι αναλυτικές λίστες των συντακτών, όπου και προφανώς θα φανεί η ποικιλία και η πολυσυλλεκτικότητα γούστων και σίγουρα όσοι βρέθηκαν παραπονεμένοι που λείπουν οι ΑΪΡΟΝ ΜΕΗΝΤΕΝ από μια τέτοια λίστα, μπορεί και να νιώσουν δικαιωμένοι.Αν και αντικειμενικά, το Final Frontier είναι δίσκος που δεν μπαίνει ούτε σε 100άδα.

Εκεί είναι μην ανησυχείς. :stuck_out_tongue:
Πρόσεχε το www στην αρχή του url.

Παρα πολυ ωραιο απογευμα που αρχισε με μπυρες και πιτσες και
κατεληξε σε ενα απο τα πιο γνωστα μεζεδοπωλεια της Πατρας με μεζεδες,κρασια και
επικες διαφωνιες οσον αφορα το ελληνικο ποδοσφαιρο.

Η λιστα αν δει καποιος ποσοι και ποιοι ειναι οι συντακτες δεν ειναι και τοσο
περιεργη οσο νομιζουν μερικοι…

Μοναδικο παραπονο που ξεχασα να το αναφερω στα παιδια χτες ειναι οτι
οι συντακτες δεν συμμετεχουν στο φορουμ.Γιατι αλλο να βλεπεις 20 μπαντες
με την μια στο τοπ-30 και αλλο να τους εχουν ξαναναφερει σε κανα τοπικ.
Ο Ζαρκας π.χ. αρκετα συχνα μπαινει σε κανα τοπικ και ποσταρει καμια μπαντα…

Θα κάνω τοποθέτηση αργότερα. 8)

Προς το παρόν να ευχαριστήσουμε και τα παιδιά του φόρουμ που συντέλεσαν στο μικρό κακό χαμό που έγινε από mail κλπ.

Ευχαριστούμε για το θετικό feedback στην προσπάθεια που κάναμε και ελπίζουμε σε κάτι ακόμα καλύτερο του χρόνου. Cheers!

Δεν κάνουμε κάνα αυτόνομο θρεντ όμως ώστε να σχολιάζουμε αποκλειστικά τη λίστα και (ΚΥΡΙΩΣ!) τα σχόλια από κάτω?

Η μόνο μου ένσταση είναι το Aealo ειλικρινά απ’ οπουδήποτε και να το πιασει κανείς μπορούν να βρεθούν πολύ καλύτερα πράγματα.

:lol:

πιστεύω οτι ήταν η μόνη παραφωνία στη λιστα(η ύπαρξη r.c.)
γιατί η λιστα ήταν για άλμπουμ και οχι κομμάτια…

Πέρα από τη λίστα, ελπίζουμε να σας άρεσε και το εγχείρημα του να παρουσιάσουμε ζωντανά το countdown του φετινού top 30.

Για την εκπομπή αυτή καθαυτή είναι ευπρόσδεκτα σχόλια και φυσικά έχουμε και μια μεγάλη λίστα από υποψήφιους νικητές του διαγωνισμού που πρέπει κάποια στιγμή να τους ενημερώσουμε.

Λογικά, μεσω τηλ, όσοι έστειλαν μήνυμα και μέσω mail όσοι έστειλαν mail.

Σήμερα στην εκπομπή θα έχει αρκετό νέο υλικό και αύριο λέμε να έρθει o Τραμπάκουλας για μια φιλολογική συζήτηση με αφορμή τη live εμφάνιση των Ανώριμων στην Πάτρα…

Για περισσότερα tune in στις 22:00 εδώ : http://www.greekradios.gr/radio_play.asp?r_id=801

τραμπακουλας ιν ντα χαους, ψηθειτε

Συντονιστηκαμε8)