Rockwave Festival 2017

[quote=“pantelis79, post:40, topic:60120, full:true”]

to nimou
[/quote]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/10/43/69/104369dcee88db7b5a45f01f3c870e4c.jpg

2 Likes

Simone και τα μυαλα στα καγκελα ρε, χα χα χα ! Απο φωνή και απο κορμί …φωνάρα! Μεγαλη ευκαιρια να τους δω για 1η φορά. (για οσους δεν ξερουν βαλτε utube το "unleashed ")

Παιδιά, το line up του rockwave για τα σημερινα δεδομενα , ειναι άψογο και ας εχουμε δει 100 φορες lost. Ελπίζω να τους βαλουν αργά (αληθεια, πως προβλεπεται η σειρα και η ωρα εμφανισης τελικα?) Τους ειδα περισυ στο Graspop στην κλειστη σκήνή, να ξερετε οτι ηταν ΑΨΟΓΟΙ. Παρα ταυτα, ειναι αληθεια οτι μονοι τους παλι σε live δυσκολα θα πηγαινα αλλα τωρα με ελκυει πολυ το συνολικο πακετο EVANESENCE, LOST, GOJIRA, ANATHEMA, EPICA (sorry αλλα για τους αλλους δεν εχω ιδεα…)

Προσωπική εκτίμηση:
Καλύτερα να αντιστρέφαν gojira με evanesce, να τελείωνε η βραδυά με το πιο σκληρό από τα συγκροτήματα + να την κοπανούσε πολύς κόσμος και να είμαστε λιγότεροι.

Φίλε το καταλάβαμε.δε.σ’αρέσει η Βανέσα.
Πάνε να δεις gojira χώρια να τελειώνει η φάση τι κάθεσαι και κράζεις ; μερικοί γουστάρουν Βανέσα.

1 Like

Από ποιο μέρος των γραφόμενων μου συμπεραίνεις ότι δεν μου αρέσει η Βανέσα;;;; 'Ετσι από περιέργεια.

Ο καθενας θα παει να δει οτι γουσταρει, θα κατσει οσο γουσταρει, θα χτυπηθει οσο γουσταρει και θα φυγει. Ποια Βανεσα και ντοματες σαπιες μου λετε τωρα? Οκ, θα κατσω να την δω, ωραια γκομενα ειναι, αλλα θα ειμαι πισω πισω με την παρεουλα μου και θα τα πινουμε. Οσοι γουσταρουν ας πανε μπροστα να χτυπηθουν ( λεμε τωρα ).

Υ.Γ. @bostonflesh καλα ναι το ξερω οτι ειναι δυσκολο, απλα ελπιζω να ειναι καπως αλλιως η σειρα εμφανισης ή να τους βαλουν στην μεγαλη σκηνη, να τους ειναι νταλα ο ηλιος παλι, ελεος.

ΕΕΕ?

Πω φίλε εδώ μέσα δεν υπάρχετε.
Συνεννόηση μηδέν.

Να τελειώσει δηλαδή η βραδιά με κάτι που προτιμάς εσύ περισσότερο ; Η συναυλία αφορά τη Βανέσα στην προκειμένη περίπτωση. Επίσης , τι σε πειράζει ο κόσμος ; Γιατί δηλαδή να φύγει και να μείνετε για gojira.? Εγώ δεν κατάλαβα !

Κάποιους τους αρέσει η Βανέσα και χτυπιούνται κάποιους όχι και κάθονται πίσω πίσω περιμένοντας gojira . Δεν βλέπω κανένα κακό. Ως προς τι το (λέμε τώρα ) ;;;
Παιδιά δεχτείτε λίγο το διαφορετικό. Επειδή δεν σας αρέσει η Βανέσα δε σημαίνει ότι οι άλλοι δε θα μπορούν να χτυπιούνται επειδή εσείς δεν το θεωρείτε αρκετά καλό για να χτυπιέσαι. Ξέρετε πόσοι πωρωμενοι υπάρχουν ; αν.κάτι δεν μας αρέσει δε σημαίνει ότι δεν ακούγεται !!!

