Rockwave Festival 2017

Πάντως το 2012 οι Machine Head έπρεπε να ήταν headliners γαμήσαν και δείραν εκείνη την μέρα, να μην πω για το 16 στον βοτανικό 2 + ώρες καύλας… Σ’ αρεσουν δεν σ’ αρέσουν αυτή την στιγμή κάνουν ένα από τα καλύτερα live.To 12 o ozzy ήταν για κλάμματα…

Τα εχω ξαναπει για εκεινο το απαραδεκτο Rockwave…
Μονο στη μικρη σκηνη, νταλα ηλιος, Ozzy δεν ακουγοταν αλλα Machinehead ηταν οι μονοι τιμιοι.

1 Like

Και οι unisonic μια χαρά ήταν . Και οι machine Head πολύ καλοί αλλά τους πάνε περισσότερο οι κλειστοί χώροι ( πόσο γαμησε εκείνο το live στο gagarin! )

Και όσο και οδοστρωτηρες να είναι οι gojira δεν γίνεται να τους θεωρήσουμε τους σωστούς headliners επειδή μας αρέσουν περισσότερο .

Τον περισσότερο κόσμο τον μαζεύουν οι headliners στα φεστιβάλ. Αν υπάρξει όντως αρκετός κόσμος που να ενδιαφέρεται για τους Γάλλους μπορεί και να τους δούμε σε κλειστό χώρο από χειμώνα . Θα μετρήσουν και την δυναμική τους τα συγκροτήματα την μέρα του χωραφιου.

3 Likes

Έτσι ακριβώς!

Πουλάει κανένας εισιτήρια 2ημέρου από Αθήνα;

Πουλαει ενας φιλος ενα διημερο κι ενα της πρωτης μερας. Να ρωτησω για διαθεσιμοτητα;

Ναι ναι ναι!
Για το 2ημερο.
Και τιμή ρώτα.
Ευχαριστωωω

12 meres akomaaaaaa

Στη μέρα των Placebo (1/7/) προστέθηκαν
TANGO WITH LIONS
SHE TAMES CHAOS
AMNESIA PILLS

Εγω θα ελεγα, ποσο γαμησε εκεινο το live στο Γκαζι…

2 Likes

Πριν 1 1/2 χρόνο λες ; ναι ήταν πάρα πολύ καλοί και τότε . Αλλά το 2004 είχαν παίξει και διασκευές , είμασταν και ο ένας πάνω στον άλλο , ήταν και η πρώτη τους φορά εδώ .
Γενικά τους πάνε φανταστικά οι κλειστοί χώροι .

Πολύ ενεργεία .
Από τις αγαπημένες μου μπάντες γενικότερα .

Νομίζω ένα ανάλογου μεγέθους live των Gojira όπως με τους Machine Head στον Βοτανικό , θα ήταν πόπα

σχετικά μεγάλος χώρος , κλειστός , 2000 άτομα max

Νομίζω έχουμε μάθει να εξιδανικεύουμε οτιδήποτε … παλιό . Σε 10 χρόνια , τα ίδια θα λέμε για την εμφάνιση το 2015 . έχουν γίνει αρκετά μυθικά λαηβ. Ένα απ αυτά και εκείνο

1 Like

Δεν υπάρχει λόγος διαφωνίας απλά επειδή τους έχω δει και τις 3 φορές που έχουν έρθει μπορώ να πω ότι ίσως και ο κόσμος ήταν πιο εκδηλωτικος , αφού σίγουρα είχαν μπει περισσότεροι απο όσους χωράει κανονικά το gagarin . Ήταν και λίγες μέρες μετά το χαμό του Dimebag , έπαιξαν και διασκευή Pantera ( άλλο ανεκπλήρωτο αποθημενο ) όπως και Metallica - Maiden . Αυτή την εντύπωση έχω μετά από τόσα χρόνια . Το 2015 μου έλειψε και ένα ακόμα κομμάτι από το Burn my eyes .

Θα συμφωνήσω για Gojira, θα τους πηγαίνει πχ ενα academy . Μακάρι να γίνει και να τιμήσει και ο κόσμος .

