Rocking Νέα - Παράπονα

Δεν ξέρω αν το θρεντ είναι μόνο για παράπονα (σε αυτή την περίπτωση είμαι οφφ τοπικ :roll:) αλλά έχω να πώ πως η χθεσινή/σημερινή εικόνα της κεντρικής σελίδας είναι ιδιαίτερα τιμητική για το site:
-Kύριο θέμα τα κατορθώματα των Mule στο Oakland με την διασκευή του Who’s Next
-Eίδηση για το νέο Drive by truckers
-Eίδηση για την πυρκαγιά στην αποθήκη του Neil Young
-Ανταπόκριση του Γιάννη από live των My morning Jacket στη Νέα Υόρκη.

Μιά χαρά τα πάτε, όχι μόνο καλύπτετε ένα μεγάλο εύρος μουσικής αλλά ψάχνετε και εκεί που πραγματικά υπάρχει μουσική δημιουργικότητα.:wink:
Αφήστε άλλα sites να ψάχνουν για θεματολογία σε ό,τι σπρώχνουν/ανακυκλώνουν τα Βρεταννικά μουσικά μέσα… :thumbdown:

Άντε, να αρχίσουμε να βλέπουμε την αντίστοιχη ποικιλία ειδών περισσότερο και στο φόρουμ!

μας “παραπονιέσαι” ότι πάμε καλά μιούλη? :stuck_out_tongue:

σε ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια ! 8):smiley:

Thanks Γιώργο. Σου ξέφυγε το Trvivia … :lol: Μη μαρτυρήσεις τίποτα

Xαχά, σωστό! :lol: Τώρα το είδα…

Δεν λέω τίποτα, βάλτε όρο πως σε θέματα της “οικογένειας” δεν δικαιούμαι να απαντήσω! :stuck_out_tongue:

Ρε ρόκιν, τί βάζεις τίτλο στην είδησή σου “o Blackmore στη σκηνή με τους Deep Purple”; Άλλαξέ το άμεσα και κάντο “Ο ΑΣΗΜΑΝΤΟΣ ΓΙΟΣ ΤΟΥ RITCHIE BLACKMORE στη σκηνή με τους Purple, κοινώς στ’ αρχίδια μας”, γιατί αλλιώς παραπληροφορείς και παραπλανάς τον κόσμο! Άντε μπράβο! [-X

εχει ενα δίκιο…
και εγώ όταν το είδα έψαχνα το ποντίκι γιατί το ειχα πάρει παραμαζωμα…

για χιλιοστή φορά double post

*και δεν ήξερα και που να το βάλω…(που θα παει θα μεγαλώσω και θα μάθω)

εδώ
http://rocking.gr/agenda/2011/4/15/5564/

γράφει πως υπάρχει live ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ 3 στη λαρισα…
από την μια γράφει οτι είναι στις 15 Απριλίου(παρασκευή) αλλά παρακάτω λέει και δεύτερη μέρα που όμως δεν γίνεται να είναι η πεμπτη- σαββατο 14-16… (το σαββατο εχει 16)
μπορούμε να το ξεκαθαρίσουμε κάπως??

*συγγνώμη που πρήζω…:-s
[B]EDIT[/B]…OK…απλά είναι λάθος το κείμενο δεν ισχύει το σαββατο

Αν και δεν είναι παράπονο,
σχετικά με το αφιέρωμα σε Mark Lanegan, το Above από Mad Season το 1995 δεν κυκλοφόρησε?

Προφανώς είμαι οφ τόπικ αλλά δεν ήξερα που αλλού να το γράψω,και τα θετικά σχόλια καλό είναι να γράφονται.
Με μεγάλη μου χαρά είδα να προστίθεται στην κατηγορία Flashback ένα νέο κείμενο σχετικά με το ντεμπούτο των Ramones και τα 35 χρόνια που μας χωρίζουν από τότε.
Όμορφο κείμενο,μεστό,συγκροτημένο εμπεριέχει πληροφορίες που πρέπει να ληφθούν υπόψιν προκειμένου να γίνει κατανοητός ο δίσκος αυτός,και το punk εν γένει,όσο μπορεί βέβαια από ένα κείμενο.

