Rocking.gr radio!

Πως θα σας φαινόταν η ιδέα την ώρα που θα διαβάζετε το αγαπημένο σας site συγχρόνως να ακούγατε και μουσικούλα στον ραδιοφωνικό σταθμό του rocking.gr με παλιές και νέες επιλογές αποκλειστικά από τους συντάκτες του site;

Εμένα μου φαίνεται εξαιρετική ιδέα

Αν λάβουμε υπ’οψιν το υπόλοιπο site και το forum, εξαιρετική

Ναι, ναι, ναι.

Που να κάνουμε κάθε μέρα playlists… :roll:

emena den mu fainetai aparaithto, afou etsi ki alliws opote exw anoixto to PC olo kai kati tha exw valei, opote…

Λοιπον.
Ενα αλλο φορουμ στο οποιο συμμετειχα ειχε αυτην την ιδεα και το ραδιοφωνο λειτουργησε περισσοτερες απο μια φορες. Οποιος ηθελε να κανει εκπομπη, το δηλωνε στον αντμιν ο οποιος καθοριζε ενα προγραμμα. Ετσι π.χ. καθε Δευτερα και Τεταρτη, 6-8 το απογευμα ειχε εκπομπη ο ταδε, Τριτες 10-12 ο ταδε κ.ο.κ. Τα προβληματα ηταν τα εξης:

  1. Λιγοι ενδιαφερομενοι για να κανουν εκπομπες
  2. Λιγοι ακροατες.
  3. Ασυνεπεια απο τους “dj”.
  4. Μας το εκλεισε μια εταιρεια κατοχυρωσης πνευματικων δικαιωματων. :frowning:

Tο βρίσκω απολύτως λογικό…

να μου λειπει…
αμα βαζει μουσικη ο Telis… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

[quote=“karvou”]

Tο βρίσκω απολύτως λογικό…[/quote]

ναι ειναι, εχει ομως κανενας καμια ιδεα τι ποσα ζητανε για ιντερνετικα ραδιοφωνα? ρωταω απο περιεργεια, νομιζα οτι υπηρχε ακομη νομοθετικο κενο για το συγκεκριμενο θεμα. αν ομως δεν ειναι κατι αστρονομικο ισως θα μπορουσαμε καπως να το λυσουμε.

Όταν είχα ρωτήσει πριν 3-4 χρόνια νομίζω ότι μου είπαν πως για το ιντερνετικό ραδιόφωνο ισχύουν τα ίδια ακριβώς με το “κανονικό” και ότι βασικά τα δικαιώματα που πληρώνεις είναι ανάλογα με τα έσοδα (ή αν δεν έχεις ένα minimum ποσό).

To opoio poso einai??

Για να καταλαβω (αν ξερει καποιος) αν εχεις μια διαφημιση περνουν το ποσοστο τους ή το ποσοστο τους και καποιο ποσο μεχρι να φτασει στο minimum που εχουν ορισει?

Πάει καιρός και δεν πολυθυμάμαι τα ποσά, αλλά νομίζω πως αν δεν έχεις έσοδα (δηλαδή διαφήμιση από το σταθμό) δίνεις ένα minimum ποσό και από εκεί και πέρα, ανάλογα με τα έσοδα, δίνεις ένα ποσοστό. Το minimum δηλαδή το δίνεις όπως και να 'χει.

Γαματο θα ηταν αλλα να εχει ρυθμιση mute αποκλειστικα και μονο για τον σταθμο για να μην χρειαζεται να κλεινουμε τα ηχεια μας. :wink:

Τελειο θα ειναι.

Να γινει γιατι το mp3 εχι παρει φψτια γιατι δν υπαρχει κατι αλλο αξιολογο να ακουσω.

Αν καταφέρει να γίνει αυτό δε θα ξεκολλάω από το pc…
:eek: :eek: :eek:

Μπραβο ρε Τιμωρέ!!!

Ετσι σε θελω!!!

Τελικά θα φτιαξετε ραδιοφωνο ναι ή ου???

αν και από ότι βλέπω είμαι ο μόνος μοντ που έχει πισί καλοκαιριάτικα μπροστά του, δε μου έχουν πει κάτι τα παιδιά επί του θέματος. Το θέμα το ξέθαψε ο defix μετά από 9 μήνες, αλλά καλύτερα ρωτήστε τους άλλους γιατί εγώ δεν είμαι μέλος της συντακτικής ομάδας για να μπορώ να σας πω κάτι…

Υποθέτω όμως ότι δεν είναι εφικτό για τους λόγους που έχουν πει τα παιδιά παραπάνω…

Ααααχ αααχ, είναι τόσα αυτά που έχουμε σκεφτεί και να δούμε τι να πρωτογίνει.
Από ιδέες καλά πάμε, στην εφαρμογή τους κολλάμε :stuck_out_tongue:

Το σίγουρα είναι πως με τη νέα σεζόν θα υπάρξουν αρκετά νέα πραγματάκια, νέες στήλες, ίσως νέα δομή στην αρχική, μερικές νέες υπηρεσίες (πχ τα blogs που συζητούσαμε σε άλλο thread).

Αν βέβαια κάποιος έχει ιδέες για νέα πραγματάκια στο site μπορεί να τις αναφέρει σε ανάλογο thread (και αν δεν υπάρχει να το ξεκινήσει) γιατί και οι δικές μας κάπου τελειώνουν.

Μέχρι τότε όμως ας χαρούμε και λίγο τη θάλασσα γιατί όλο τον Ιούλιο μας πήγε… κάπως :slight_smile:

Καλη επιτυχια παιδια σε οτι κανετε…μαζι σας ρε μαγκες…:smiley: :smiley: :smiley:

ΥΓ παντως το ραδιο πολυ καλη σκεψη…