Rocking Νέα - Παράπονα

Ατυχέστατο το σχόλιο για την μουσική του Ted Nugent στο “νέο” σχετικά με τις ηλιθιότητες που είπε για τον Ομπάμα. Δεν φταίει αυτός αν οι κυκλοφορίες του και τα νέα σχετικά με την μουσική του δεν προβάλλονται στα sites αλλά οι πολιτικές του απόψεις γίνονται θέματα. Αυτή είναι μία επιλογή των ΜΜΕ (του rocking συμπεριλαμβανόμενου με βάση το συγκεκριμένο παράδειγμα).
Κάντε ένα αφιέρωμα στα κλασικά άλμπουμ Ted Nugent, Free for All, Cat scratch fever και το Double live Gonzo στην αρχική σελίδα, να μάθουν τα νεώτερα παιδιά αγνό Αμερικάνικο rock n’ roll, και αφήστε τον να λέει ό,τι θέλει για τον Ομπάμα. :wink:

από πότε έχει να βγάλει σοβαρή μουσική;
ο μόνος λόγος που απασχολεί τα ΜΜΕ και μένει στην επικαιρότητα είναι τα reality shows και οι βλακώδεις δηλώσεις του.

Για ποιά νέα μιλάς;; Ρίξε μια ματιά στα τελευταία νέα που ο ίδιος έχει ανεβάσει στο επίσημο site του και πίστεψέ με έτσι είναι και τα υπόλοιπα. Όπλα, “πατριωτισμός” και ψάρεμα είναι ό,τι τον απασχολεί.

Appearance: SHOT Show - Las Vegas, NV
BloodBrothers Unite! Stop Asian Carp Petition Campaign
TV: FOX - America’s Nightly Scoreboard w/ David Asman
Appearance: NAMM Convention - Anaheim, CA
Appearance: Outdoor Times Hunting & Fishing Show

Ο δε τελευταίος δίσκος του είναι από τις 9/4/2007.

Εγώ βρίσκω το σχόλιο στα νέα μας πετυχημένο αν και φοβάμαι ότι δεν το κάνει καν για διασημότητα αλλά επειδή πιστεύει αυτά που λέει.

Appearance: NAMM Convention - Anaheim, CA
Ώπα, το συγκεκριμένο είναι η μεγαλύτερη έκθεση μουσικών οργάνων της Αμερικής (και μία από τις μεγαλύτερες του κόσμου), την πάτησες και την έβαλες με τα υπόλοιπα Μάνδρακα!
:har:

Συμφωνώ και για τα καραγκιοζιλίκα στα reality και για το πως δυστυχώς πιστεύει πολλά από αυτά που λέει και δεν το κάνει για την δημοσιότητα.
Διαφωνώ όμως για τις πρόσφατες δουλειές του, ακόμα και αν δεν συγκρίνονται με τα διαμάντια της δεκαετίας του '70 που ανέφερα στο προηγούμενο ποστ μου δεν είναι για πέταμα (ειδικά τα live) και 3 χρόνια χωρίς δίσκο είναι ένα πολύ λογικό διάστημα με βάση τα όσα ισχύουν σήμερα.

Και επανέρχομαι στο κομμάτι live: Eιδικά εκεί θεωρώ πως έχει ακόμα κάτι να δώσει και θα ήθελα να τον δώ ακόμα και σήμερα. Ειδικά στην Ελλάδα μας επισκέπτονται πολύ πιό "τελειωμένοι¨ μία συναυλία του Nugent δεν θα με χάλαγε καθόλου. :roll:

Μα κι αυτή η εμφάνιση που λες διαφημιστική είναι. Δεν είναι συναυλία. Μουσικά νέα στο σιτε του δεν υπάρχουν ή είναι πολύ περιορισμένα.

Όσο για τα υπόλοιπα που λες δεν πολυδιαφωνώ αλλά δεν έχει να κάνει με τις προηγούμενες “κατηγορίες σου” ότι δεν ασχολούμαστε με τη μουσική του επικαιρότητα. Δε θα με χάλαγε να υπήρχε, αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει τέτοια.

Όχι ακριβώς, γιατί εκεί πάντα παίζουν και συναυλίες, jams κλπ. που έστω και αν γίνονται με την ευκαιρία διαφήμισης οργάνων/εξοπλισμού σαφώς και έχουν μουσική αξία. Προσωπικά ονειρεύομαι να πάω στην ΝΑΜΜ χρόνια και πιστεύω πως μία από τις επόμενες χρονιές θα το κάνω ως καλεσμένος ενός φίλου που έχει μαγαζί με όργανα (Η έκθεση είναι μόνο με προσκλήσεις για επαγγελματίες του χώρου, δεν υπάρχουν εισητήρια για το κοινό, το κοινό μπορεί να δεί μόνο κάποιες συναυλίες που γίνονται εκείνες τις μέρες στο γειτονικό House of Blues)

Βασικά το πνεύμα του ποστ μου ήταν “αν είναι να τον αναφέρετε για τις αηδίες που είπε μην τον αναφέρετε καθόλου, ή ακόμα καλύτερα κάντε ένα αφιέρωμα στις δισκάρες των 70’s” :slight_smile:

Κατανοητό και σεβαστό αλλά και το πνεύμα του δικού μου ποστ ήταν “γράφουμε οποιεσδήποτε ειδήσεις αφορούν καλλιτέχνες του ροκ (και όχι μόνο) που αναδεικνύουν είτε τη μουσική τους είτε την προσωπικότητά τους, ανεξάρτητα από το αν μας αρέσει είτε η μία είτε η άλλη” :wink:

Οι Trap είναι:
Άκης Βιτζηλαίος: φωνή
Άγης Κριμπέρης: κιθάρα
Χρήστος Αποστολόπουλος: μπάσο
Γιάννης Λιανός: ντραμς
Νικόλ Αποστολοπούλου: keyboards
:wink:

το σχόλιο σε ποιο νέο απευθύνεται ? :-s

sorry, βλακεία μου!! σε ανακοίνωση συναυλίας απευθύνεται… να το πάρω να το πάω αλλού? :?