όχι δεν την αφορά. Είναι φεστιβάλ , δεν είναι συναυλία των evanescence επειδή τυγχάνει να είναι headliners . Να ξέρουμε τι λέμε…

πόσοι άραγε ;;

Το highlight της ημέρας είναι οι Gojira και προσωπικά γι αυτούς θα πάω . Αλλά επειδή τιμάω τα χρήματα που δίνω , θα δω όσα περισσότερα συγκροτήματα μπορώ

Γενικά στα λαηβ προσπαθώ να δω όλα τα support για να τιμήσω την προσπάθεια της εγχώριας συνήθως μπάντας( άσχετο σχόλιο με το rockwave αυτό )

Οι χεντλαινερς είναι το χαιλαιτ της συγκεκριμένης μέρας. Αυτό τραβάει την όλη φάση να πάει να παρακολουθήσει . Οι άλλοι είναι σαπορτ μπάντες. Αν εσύ θες να πας για gojira καλώς …

καλά οκ δεκτή η άποψη σου

Όταν θα ντρέπονται να βγουν μετά την εμφάνιση των Gojira οι άλλοι τα ξαναλέμε :laughing:

τεσπα , πέρα απ την πλάκα η μεγαλύτερη μπάντα σε μέγεθος το σωτήριον έτος 2017 είναι οι Gojira, από αυτά της ημέρας

Βανέσα ήταν στα καλά τους πριν 10+ χρόνια που πήγαινα γυμνάσιο + λύκειο

Ε προφανώς ρε δεν είναι και πολύ της μόδας τώρα και εγώ πριν από δέκα χρόνια τους άκουγα αλλά το θέμα είναι ότι δεν.είναι τυχαίο που είναι χεντλαινερς. Ίσως τραβάνε περισσότερο κόσμο σαν όνομα . Αλλιώς γιατί να μπουν χεντλαινερς; ας έβαζαν επικα ας πούμε ή κάποιους άλλους.

Ε γι’ αυτό είναι χεντλάινερς, παρ’ όλο που μουσικά είναι για τα πανηγύρια.

Ε ωραία αυτό.λέω κι εγώ τραβάνε κόσμο.
Τώρα από.και.και πέρα ο χαρακτηρισμός σου είναι τελείως υποκειμενικός οπότε δεν.ισχύει κιόλας για όλους !

1 Like

Δεν βγαίνει όμως έτσι ο headliner. Δηλαδή και οι Guns N’ Roses πριν 20+ χρόνια ήταν στα καλά τους αλλά φέτος, εν έτει 2017, είναι το πιο hot συναυλιακό όνομα. Είναι η δυναμική που κουβαλάει ένα συγκρότημα.

Επίσης να πούμε ότι ο τελευταίος δίσκος που κυκλοφόρησαν οι Evanescense ήταν ο ομώνυμος το 2011, πριν 6 χρόνια δηλαδή. Και με την ευκαιρία πολύ ωραίος δίσκος.

Υ/Γ: Εδώ γίνεται της καριόλας στο θέατρο Βράχων όταν παίζει ο Θανάσης Παπακωνσταντίνου τον Πεχλιβάνη, γιατί να μην χτυπηθεί ο κόσμος στους Evanescense?

κάπου είδα ότι ετοιμάζουν κυκλοφορία φέτος οι Evanescence παρεμπιπτόντως

Στα υπόλοιπα δεν συμφωνώ ιδιαίτερα , άλλα μεγέθη μη συγκρίσιμα . Η " σουπερ νοβα " που δημιούργησαν οι GnR έδωσε ώθηση να παραμείνουν τεράστιο όνομα , ασχέτως μελών κλπ

το υστερόγραφο δεν ξέρω αν συνάδει με την ελληνική διασκέδαση. Π.χ. και στον Χαρούλη γίνεται της καριόλας . Και κάνει 3 σερί sold out με 6000 άτομα καθεμιά. Γιατί να μην πάνε 3 Χ 6000 = 18000 στους evanescense ;;;

Διαφωνώ, ο όλος χαμός γίνεται επειδή επέστρεψε ο Σλας. Όπως έχω βέβαια ξαναπεί, εγώ ξενέρωσα που έγινε αυτό, αλλά δεν έχει σημασία το τι έκανα εγώ, σημασία έχει ότι εκατοντάδες χιλιάδες κόσμου θέλουν να δούνε τον Axl και τον Slash να παίζουν μαζί, πληρώνοντας όσο-όσο. Το reunion πληρώνει ο κόσμος, όχι τον Axl, ούτε τον Slash μόνους τους.

σωστά αυτά , αλλά den ήταν μεγάλο μέγεθος και πριν το reunion ;;;

όχι βέβαια τόσο μεγάλο μέγεθος όσο τώρα με Slash , Duff & Axl