Rockwave Festival 2017

Λοστ έχω ξαναδεί άλλες 2 φορές. Ήθελα να τους δώ και φέτος αλλά από τη στιγμή που βάλανε αυτούς τους Flogging Molly από πάνω το βλέπω δύσκολο. Φαντάζομαι δηλαδή ότι το Νο4 του line up θα παίξει περίπου στις 6 η ώρα μέσα στο λιοπύρι. Και τόσο νωρίς μες το λιοπύρι δεν ψήνομαι να πάω. Οπότε δυστυχώς Paradise Lost νον τσεκ που λες κι εσύ.

1 Like

Lost εχω δει 5 φορες με πρωτη και καλυτερη το 95-96 αν θυμαμαι καλα στο Ροδον.
Τελευταια φορα που τους ειδα περσυ, τα σπασανε. Δισκαρα ο τελευταίος δισκος που εβγαλαν, θυμιζει παλιους καλους Lost.
Ελπιζω να μην τους βαλουν παλι να παιξουν με νταλα τον ηλιο όπως σε ένα περασμενο RW ( δεν θυμαμαι χρονιά ). Αν παιξουν γυρω στις 20.00 νομιζω ότι θα είναι ιδανικη ωρα.
Για να δουμε,τι “παπαδες” θα κανουν παλι οι ντιντιδες
Οσο για τους υπολοιπους του “φεστιβαλ”…μωρε αμα δεν υπηρχε καλη παρεα, δεν θα περνουσα ουτε απ’εξω. Μονο Gojira δλδ,που και αυτους τους εχω δει μαζι με τον αειμνηστο Dio, όταν ειχαν ερθει

Το 2012 ήταν οι Paradise Lost που έκοψαν 2-3 κομμάτια απ το σετλιστ τους .

Νομίζω Gojira θα είναι τεράστιο highlight της ημέρας . Κυρίως γι αυτούς θα πάω

Το θέμα είναι ότι όταν η μπάντα που είναι αμέσως πριν τον headliner είναι 2 σκαλιά ανώτερος , γαμάει κάπως την βραδιά

4 κομματια ειχαν κοψει οι Λοστ το 2012. Διαγωνιζονται με τους Πλασιμπο για τον τιτλο του χαρακτηριστικοτερου δημοσιου υπαλληλου.

Οι μολλυ είναι καλοί.
Και δεν.κατάλαβα άμα πας για Βανέσα δε θα δεις λοστ;;; εννοώ δε θα ΠΑς ;;;

Καλά εσύ είσαι παλιός !!! Εγώ τότε ήμουν…τίποτα. Λολ.
Καλά να περάσετε όλοι παιδια !!!
Όσοι πιστεύετε ότι αξίζει θα ρθειτε και με ντάλα ήλιο. Εγώ πάντως θα πάω!! Ελπίζω να μην έχουμε βόμβες αυτοσχέδιες όπως έγινε στην αριανα Γκραντε.

Έχω ψιλό χέστηκα για τους λοστ είναι πολύ κλαψιαρηδες και πλέον δεν με εμπνέουν.
Τοτε είχα πάει το 12 ναι

Έχω δε θα πάω σε κάποιον 10 φορές αυτή είναι η φιλοσοφία μου. Θέλω να δω πολλά ονόματα ανά τα χρόνια τώρα που είμαι νεα…άλλωστε το 2011 ήταν η πρώτη μου μεταλσυναυλία διότι από το '10 ακούω μεταλ. Οπότε δε θέλω να πληρώνω για να βλέπω ίδιες μπάντες.προσπαθώ βέβαια να καλύψω τις γνωστές και μετά να πηγαίνω και σε πιο άγνωστες. Να μη γεράσω κιόλας γιατί μετά θα ναι ξενερα και θα κάθομαι πίσω πίσω σα τη γιαγιά με το παλτό μου και τον άντρα μου. Και θάχει χάσει πλέον το νόημα της άμα κουράζεσαι .

Εδώ κάποιο κοντεύουμε τα 40 και πάμε ακόμα και τα κάνουμε ταναπου στις συναυλίες και εσύ σκέφτεσαι από τώρα την σύνταξη και τα αρθριτικά; wtf?

2 Likes

Ama kaneis οικογένεια έχεις ευθύνες δε θα μαι μια ανεύθυνη που θα αφηνει τα παιδιά και θα πηγαίνει συναυλία άλλωστε τόσες υποχρεώσεις θασαι πτώμα όλη μέρα δουλειές δε θα χεις κουράγιο να χτυπιέσαι. Εσύ μπράβο που είσαι Σαραντάρης και πας μεταλ γιγκς.

Δεν σχολιάζω το τι θες να κάνεις στη ζωή σου… όπως την βρίσκει κανείς. Αυτό που σχολιάζω είναι πως ο τρόπος που σκέφτεσαι δεν ταιριάζει με την ηλικία σου (κάτω των 25 λογικά)

3 Likes

Τι να κάνουμε μερικοί ωριμάζουν νωρίς

Sorry αλλά δεν είναι θέμα ωριμότητας. Είναι θέμα επιλογών σχετικά με τον τρόπο που θελει να ζήσει τη ζωή του κανείς. Αρκετά με το οφ τόπικ όμως

Στο χωράφι φέτος μετά από πολλά χρόνια κι εγώ. Όχι τρελαμένος από τις μπάντες, αλλά μπύρες κρύες θα έχει οπότε δεν γίνεται να μην περάσουμε καλά. Ανώριμος-7 :stuck_out_tongue:

2 Likes

Κράτα την άποψη σου.
Καλά να περάσεις !

Κλαψιάρηδες οι σημερινοί Lost;;; Να; υποθέσω ότι πρέπει να ακούς από Napalm Death και πάνω για να το λες αυτό…

1 Like

Ναι.μωρέ όχι όλα. Αυτά που ξέρω εγώ. Όλα δεν τα ξέρω ομολογώ

Λέω να πάω αλλά όχι τόσο νωρίς για να ψηθώ μέσα στο λιοπύρι. Molly μπορεί να είναι καλοί αλλά δεν τους ακούω. Οπότε θα πάω μόνο για Gojira και Evanescence.

@vassilis7 To No4 του φεστιβάλ να παίξει στις 8 το βράδυ λίγο δύσκολο. Δηλαδή οι Evanescence που είναι headliners τι ώρα θα βγουν; Στις 11 και βάλε; Εκτός αν ανοίξουν και τις 2 σκηνές και κάποιες μπάντες παίζουν ταυτόχρονα.

Υ/Γ: Οι Evanescence δικαιωματικά είναι headliners. Μόνο και μόνο από το γεγονός ότι έχουν πολύ μεγαλύτερο κοινό από τους υπόλοιπους. Τα προσωπικά γούστα δεν παίζουν ρόλο, μην λέμε τα ίδια.

Α και θα πληρώσεις λεφτά για τα δεις τα μισά ;; Ε ρε

Δεν είναι ακριβώς τα μισά από την άποψη ότι θα δω τα 2 μεγαλύτερα ονόματα του billing. Epica για παράδειγμα δεν τους ακούω ούτως ή άλλως, τι να πάω να δω;

2 Likes

to nimou

5 Likes