σε ποια ακριβώς για να το μεταφέρω…:slight_smile:

μα τν αλλαχ, ιδεα δεν εχω! newborn είμαι :stuck_out_tongue: απλα το ποσταρα μήπως γίνει διόρθωση στα ονόματα!!

Τις πιο πολλες φορες τα νεα του ροκιν δεν μου κινουν το ενδιαφερον διοτι αναφερονται σε καλλιτεχνες και συγκροτηματα τα οποια μου ειναι αδιαφορα μουσικα, υπαρχουν ομως και καποιες φορες που τα νεα με ενδιαφερουν, εκει ομως ειναι το προβλημα διοτι στο παρελθον καποιες φορες ειχα συναντησει νεα που στην πραγματικοτητα δεν ηταν νεα! Ειχε περασει αρκετος καιρος απο τοτε που τα ειχα διαβασει αλλου! Παραδειγμα? Τωρινο! Το νεο για τον Ντοχερτι που αναρτηθηκε χθες, παει εναμισης μηνας κοντα απο τοτε που εχει συμβει! Και αν δεν κανω λαθος το ιδιο ισχυει και για το νεο που αφορουσε τους Darkness. Πιστευω πως ηταν καλο να σας το αναφερω διοτι οπως ειπα και πριν εχει γινει και παλιοτερα κατι αναλογο και ειναι ηλιθιο να αναφερεις κατι ως νεο ενω δεν ειναι και ιδιαιτερα οταν εχει αναφερθει απο αλλα Ελληνικα site “ακομα και μη μουσικα” αρκετο καιρο πριν και οχι απο τιποτα αγνωστα site εξωτερικου.

δυστυχώς αυτό είναι κάτι το οποίο δεν μπορούμε να αποφύγουμε

και εξηγώ: αλιεύουμε τα νέα (όπως όλοι) από ειδησεογραφικά sites και από τα sites των συγκροτημάτων. μερικές φορές υπάρχει περίπτωση να βρούμε κάτι άμεσα από το site ενός συγκροτήματος και να το δημοσιεύσουμε (κάποιες φορές ακόμα και πρώτοι, όπως με το νέο scorpions) και κάποιες άλλες ένα νέο πρέπει να κάνει ένα κύκλο για να βρεθεί από το site του συγκροτήματος, στο ξένο ειδησεογραφικό site και μετά στο ρόκιν. Επειδή παρακολουθώ σε τακτά χρονικά διαστήματα και πολλά από τα μεγάλα ελληνικά ενημερωτικά μουσικά πορταλ, σε διαβεβαιώ ότι το ίδιο γίνεται και εκεί : κάποιες ειδήσεις τις ανακαλύπτεις νωρίς και κάποιες αργότερα.

Όπως και να έχει θα προσέχουμε περισσότερο.

Βασικά θα μπορούσταε ίσως να έχετε συνεργασία με τους χρήστες του forum.Ένα thread που να βάζαμε νέα που βρίσκουμε ώστε να ανατρέχετε και να είναι πιο εύκολη και για σας η δουλειά.

το νέο για τους Darkness που στο καλό το είδες, όταν αναφέρεται σε συγκεκριμένο δημοσίευμα της Sun που βγήκε χτες;

επίσης, σορρυ που στα 4-5 νέα που ανεβάζουμε καθημερινά μπορεί να υπάρχει κάποιο παλιότερο που οι οπαδοί του ήχου γνωρίζουν ήδη…

α και σορρυ που γράψαμε πρώτοι για Soundgarden.

Αυτό όντως. Γιατί από τα 4-5 νέα που ανεβαίνουν κάθε μέρα, ο αριθμός μπορεί να αυξηθεί, αρκετά. Γιατί νταξ πόσο να ψάξουν οι συντάκτες στο νετ, άνθρωποι είστε και εσείς. Με το θρεντ θα ποστάρουμε ξέρω γω το θέμα και το link και απλά εσείς θα το ανεβάζετε στο site. :slight_smile:


Now playing: Dark Tranquillity - I Am The Void
via FoxyTunes

Αφου το ρωτας για Darkness, ειχα διαβασει σχεδον ιδια απο NME πριν ενα μηνα αν δεν κανω λαθος. Σρυ αν ειναι αλλο νεο.

Αν εσυ βλεπεις οτι δεν τρεχει μια να ανεβαζεις νεο το οποιο ειχε ανεβει πριν εναν μηνα και βαλε απο αλλα 4-5 (δεν ξερω ποσα ακριβως sry) Ελληνικα site παω πασο.

Καλα το τελευταιο δεν το σχολιαζω, ηταν σκετη ειρωνια και δεν κολαγε σε αυτα που ειπα…

στο πρώτο είναι άλλο νέο.

στο δεύτερο, μπορεί να έχει γίνει σε μεμονωμένα νέα τα οποία προσωπικά μου διαφεύγουν. Ή ενδεχομένως να ανεβάζουμε ένα νέο όταν πιστοποιηθεί η πηγή του.

στο τρίτο δεν ειρωνεύομαι. απλά επισημαίνω πως το νόμισμα έχει και άλλη όψη.

Πω ρε παιδιά, πολλή πρεμούρα με τα νέα του site όμως.
Σιγά, μια χαρά είναι κ τι έγινε αν μερικά έχουν μέσα κάνα σχόλιο ή κάποια είναι γνωστά εδώ και μήνα?