Rockwave Festival 2017

Μια χαρά τα λέτε όλοι παιδιά (@legolas, @vassilis7, @shadowking69). Εντάξει, προφανώς για τους Lost γράφω και ελαφρώς υπερβολικά, φαίνεται από τον λόγο μου άλλωστε, για να ιντριγκάρω λίγο μερικούς-μερικούς :grin:. Δεν πρόκειται ποτέ να γίνουν το αγαπημένο μου live συγκρότημα, αυτό είναι 100% βέβαιο :grinning:. Πάντως σας καταλαβαίνω σε αυτά που λέτε για το φετινό Rockwave, είναι μια ευκαιρία για να πάει κάποιος χαλαρά, να ακούσει μουσική (καλά τα είπες @vassilis7) που γουστάρουμε, να πιει μπυρίτσα, να μιλήσει με φίλους. Εγώ δε θέλω να το κάνω με 40 ευρώ και Μαλακάσα και θα πάω πάσο, αλλά ΟΚ, κλάιν, δεν έγινε και τίποτα, κουβέντα κάνουμε. Και αν πήγαινα, ναι, θα έμενα και Βανέσσα και θα έφευγα λίγο πριν το τέλος, αναλόγως και με τον κόσμο.

Στην draconian του τότε σπέρνανε. Μετά οσες φορες τους είχα δει δεν πολυλέγανε. τότε ήταν και στο απολυτο Peak τους όμως.

Παιδιά κι εγώ δεν τρελαίνομαι για λοστ όπως είπα τους είχα δει εγώ το 2012 στη Μαλακάσα.

Αυτό είναι το ωράριο ; λολ Γιατί λέει δύο σκηνές α διευκρινίστε λίγο παιδιά τι παίζει ;;;;

Θα έχουμε και σετλιστ;;; πολλά ζητάω. Λολ.

Εμένα θα με βολέψει να φύγει ο κόσμος στη Βανέσα να την απολαύσω ήρεμα …

Μακάρι να παίξει obsessive devotion!!!
Το ευχομαιιιιιι

Γιατι όπως σχεδόν παντα, εχει 2 σκηνες. Όταν τελειωνει το ένα γκρουπ στην μια σκηνη,θα ξεκιναει το άλλο στα καπακια στην μεγαλη σκηνη και τουμπαλι.
Προφανως δεν εχεις ξαναπαει ε?

Έχω πάει το 2012 άλλα δε θυμάμαι να μετακινήθηκαν κάπου. Είμαι από Θεσσαλονίκη btw

Το 12 ήταν μόνο η μικρή σκηνή ανοιχτή…

2 Likes

Η μεγάλη σκηνή είναι στο ίδιο μέρος Πλως επεκτείνεται ή είναι πιο δίπλα και μεταφερόμαστε; Αυτό δεν κατάλαβα.

Είναι αριστερά από την μικρή σκηνή στο βάθος… μην αγχώνεσαι θα την βρεις στον ίδιο χώρο είναι

1 Like

Δεν αγχώνομαι. Απλώς θέλω να’μαι μπροστά μπροστά και αν μετακινηθουμε δε θα έχω εξασφάλιση “θέσης”

1 Like

Δε θα εχει και λαοθαλασσα, μημ ανησυχεις ρε.

3 Likes

Βρε συ, μην αγχωνεσαι. Σιγα τον κοσμο που θα εχει,δεν ειναι και το καλυτερο φεστιβαλ της Ευρωπης. Θα εισαι πολυ ανετα και να μετακινηθεις παλι θα μπορεσεις να βρεις μπροστα μπροστα.

2 Likes

Κομπλε το προγραμμα, θα ηθελα βεβαια να παιξουν μιαμιση ωρα οι Gojira και οχι 1.15 αλλα γενικα μια χαρα. Καλη φαση που παιζουν πιο αργα οι Paradise Lost. με χαλαει λιγο που ειναι πολυ νωρις οι Epica και θα μας φαει ο καυσωνας αλλα μου εχει λειψει η Μαλακασα οποτε θα κοιταξω να περασω τελεια.

Σε ασφυκτικές συνθήκες θα διεξαχθεί το Rockwave. Σύμφωνα με τον μετεωρολόγο Γιάννη Καλλιάνο «Από την Πέμπτη έως και την Κυριακή θα βρεθούμε στο έλεος του αφρικανικού καύσωνα».

Θα βαρέσει 40άρια λένε, βέβαια εκεί θα είναι λίγο χαμηλότερα αλλά θα είναι δύσκολα τα πράγματα.

Ευχαριστώ παντελή και Βασίλη, δεν αγχώνομαι.
Από σετλιστ τι θα έχει ; επικα πάντως μάλλον θα παίξει κάτι από αυτά …

EidolaEdge of the BladeA Phantasmic ParadeThe Essence of SilenceAscension - Dream State ArmageddonUnchain UtopiaCry for the MoonSancta TerraBeyond the MatrixConsign toOblivion

Εγώ θέλω να παίξει και το κομμάτι μου. Ας βγάλει το cry for the moon για παράδειγμα κι ας βάλει obsessive devotion

Κι από λοστ;;;
Κάτι από αυτά ;;

No Hope in SightPity the SadnessOne SecondThe EnemyFaith Divides Us - Death Unites UsHallowed LandEmbers FireBeneath Broken EarthSay Just Words

Τι λέτε εσείς ;;;

1 Like

Θα ήθελα η σειρά να πήγαινε αλλιώς βέβαια.
Επικα θα ήθελα πιο μετά …
Τα κομμάτια τους δεν είναι για ήλιο θα είναι galaxy universe themed. Lol
Για τους λοστ δεν με νοιάζει και.πολύ :joy:
Κάπως έτσι

6.GOJIRA
5.FLOGGING MOLLY
2.POEM
1.TARDIVE DYSKINESIA
3.Paradise lost
8.EVANESCENCE
4.ANATHEMA
7.EPICA

Εχουν βγαλει προγραμμα για 2η και 3η και για την 1η ακομα να το ανακοινωσουν. Ελεος ρε ντιντιδες πια, ποτε επιτελους θα γινετε επαγγελματιες??

2 Likes

Μπορείς να συμβουλεύεσαι το setlist.fm που εγγεγραμμένα μέλη του σαητ ποσταρουν το σετ διαφόρων συγκροτημάτων

Κατά 99,9% οι μπάντες ακολουθουν κατά γράμμα το σετ της περιοδείας τους . Ότι έπαιξαν π.χ. πριν 3 μέρες θα παίξουν και στο rockwave

Των Evanescence το βρήκα πολύ τίμιο

2 Likes

Θα πας στην πρώτη μέρα πλασιμπο είναι ή ροτινγκ;;;