Ασόβαρη ερώτηση θα κάνω εντελώς αλλά ας όψεται.

Για όποιον πήγε Terra Vibe πρόσφατα, ακόμα καλύτερα σε διοργάνωση της Didi, υπήρχε αυστηρός έλεγχος στην είσοδο για το αν έχεις φέρει ποτά, μπύρες, φαγώσιμα κλπ;

Είμαι ανάμεσα στους πάρα πολλούς που θα αποφασίσει τελευταία στιγμή αν θα πάει και αν θα είναι μεγάλο συν αν μπορώ να πάρω πράμα μέσα (αν και πολύ χλωμό το κόβω)

Μη κουβαλήσεις καμιά βαλίτσα. Κατά τα λοιπά, σιγά τον έλεγχο που γίνεται.

Αν έχεις πάει ποτέ γήπεδο καταλαβαίνεις για τι έλεγχο μιλάμε .

Είναι και θέμα τύχης πάντως .

To 2015 se Judas Priest εμπαιναν μέσα με αυτα τα ψυγειακια καμπινγκ τα μεγάλα, καρεκλες και ο,τι αλλο μπορεις να φανταστεις.
Εμεις προσωπικα ειχαμε παρει αυτες τις μικρες τσαντες-ψυγειο με καπου 20 κουτακια μπυρας. δεν το ανοιξαν καν, δεν μας ρωτησαν καν.
Πλεον με αυτα που γίνονται δεν ξέρω τι έλεγχος θα υπάρχει αλλά δεν νομιζω να γινουμε και φεστιβαλ ευρωπαικων προδιαγραφων.

ΥΓ1. Πέρσι στο Graspop ωστοσο υπο καταρακτωδη βροχη και με 50000 να ειναι σε ουρα μας ανοιξαν βαλιτσες τα πεταξαν ολα εξω - ρουχα, εσωρουχα, ειδη καμπινγκ της τρελης γενικα και ενα γυαλινο μπουκαλι ουζου που ειχαμε μας ειπαν ειτε να το πιουμε είτε να το γυρίσουμε σε πλαστικο…ευτυχως ειχαμε μπουκαλες νερου :Ρ

ΥΓ2. Αυτο το καμπιγνκ στο Terra vibe τοσα χρονια που το “φεστιβαλ” ηταν μονοημερες το καταλαβαινω να μη λειτουργει το camping, Φετος τι συνεβει; Πως και δεν της εκοψε της didi να το λειτουργησει; Πιστεύω περισσότερο αυτοί θα έβγαιναν κερδισμένοι αφού θα λειτουργούσαν φουλ τα μπαρ…

2 Likes

δεν νομιζω να υπαρχει σοβαρος ελεγχος…Περσι Graspop παντως πραγματικα ανοιγαν τα παντα! Ειχα ενα μπουκαλι bourbon το οποιο παραλιγο να πετουσα γιατι δεν το αφηναν μεσα. Τελικα το εκρυψα σε κατι χορτα πριν την εισοδο με την ελπιδα να το βρω μετα οταν εφευγα οπως κ εγινε, χα χα χα!

Πιθανες ωρες εμφανισης την ημερα των evanesence εχουμε …???

Καποιο σχόλιο παντως. Βλεπω στο facebook και αλλου απο ενημερωσεις σε μεγαλα gigs οπως Graspop, hellfest κτλ με φωτο απο την προετοιμασια, κατι που σου κινει το ενδιαφερον και μπορει να προσελκυσει και αναποφασιστους . Εδω η Di di ειναι για αλλη μια φορα αυτοκαταστροφική, ακομη να μαθουν μπαλίτσα…

20:40 θα βγουν οι Paradise Lost. Ούτε ήλιος ούτε τίποτα. Απλά πανικός! Για να σταματήσουν και αυτοί που έλεγαν ότι θα ήταν καλύτερα να έπαιζαν σε κλειστό χώρο και όχι σε ανοιχτό χώρο μέσα στον ήλιο.

Όντως;;; Αυτό το κάνει πολύ ενδιαφέρον!