Rockwave 08: Judas Priest, Within Temptation, Cavalera Conspiracy, Opeth κά - 9/7/08

Παντως το σετλιστ των Priest δεν ειναι και κατι το τοσο φοβερο.

Καλή μπάντα αυτοί οι Car Crash? :stuck_out_tongue:

Συμφωνώ.

@ heatseeker

rock ‘n’ roll will never die!

Το σετλιστ των Priest έχει αλλάξει κατά σχεδόν 50% από την τελευταία φορά και από το Reunion Tour. Παίζουν κομμάτια όπως το Eat Me Alive και το Dissident Aggressor (!!!) που δεν έχουν παιχτεί ποτέ live (το πρώτο σίγουρα, το δεύτερο ίσως έχει να παιχτεί από το 1978 Και μόνο για τον απόλυτο metal ύμνο Rock Hard, Ride Free αξίζει το σετλιστ. Hell Patrol? Between the Hammer and the Anvil? DEVIL’S CHILD? SIIIIIINNEEEEER? Δεν πάμε καλά. Εσείς δηλαδή τι θα θέλατε να παίξουν? :smiley: Run to the Hills ή κάνα Unforgiven ή μήπως να κάνανε πάλι το ίδιο setlist με την προηγούμενη περιοδεία (ψιλογυφτιά θα ήταν)? Το setlist είναι το πιo ενδιαφέρον που χουν κάνει εδώ και πααααααααααααάρα πολλά χρόνια, δεδομένου ότι και τα σετλιστς με Ripper μοιάζαν αρκετά με αυτό του reunion. Εγώ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος (μόνο το Angel θα έδιωχνα αλλά και αυτό για την ξεκούραση είναι :D)

can’t wait!:smiley:

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

:bow2: :bow2: the god is coming!!!:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Tuska Open Air – Helsinki, Finland – June 27th-29th, 2008

MORBID ANGEL

01. Rapture
02. Pain Divine
03. Maze Of Torment
04. Sworn To The Black
05. Nevermore
06. Lord Of All Fevers And Plague
07. Fall From Grace
08. Immortal Rites
09. Evil Spells
10. Ghapel Of Ghouls
11. Dawn Of The Angry
12. Where The Slime Live
13. God Of Emptiness
14. World Of Shit (The Promised Land)

edit

Συμφωνώ…Αλλά θα άλλαζα το You’ve Got Another Thing Coming με τον απόλυτο ύμνο Living After Midnight και το (καλό δεν λέω αλλά όχι και τίποτε τρομερό) Hell Bent For Leather με το Night Crawler ή το Love Bites.

καλα αν βγει με τους 42 βαθμους με αυτα τα ρουχα ο ρομπ προβλεπω το τελος της αγαπημενης μας μπαντας την τεταρτη !!!

στη Μαλακασσα θα γινει ο ταφος μας :smiley: :smiley:

Πωπω!Εχω την μικρη υποψια οτι μετα τους Morbid Angel δεν θα μπορω να κουνηθω!
Πεθανετε μας ρε!!!

απορω(αμα εχει τετοια θερμοκρασια)ποιος θα κατσει να μπει μεσα σε mosh pit :-s :-s

Εγώ ξέρω ότι ο συνδιασμός αυτού του σετλιστ των μορμπιντ ειντζελ με τον ήλιο θα είναι θανατηφόρος για αυτόν που θα κάτσει δίπλα μου στο λεωφορείο στον γυρισμό όσο αποσμητικό και να έχω βάλει πριν :stuck_out_tongue:

Εγω μια χαρα θα μπω σε μοσ-πιτ παντως.Με το που μπω σπιτι θα μπω
με τα ρουχα στο ντους.

Μ αυτά τα ρούχα προβλέπω να πεθαίνουμε εμείς απ τα γέλια.

Το σετ των νοσηρών αγγέλων είναι συμπαθητικό.

ε ναι, για να ειναι σοβαρος επρεπε να’χει και corpsepaint…

Έλεος, λες και δεν μπορεί να βγει heavy metal μπάντα χωρίς σίδερα, καρφιά, ζεβρε παντελόνια (Iron Maiden κι έτσι). Αναρωτιέμαι πως θα αντέξω να δω τους Priest με τέτοια κιτσαρία.

Ρε φιλε δεν σου ειπε κανεις να τα φορεσεις…
Και εγω συμφωνω οτι οι Priest ειναι λιγο κιτσαρια αλλα οχι και οτι δεν θα αντεξω!ελεος!
Παντως οι περισσοτερες μπαντες τα εχουν κοψει αυτα ηταν κυριως στα 80’s…

Μια χαρα ενδυμασια εχουν

Εντάξει μια χαρά είναι, να έχει και λίγο show άλλωστε οι priest πάντα ήταν μέσα στο δέρμα…αλλά φοβάμαι ότι δεν θα την παλέψουν με τα 40άρια που θα βαράει από μεθαύριο!