Rockwave Festival 2017

Ναι ρε, το ίδιο λέμε. Πριν το reunion έκανε arena tours, τώρα κάνει stadium tour (και με πολύ πιο ακριβό εισιτήριο).

1 Like

Όταν γράφω για το χαμό που γίνεται με τον Πεχλιβάνη του Θανάση δεν αναφέρομαι στο πόσο κόσμο μαζεύει στα live του αλλά ότι στο συγκεκριμένο τραγούδι γίνεται απίστευτος ΠΑΝΙΚΟΣ. Δηλαδή αν δεις αντιδράσεις του κόσμου χωρίς να ξέρεις ποιος είναι πάνω στη σκηνή, νομίζεις ότι παίζει κάποιο hardrock/metal σχήμα.

1 Like

Γιατί περιπλέκεις την κατάσταση και βγάζεις συμπεράσματα εκεί που δεν υπάρχουν;
Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους Evanesence και απλά εξέφρασα την επιθυμία μου να παίξουν τελευταίοι οι Γκότζιρα ως το συγκρότημα με το πιο σκληρό/δυνατό ήχο.

Όσο για το “τι σε πειράζει ο κόσμος”: Για να είμαι όσο πιο κοντά στη σκηνή και όσο πιο άνετος γίνεται.

ευχομαι να μην ειναι η σειρα εμφανισης συμφωνα με το line up που παραθετει στη σελιδα του Rockwave παντως…

Τι εννοείς ;

Λογικά θα έχει 2 σκηνές πάντως

Μακάρι να έχει 2 σκηνές και να παίξουν κάποιες μπάντες ταυτόχρονα. Αλλιώς θα πρέπει να βάλουν τους Lost να παίξουν στις 6 το απόγευμα με τον ήλιο ντάλα.

Έχει ξαναγίνει.

1 Like

To 2012 λες, μέσα ήμουνα. Νομίζω είχαν βγει στις 7 τότε αλλά και πάλι με ήλιο παίζανε. Γενικά δεν τρελάθηκα με εκείνο το Rockwave.

1 Like

Με 8 μπάντες στο σύνολο ταυτοχρονα δεν πρόκειται να παίζει κανείς.

2 Likes

Σχεδόν ισχύει αυτό . Αν θυμάμαι καλά σε εκείνο με τους judas priest και τους prodigy ξεκίναγε ο ένας πίσω από τον άλλον .

Με τι να τρελλαθεις, με τους δημοσιους υπαλληλους Λοστ, με τους παουερμεταλλαδες Γιουνισονικ η’ με τους Μασινχεντ που δε μ’ αρεσουν; Ο Οζζαρος εμεινε να το σωσει, αλλα δεν ηταν στη μερα του.

το να παιζουν ταυτοχρονα σε 2 σκηνες μου φαινεται απιθανο. Εαν εχει 2 σκηνες θα ειναι για την εξοικονομηση χρονου οπως γινεται στα μεγαλα gigs οπου ετοιμαζουν τη μια ενω παιζει γκρουπ στην αλλη το οποιο μολις τελειωνει σε 5-10’ ξεκιναει στην αλλη σκηνη άλλο γκρουπ.
Το σημαντικο ειναι να μην εχουμε με νταλα ήλιο LOST και ANATHEMA…

Πράγμα μάλλον αδύνατο .

pantelis79 πεθανα με το σημειο

η’ με τους Μασινχεντ που δε μ’ αρεσουν;

Αντικειμενικοτητα… :sweat_smile:

1 Like

@angus7pl Πιο αντικειμενικός δε γίνεται ρε. Το είπα, δε μου αρέσουν, δε θα πήγαινα να τους δω σε ένα δικό τους live. Το γούστο μου είναι το σημαντικότερο κριτήριο για να πάω σε ένα live, φαντάζομαι και για σένα το ίδιο ισχύει :slight_smile:.

Ηταν ο τροπος που το εγραψες που ειχε γελιο. Σαν να λες οτι το υποκειμενικο σου γουστο ειναι η πληρης αντικειμενικοτητα.

Για μένα, ακριβώς έτσι είναι :sunglasses:!

2 Likes

Συμφωνω μαζι σου. Το να εχουν τους Gojira σαν support για τους ξεχασμενους Evanescence ειναι τραγικο το λιγοτερο.

Σε αλλα νεα, το sold out live των Gojira χθες στην Πραγα εσπειρε πανικο. Η μπαντα αυτη ειναι τεραστια. Ακομα και τα 45 λεπτα που θα παιξουν στο Rockwave αξιζει να τους δειτε… Το αν αξιζει να σκασετε 40ε για να τους δειτε τοσο λιγο δεν το ξερω…

Εισιτήρια και εκδρομή τσεκ, μόνο και μόνο για τους gojira, θα είμαι σε όλο το λάηβ σαν τον ευτυχισμένο τύπο κάτω από την κιθάρα του Duplantier στο 30:50

1 Like

Το είχα ξαναπεί κι εγώ όταν τους είδα πριν κανά 3μηνο. Είναι οδοστρωτήρες στο live, είχα να ακούσω/δω τέτοια απόδοση από συγκρότημα κάμποσα χρόνια.

Μόνος μου ενδοιασμός ότι θα είναι open air festival (ενώ τους είδα σε δικό τους indoors show) με ότι συνεπάγεται αυτό για τον ήχο, σκηνικά, ύψος - απόσταση σκηνής, ετερόκλητο κοινό κτλ.

1 Like