Rockwave Festival 2017

1999 ήταν σίγουρα…ακόμα θυμάμαι τα γέλια που έριξα με τους Immortal.

εγω πάντως γέλασα πολύ περισσότερο με manowar

Ωραιο Rockwave εκεινο θυμαμαι Blur, Placebo( ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΤΟΥς ΒΛΕΠΟΥΜΕ) , Deus και νομιζω και REM στον ιδιο χωρο.

Έχω αλλάξει 5000 φορές γνώμη μέσα στη μέρα. Αν δεν ήταν οι 40άρες δεν θα το συζητάγαμε, αλλά έχω προβληματιστεί:

Τη μια λέω θα πάω
Την άλλη να πα να χεστεί
Μετά λέω, ΌΟΟχι θα πάω,
Μετά λέω κ που να τραβιέμαι αύριο κέντρο να πάρω εισιτήρια αφού δεν υπάρχει online ticket
Μετά αλλάζω γνώμη

Θα σας ενημερώσω αργότερα για την τελική απόφαση.

3 Likes

Δεν είναι ανάγκη να πας από τις 4 το απόγευμα με τον ήλιο ντάλα. Υπάρχει η επιλογή να πας αργότερα.

1 Like

Η αληθεια ειναι οτι ειχα και εγω δευτερες σκεψεις με τα 40αρια που παιζουν αλλα τελικα πηρα εισιτηριο σημερα το απογευμα Νο. 927. Απλα δεν παιζει να παω απο νωρις οπως σκεφτομουν, κατα τις 20:00 λεω να σκασω και να δω Paradise Lost, Gojira και Evanescence. Πηγε κανεις σημερα? Τι επαιζε απο θερμοκρασια και συνθηκες?

μετα το πεσιμο του ηλιου ηταν μια χαρα, οχι και δροσουλα αλλα μεγαλη διαφορα απο αθηνα ασουμε

αξιζει τον κοπο αν εχει καποιος διαθεση και χρημα να κανει εκδρομουλα στο χωραφι

εγω παντως την παλεψα μ ενα μπουκαλι νερο που γεμιζα στις τουαλετες και λουζομουν τακτικα -οχι τοσο σιχαμερο οσο φανταζεστε-

nightstalker οπως παντα παρτυ
1000mods προσωπικα αδιαφοροι αλλα επαιξαν δυνατα και ωραια
rotting christ γαμησαν με απιστευτο ηχο και light show με φωτιτσες

απαραδεκτο παντως να μην εχουν καμερες και να μην χρησιμοποιουνται οι οθονες.
νταξει ο κοσμος ηταν λιγος -καμια 5αρα αν και δεν ειμαι καλος στους υπολογισμους του ειδους- και πηγαινες οσο μπροστα ηθελες αλλα το θεωρω unfair που λενε για τα ελληνικα συγκροτηματα

1 Like

Άρα καμιά 7άρα σήμερα στους Placebo και 8-10 χιλιάδες αύριο στη metal μέρα. Κάπως έτσι το υπολογίζω.

1 Like

Αισιόδοξο σε βρίσκω.

Πόσους θα έχει αύριο λέτε ; 8 δε χωράει νομίζω

Στα καλάθια δε χωράει και στα κοφίνια περισσεύει!

1 Like

Και πιωμενη αστείο δε θα ήταν αυτό . Λοοοολ φίλε. Καλά πάμε

Αν έχει 5 χιλιάδες αύριο θα είναι επιτυχία… πιστεύω ότι θα έχει λιγότερο. Χωράει πάνω από 30 χιλιάδες κόσμο

2 Likes

Σ’ευχαριστώ φίλε ! :yellow_heart:

1 Like

ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ αυτό που είπε παραπάνω ο φίλος ότι χτες στις ελληνικές μπάντες είχε 5.000 κόσμο δεν είναι καθόλου περίεργο να έχει αύριο 8-10 χιλιάρικα κόσμο. Απλά νομίζω ότι το 5.000 δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα. Στους Innerwish για παράδειγμα είχε 700 άτομα maximum απ’ ότι διάβασα. Πόσοι παραπάνω να μαζεύτηκαν στη συνέχεια?

Καλά τα λες και ΕΥΧΟΜΑΙ να έχει λίγο κόσμο γιατί θα κάνει πολλή ζέστη και όσο λιγότεροι τόσο το καλύτερο.

Οι δικές μου πληροφορίες λένε ότι χτες είχε 3 με μάξιμουμ 4 χιλιάδες .

Πόσο χαίρομαι. Λίγο κόσμο να έχει αύριο ! Ευχές!

Γιατί θες να έχει λίγο κόσμο ; όσο περισσότερος τόσο καλύτερα και για το μέλλον

Το εξήγησα πιο πάνω