Rocking Νέα - Παράπονα

Να πω και εγώ ότι γενικά τα κείμενα είναι ωραία και πιστεύω πως εξυπηρετούν τον σκοπό τους μια χαρά.Μπράβο!

αυτό να γραφτεί και στην κεντρική γιατί δε βλέπω fb σχόλια και στεναχωριέμαι. :frowning:

γιάσονας, στο επόμενο ρακούν πες για μέηντεν.

φανταζομαι και οι μικροδιορθωσεις εδω μπαινουν

δεν ισχυει γιατι απεχει κι απ το ντεμπουτο τους.Κατα τ’αλλα ωραιο και ευστοχο αυτο το mini flashback για το iftos.

Έχεις δίκιο, λάθος διατύπωση βασικά.

για πρώτη φορά [B]μετά[/B] το ξεκίνημά τους
ήθελα να εννοήσω #-o

Thanx για την παρατήρηση :slight_smile:

Rocking με μεγάλη μου χαρά βλέπω πως στην είδηση ότι έρχεται ο Roger Waters αναφέρεις [I]"Ήδη ετοιμάζεται μια σειρά άρθρων και αφιερωμάτων γύρω από το μεγαλειώδες άλμπουμ, οπότε μείνετε συντονισμένοι! "[/I]

Μπράβο και αναμένουμε με μεγάλη αγωνία!8)

ελπιζω να ειναι εδω η θεση του…

στα νεα για τον single απο τον καινούριο δίσκο των queensryche έχετε βάλει απο κάτω το Tracklist ολόκληρου του δισκου απο την Special Edition και οχι της standard έκδοσης…απο κάτω το σωστό…
(όχι οτι είναι και κάτι τρομερό βέβαια…απλά λέω…:slight_smile: )

  1. Get Started
  2. Hot Spot Junkie
  3. Got It Bad
  4. Higher
  5. Wot We Do
  6. Around the World
  7. Drive
  8. At the Edge
  9. I Take You
  10. Retail Therapy
  11. The Lie
  12. Big Noize
    [B]
    Track Listing Special Edition:[/B]
  1. Get Started
  2. Hot Spot Junkie
  3. Got It Bad
  4. Around the World
  5. Higher
  6. Retail Therapy
  7. At the Edge
  8. Broken*
  9. Hard Times*
  10. Drive
  11. I Believe*
  12. LuvnU*
  13. Wot We Do
  14. I Take You
  15. The Lie
  16. Big Noize

Δεν είναι δυνατό στο Rocking σε αναφορά στο Bonnaroo να αναφέρονται σε αυτούς που συμμετείχαν στο φεστιβάλ ο Eminem, οι Strokes και οι Arcade Fire και να γράφετε “και άλλα ονόματα” εννοώντας… τον Robert Plant, τον Gregg Allman, τον Warren Ηaynes, το ροκ το ίδιο…
#-o
[-X[-X[-X

Επειδή θα θαφτεί, σχετικά με τους virus στο sonisphere

Πόσο αψυχολόγητη ήταν η κίνηση να γράψει κάποιος για ένα συγκρότημα το οποίο “μόνο το όνομα έχει ακουστά”? :-k

Αν και δεν αφορά τα νέα του site…

Μερικές φορές πρέπει να μην βλέπουμε τα πράγματα από την πλευρά που θέλουμε. Δεν είχε κανένα λόγο να τους κράξει ο Θοδωρής τους Virus. Κι εμένα μου φάνηκαν βαρετοί και το πιο εύκολο θα ήταν να πει κάποιος “ικανοποίησαν τους οπαδούς τους” και να το παίξει safe. Όμως, πραγματικά η πολύ μεγάλη πλειοψηφία του κόσμου που παρακολουθούσε τους Virus συμφωνούσε πως δεν ήταν για live στην καλύτερη και αυτό αποτύπωσε ο συντάκτης.

ναι, αλλά από τη στιγμή που η ανταπόκριση στην κεντρική έγινε από αρκετους συντάκτες (έξι ήταν; δε θυμάμαι), όφειλε να καλύψει την εμφάνισή τους κάποιος με μεγαλύτερη επαφή με το χώρο τους (ο Πάνος -dyingfreedom- ίσως, ή ο Φίλιππος). Η συμμετοχή του Μηνιάτη στο άρθρο ήταν μόνο για να καλύψει την εμφάνιση των Virus ε αυτό είναι λίγο φέηλ όπως και να το κάνεις. Οι Virus δεν είναι “άγνωστο όνομα”, υπάρχει κόσμος αρκετός που τους γνωρίζει και περίμενε να μάθει ποιά κομμάτια έπαιξαν, αν αποδόθηκαν σωστά, κλπ.
Μην ξεχνάμε ότι από τα χτεσινά ονόματα στο sonisphere ήταν οι μόνοι που δεν είχαν ξαναπαίξει ελλάδα, εγώ διάβασα το κείμενο μόνο για να δω πώς ήταν οι Virus (μιας και την σκηνική απόδοση όλων των άλλων την ξέρω) και ήταν απογοητευτικό το κομμάτι αυτό.

rocking.gr = εγκυρότητα :lol:

http://www.rocking.gr/news/Oi_Forest_Of_Shadows_epistrefoun_sto_xthes/12943/

Eπική μεταφορά είδησης σχετικά με την Lita Ford,το Close My Eyes Forever και την συνεργασία της με τον Ozzy.

Εγώ πάντως ψάρωσα

^^ και εγω

Προσοχή με τους αυτόματους διορθωτές,στην ανταπόκριση για τους Dead Can Dance εχετε γράψει το “Children Of The Sun” ως “Children Of The Sunday”

Eκτος αν ειναι συνειρμός μεταξύ Χατζιδάκι,Μέιντεν και Περρυ

[I]Μάλιστα, αποκαλύφθηκε και ο τίτλος ενός εκ των κομματιών, o οποίος θα είναι “God Is Dead” ([B]κάτι που μας φέρνει στο μυαλό το “Baby, God Is Dead” των δικών μας Nightstalker).[/I][/B]

σοβαρά τώρα; έλεος ρε μάγκες…

καλύτερα να μη σχολιάζετε άμα είναι να γράφετε αθλιότητες

Έπρεπε να λέει: “Μάλιστα, αποκαλύφθηκε και ο τίτλος ενός εκ των κομματιών, o οποίος θα είναι “God Is Dead” (που αν έχει την μισή αξία του “Baby, God Is Dead” των δικών μας Nightstalker θα είμαστε ευχαριστημένοι)”.

ΡΕ ΡΕ!κοψτε το αυτο με τις μεταφρασεις των τιτλων στα ελληνικα!

δεν καταλαβαινετε οτι ειναι γελοιο;

Seconded!

Ναι ρε ! Ήθελα καιρό να το πω αυτό.

Διάβασα τις προάλλες [B]αυτό[/B]. Ήμαρτον ρε γμτ. Άσε που είναι και λανθασμένη η μετάφραση…

Αυτή η πατέντα με τις “μεταφορές” και τα << … >>, του στυλ λεζάντα σε δελτίο ειδήσεων, είναι αστεία και μάλλον κακή εντύπωση προκαλεί παρά περισσότερο ενδιαφέρον.