Rocking.gr goes Wave FM!

Μόλις επέστρεψα στη βάση μου και νιώθω την ανάγκη να ευχαριστήσω όλους για την παρέα που μας κρατήσατε και την υπομονή σας στις φλυαρίες μας.

Ιδιαίτερες ευχαριστίες για την φιλοξενία και τη θέρμη με την οποία μας αγκάλιασε η οικογένεια Καραδημήτρη (του Χρήστου την εκπομπή να την ακούτε, μη βλέπετε που του την καταστρέψαμε εμείς), ο Heatseeker και o Deathster τον οποίο και ευχαριστώ ιδιαιτέρως για τον δώρο του.

Άντε και τα καλύτερα έρχονται.

παιδιά οι εκπομπές είχαν πολλή πλάκα ! ελπίζω να τις ευχαριστηθήκατε όσο και εμείς ! και την … επόμενη φορά θα είμαστε πιο προετοιμασμένοι για κάτι ακόμα καλύτερο !

ευχαριστούμε πολύ τον Χρήστο για την φιλοξενία και τους cookie monster, heatseeker και κατερίνα για την παρέα όλες τις μέρες που μείναμε Πάτρα !

:rockon:

Νομίζω ότι το έχουμε ξανασυζητήσει αλλα δεν θυμάμαι τι είχαμε πει, ο Wave απο που και μετά πιάνει κατεβαίνοντας προς Πάτρα? Εχει συγκεκριμένες ώρες και μέρες που παίζει rocking ή γενικότερα?

Θενξ φορ δε ινφο, κατεβαίνω συχνά Πάτρα και δυστυχώς όλο σκυλάδικα ακούω…

Rocking παίζει Πέμπτη & Παρασκευή 22.00-24.00 (ο Χρήστος Καραδημήτρης)
Rock παίζει γενικά.
Από πού πιάνει δε γνωρίζω.

Για περισσότερες λεπτομέρειες υπάρχουν πιο αρμόδιοι

Rock παιζει ο WaveFM (97,4) γενικοτερα.
Απο καποια ωρα και μετα το βραδυ εχει ηλεκτρονικη μουσικη (ωραια και ηρεμη).

rock παίζει γενικότερα και αρκετά κοντά και στα ακούσματά σου τις περισσότερες φορές θα έλεγα.
παραγωγούς έχει Δευτέρα - Παρασκευή και τις Κυριακή. Σάββατο non-stop μουσική και πιο κλασσικά πράγματα συνήθως.

εμβέλεια έχει από το Ρίο περίπου και προς τα κάτω αρκετά προς Πύργο.

Rock (με την ευρεία έννοια) δεν παίζει μόνο αργά μετά τις 12 όπου παίζει electronica, ηλεκτρονική μουσική, ολίγον house κλπ όπως ανέφερε ο σωστά διαβασμένος cookie φίλος μου.

Θέλω να πιστεύω θα έχουμε συχνή εκπροσώπηση και από τα headquarters…
Προσπαθούμε διάφορα και θα ενημερώσουμε.

Για περισσότερο rocking/wave Πέμπτη και Παρασκευή 22:00-24:00.

παρέα δεν έχει σήμερα από τα headquarters, αλλά για όποιον ενδιαφέρεται…

Απόψε Παρασκευή 5/2 και ώρα 22:00-24:00 η αφεντιά μου θα φιλοξενηθεί στην ραδιοφωνική εκπομπή του Χρήστου Καραδημήτρη aka outshined στον Wave FM 97,4 της Πάτρας.

Θα μιλήσουμε και θα βάλουμε μουσικές που χαρακτήρισαν την δεκαετία σε είδη όπως blues, southern rock, retro style rock κ.λ. και θα μιλήσουμε για την πορεία των συγκεκριμένων ιδιωμάτων αυτή τη δεκαετία. Θα ακουστούν επιλογές και από τη λίστα με τα 100 καλύτερα των 00’s ενω θα βάλουμε και το σινεμά στο παιχνίδι.

Όσοι επιθυμείτε μπορείτε να μας ακούσετε και μέσω ιντερνετ στα παρακάτω λινκ
[B]
www.wave974.gr

και

μεγάλη χαρά να έχω τον Αντώνη να μιλήσουμε για τις μουσικές που ανέφερε και όχι μόνο.

σας περιμένουμε το βραδάκι και οι εν Πάτραι (ή όσοι σκοπεύουν εξόρμηση) τσεκάρετε την κεντρική σελίδα!

http://rocking.gr/article6999.php

Αγαπες μου και ρεμαλια, το νου σας. Στις 19 του μηνα, θα κανουμε καταληψη για ακομη μια φορα στο φιλοξενο wave fm της Πατρας για να σας παρουμε τα αφτια με πολλη μουσικη. Θα παρελασουν οι σημαντικοτεροι, αν οχι ολοι, πρωτεργατες του stoner-o-doom που εδρασαν στα 70ς και πολλα απο τα σημερινα τους εγγονια.

Εσο Ετοιμοι…

Θα τα ακουσουμε απο κοντα μαλλον :wink:

Ντέθστερ εσύ πότε θάσαι καλεσμένος ν’ ακούσουμε λίγη μελωδία βρε αδερφέ?

Εγω ειμαι mod. :frowning:
Mε εχουν εκει να τρομαζω τον κοσμο. :stuck_out_tongue:
Θα παω καμια φορα που θα κανει εκπομπη μονος του ο βαζελος και θα του
κανω μαθηματα.

oh well, την επόμενη παρασκευή pot και mandrake θα δώσουν μάχη νομίζω.
ο monte θα κάνει το διαιτητη και ο Deathster …τον moderator.

τι μπάλα να μου μάθεις ρε μπαλαρίνε…:stuck_out_tongue:

13.02.1970 - 13.02.2010

40 χρονια “Black Sabbath”, το νου σας ρεμαλια…

Sabbath χωρίς τον μούσια …ρε μούσια; :cry:

να παίξουμε ένα Drivin’ Rain για πάρτη σου;

Θα σου αφιερωσουμε το “Starkare”, ετσι για να επανορθωσουμε :metal:

σε καμια ώρα περιμένω ρεμάλια στο σταθμό.
όσοι πιστοί στείλτε μηνύματα μέσω των πεδίων που παίζουν…
αλλά γράψτε και nickname να σας καταλάβουμε…:stuck_out_tongue:

www.wave974.gr

δεχόμεθα και παραγγελιές…:stuck_out_tongue:

Σήμερα στις 22:00 το σινεμά και η ροκ την δεκαετία που μόλις έφυγε: Νέα ρεύματα, classic επιλογές και σκηνές ροκ ανθολογίας των 00s θα περάσουν σαν φιλμ από μπροστά μας…

Συντονιστείτε

www.wave974.gr