[SPOILER]Και μόνο οι αναφορά σε Beach Boys και Beatles δείχνει αν μη τι άλλο πως ο συντάκτης και το site γενικότερα διαθέτουν κουλτούρα έτσι8)8)8)
[/SPOILER]
Μπράβο ρε παιδιά!

Double Post γαμώ,ρίχτε ένα delete σε τούτο εδώ :expressionless:

Είναι η πρώτη φορά που γράφουν κάτι καλό για μένα, σε τόπικ με τίτλο “Παράπονα”. :lol:

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!

Τι εσύ το έγραψες;Τα παίρνω πίσω όλα:lol::lol::stuck_out_tongue:
Δεν ήξερα που να το γράψω και έτσι χρησιμοποίησα τούτο το θρεντ όπως είπα παραπάνω

Ναι βρε συ. Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, όπως κι αν έχει!

Όντως το κείμενο για τους Ramones είναι πολύ καλό, δεν είναι τυχαίο ότι το διάβασα στη δουλειά και όταν γύρισα σπίτι είχα διάθεση να ακούσω μόνο Ramones. Καλά είναι και δισκάρα ε…

Ρε παιδια στο “Ξερετε ότι…” σχετικα με τον Josh Homme και τους Mastodon έχετε κάνει λάθος. Ο Homme δεν ακούγεται στο Pendulous Skin αλλά στο Colony Of Birchmen :slight_smile:

λοιπόν…το Rocking Raccoon έγραψε
[B][I]
Εκδικάζεται, που λες, μία υπόθεση ανθρωποκτονίας στην Αυστραλία, όπου ένας καθυστερημένος ξυλοκόπησε μέχρι θανάτου τον συγκάτοικό του γιατί έβαλε Limp Bizkit στο στερεοφωνικό. [U]Δικαιολογημένος από μία άποψη[/U], αλλά από την άλλη, ίσως το παράκανε.[/I][/B]

στο [U]Δικαιολογημένος από μία άποψη[/U] γέλασα τόσο πολύ που απο εκείνη την ώρα έχω αρρυθμίες στην καρδιά…για οτι πάθω θα φταίτε [B]ΕΣΕΙΣ[/B]. (ή μάλλον εσύ που κρύβεσαι πίσω από το όνομα Rocking Raccoon…)
ευχαριστώ.!

:smiley:

τενκγιου αγαπητε

δεν εχω καμια διαθεση να κρυφτω μπαηδεγουεη, απλα ειναι μεγαλο και δε μαρεσει και το επωνυμο μου :expressionless:

και κατι άλλο που ήθελα να ρωτήσω…η λογική του Rocking Raccoon ποια είναι? κάθε πότε γράφουμε και γιατί?

[B]edit[/B]…ααα…οκ…ενα μικρο σχόλιο στα μουσικά δρώμενα(που κάνουν εντύπωση) της εβδομάδας…

Κάθε βδομάδα αν δεν κάνω λάθος. Επίσης μας παρουσιάζει ο γιάσωνας τα μουσικά δρώμενα που έκαναν εντύπωση (μέσα στην εβδομάδα) με τον υπέροχο τρόπο που τα σχολιάζει:D

what he said, πανω κατω

ειναι μωρο ακομα και δεν εχει διαμορφωθει πληρως, εχω καποιες ιδεες για ενοτητες που μπορει να εχει που να σχετιζονται με τη διαδραστικοτητα πχ των αναγνωστων ή κατι παρομοιο. Το ψαχνω ακομα.

Η γενικη εικονα ειναι να’ναι ενας πιο ελευθερος χωρος στον οποιο να μιλαω ανετα “for things that mattered to me this week” ε και πανω σαυτο ότι βγει.

σχολια, κραξιματα και κυριως προτασεις και λοιπα παντα ευπροσδεκτα.