Rockwave Festival 2017

εγω φιλε κυκλοφορω χειμωνα-καλοκαιρι με μηχανη και επειδη παιζει σημαντικο ρολο για μενα ο καιρος, οπως καταλαβαινεις το βλεπω καθε μερα. Μπορει καποιες φορες να πεφτει εξω αλλα ειναι το πιο εγκυρο απο ολα τα site που εχω συγκρινει.

33 θα’ναι τζάμι

Το χρησιμοποίησα αρκετά λόγω δουλειάς, αλλά δε με ικανοποίησε και 100%.

Την ημέρα εκείνη ναι, έπαιξαν μόνο Έλληνες καλλιτέχνες. Κάπως έτσι ήταν το line up:

Terra Stage

  • Σωκράτης Μάλαμας
  • Θανάσης Παπακωνσταντίνου
  • Λεωνίδας Μπαλάφας

Vibe Stage

  • Γιάννης Αγγελάκας
  • Υπόγεια Ρεύματα & Θάνος Ανεστόπουλος
  • Ειρήνη Σκυλακάκη

Προφανώς και δεν σου κάνει εντύπωση ρε συ. Ο Μάλαμας έχει πολύ μεγαλύτερο fan base στην Ελλάδα απ’ ότι έχει η ελληνική metal και stoner σκηνή.

1 Like

Ψόφια πράγματα οι επικα.
Ζωντανή μετάδοση από χωράφι τώρα

είχε καθόλου κόσμο?

Βλεπω αρκετό κόσμο που δεν βλέπει Gojira και περιμένει τους Evanescence στη μεγάλη σκηνή. Εγώ τα έδωσα όλα πριν στους Parsdise Lost και μόλις έφυγα από live Gojira για ξεκούραση (περιμένω Evanescence τώρα). Μεχρι στιγμής όλα κυλάνε καλά, ωραίο show. Έχει αρκετό κόσμο, όχι όμως τόσο όσο στους Prodigy-Priest το 2015.

1 Like

Αυτό μπήκα να γράψω

Για μένα έκαναν μεγάλη μαλακια

Έδωσαν ένα πολύ ωραίο σόου

Edit: Τώρα χαζεύω την γκόμενα για την οποία στο γυμνάσιο την είχα κάνει λάστιχο. Συγκινήθηκα:grin:

Άστα αυτά και λέγε εντυπώσεις από γνωριμία με drenie.

1 Like

Εξαιρετικό παιδί , φιλικός και.προσητος. Το ήξερα και το περίμενα πριν τον γνωρισω από κοντά

Επίσης έκανα πολύ λαητ σχόλιο για Gojira

ΟΔΟΣΤΡΩΤΉΡΕΣ

Και evanescence ωραίος ήχος . Ακόμα ωραία η Amy . Όλα καλα

2 Likes

Γνώρισες @drenie… κουράγιο!

3 Likes

Μια χαρα ειναι ο @drenie οταν δε μιλαει για Metallica. Πειτε μου αν τον πετυχετε ποτέ σε τετοια φαση

2 Likes

Εμ, τα έλεγα πριν μήνες αλλά δεν ακούγανε

3 Likes

Ήηηρεμααα…

4 Likes

μονο gojira γατακια.ερθουν σιγουρα συντομα παλι.evan λιγα πραγματα.ξεπερασμενοι πια.η jen (την οποια γνωρισα και απο κοντα) δε δινει το κατι παραπανω στη μπαντα.ειναι για να παιζουν σε κανα ακαντεμι την αλλη φορα.lost σταθερη αξια.και τωρα που δεν ειχε και ηλιο,θεριζαν.

Λοιπον:

Τα δυο πρωτα δεν τα ειδα, σορυ παιδια αλλα και στις 5 που εφτασα ηταν για θερμοπληξια, ηρωες που παιξανε μεσα στη ζεστη και τον ηλιο.

Epica ευχαριστη εκπληξη, παρα το λιοπυρι πολυ ορεξατοι και κινητικοι, η Simone ερωτας. Προβληματακια στον ηχο στην αρχη (λογικο, ηταν οι πρωτοι που επαιζαν στην μεγαλη) αλλα μετα εστρωσαν.

Anathema δεν ειμαι αντικειμενικος πλεον οποτε αμα μπω στην διαδικασια θα βγαλω χολη. Οκ σκηνικη παρουσια, αθλιο σετλιστ, ο Ντανι πολλα νευρα και παραπονα για τον ηχο, κοινο εντελως παγωμενο.

Flogging Molly απλα εσπειραν, τρομερα κεφια απο τον τραγουδιστη και η μονη μπαντα μεχρι τους Gojira που δημιουργησε pit. Το κοινο τρομερες αντιδρασεις με non-stop παλαμακια και χορο, περασαμε παρα πολυ καλα.

Paradise Lost απλα η καλυτερη τους εμφανιση σε ανοιχτο που εχω παει, σετλιστ με στανταρακια αλλα και καποιες μικρες εκπληξουλες (Pity The Sadness, As I Die) στησιμο ακρως λιτο και μεταλλικο, ολοι μαυροφορεμενοι αν και ο Γρηγορης ειναι λιγο σαν τον Sid Vicious πλεον, και Νικολακης σε εξαιρετικη κατασταση, ειδικα στα μπρουταλ. Μπραβο τα παιδια και αντε με το καλο με τον νεο δισκο.

Gojira ειδα απο μακρια επειδη δεν πολυειμαι φαν αλλα ηταν ψαρωτικοι, οδοστρωτηρας ηχος, πολυ ωραιο lightning/pyro show, μια χαρα γενικα.

Evanescence μου φανηκαν πολυ καλοι. Σε εξαιρετικη κατασταση η φωνη της Amy η οποια κανει πολυ δουλεια και στο κομματι frontwoman, πολλη ενεργεια. Αψεγαδιαστος ηχος, μια εξαιρετικα επαγγελματικη (με την καλη εννοια) εμφανιση. Επισης ελεος με τα κινητα, αλλα θα γινω κωλογερος τωρα και δεν το θελω.

Να πω οτι επειδη ειχα πολλα χρονια να ανηφορησω εχουν βελτιωθει πολυ τα πραγματα στο μποτιλιαρισμα, προφανως στελνουν τα Λεωφορεια απο πανω (γι’αυτο εκλεισαν την Δυτικη) ωστε να μην κολλανε τα αυτοκινητα με αποτελεσμα σε ενα μισαωρακι να εχουμε βγει Εθνικη. Επισης η διοργανωση μια χαρα μου φανηκε, μια χαρουλα περασαμε, αντε και του χρονου.

4 Likes

Πανω κατω οπως τα λεει ο morgoth.

Να ενημερωσω τους φανμποηδες μου , @shadowking69, @pantelis79, @QuintomScenario οτι δεν χρειαζεται να ανησυχουν οταν γνωριζω νεο αιμα οπως ειναι ο @Rebel. Μην φοβαστε κοριτσια , δεν ειμαι για χορταση!

2 Likes

Βασικά εμείς θέλουμε να γνωρίσεις νέο κόσμο μπας και βρούμε την ησυχία μας :stuck_out_tongue:

μην μας ξαναμιλησετε κυριε , δεν θα μας λειψετε.

1 Like

Σκληρός… πήγες στο rockwave και έγινες άντρας!

2 Likes