Rockwave Festival 2017

Φίλε το τραινο Θεσνικη Αθήνα είναι χλιδα τα τελευταία χρόνια , μήπως σου χει μείνει πως ήταν στα 90s’ με το στριμωγμενο κουπε ?
Τωρα εχεις A/C , άνεση χώρου , ξεπιασμα με βόλτα , wc και σε 5 ωρες Αθηνα… Θα ήταν βεβαια καλό αν σταματούσε Αφίδνες που είναι δίπλα στη Μαλακάσα αλλά πρέπει να κατέβεις κάτω Αθήνα κ να ξανανεβεις, αυτό με προβληματίζει . Ενώ με λεωφορείο σε πάνε κ σε φέρνουν χώρις να τρέχεις …
Στην β´ περίπτωση ομως έχεις κ το παλούκωμα 6 ώρες σε μια θέση …:frowning:

Τα τελευταία χρόνια αν κάνεις το Αθήνα-Θεσσαλονίκη με λιγότερο από 40’ καθυστέρηση πέφτουν κομφετί, οι ελεγκτές ανοίγουν σαμπάνιες και από τα ταβάνια πέφτουν πινιάτες για να σπάμε με δάκρυα χαράς που φτάσαμε στην ώρα μας, οπότε το “σε 5 ώρες Αθήνα” ξέχνα το.

4 Likes

Παιδιά Πέντε ώρες μόνο με το αμάξι είναι.
Λεωφορείο και τρένο κάνει 7 και 6 αντίστοιχα.

αυτό ακριβώς! ένα 5ωρο είναι από Λάρισα, και όντως πανηγυρίζουμε χαχαχα

5 ωρο από Λάρισα; με τρένο ;
Τι.λες καλέ

Αλήθεια δεν ανησυχεί κανέναν ή έστω δεν αποτρέπει κανέναν το ενδεχόμενο 43 βαθμών; εγώ ήμουν 70% ψημενος να παω, μέχρι που είδα τα δελτία. Ε όχι.

Εμένα. Προτιμώ να κάψω το ταξίδι και το φεστιβάλ παρά να καώ εγώ στο χωράφι. Ειδικά αν είναι τα πράγματα τόσο τραγικά όσο λένε πριν τις 7 - 7.30 δεν θα αξίζει να βγει κάποιος στον ήλιο. Γι’ αυτό μέσα στο κατακαλόκαιρο δεν λέει. Μια ζωή ταλαιπωρία. Καλύτερα να το πάει Μάιο το φεστιβάλ ο Λώρης …δεν είμαστε Βόρεια Ευρώπη με δροσιές και βροχές. Εδώ πεθαίνουν οι σαυρες και ξεραίνονται οι κάκτοι αυτή την εποχή

1 Like

Η Μαλακάσα είναι παράξενο μέρος … στους Depeche τον Μάιο έβρεχε .

Τότε στους Big 4 επίσης .
Σίγουρα οι 40+ βαθμοί κάνουν την φάση αποτρεπτική εκεί όμως είναι 5-6 βαθμούς λιγότερο .

Το φεστιβαλ όντως τέλος Μαΐου αρχές Ιουνίου θα ήταν πιο φιλικό .

1 Like

Λυπάται η ψυχή μου τους Tardive, τους Poem και τους Epica που θα βγουν στο χωράφι σε εκατό άτομα με ντάλα ήλιο. Ειδικά Epica που θα είναι και στη μεγάλη σκηνή, σίγουρη συνταγή για βατερλώ. Όχι ότι Anathema θα είναι πολύ καλύτερα, αλλά λέμε.

Από κείνο το Sonisphere πάντως, το Harverster of Sorrow υπό βροχή είναι από τις πολύ αγαπημένες μου συναυλιακές στιγμές.

1 Like

Κι εγώ προς όχι το κόβω, είχα ψηθεί αλλά σκέφτομαι και τον παράγοντα ζέστη αλλά και τον παράγοντα κίνηση όλοι θα τρέχουν για μπάνια τέτοια μέρα, για μένα είναι και 120 χλμ πήγαινε έλα.

Ρε συ για να μην λέμε μετά …ξέρεις τι είναι να είσαι από τη Β. Αγγλία (με 10 βαθμούς το Σεπτέμβριο) και να βιώνεις τέτοιο καιρό που δεν τη παλεύουμε εμείς οι νότιοι. Θα μου πεις οι gojira από το βορρά είναι και θα θερίσουν (είναι όμως και νέα παιδιά έχουν ενέργεια :stuck_out_tongue:)

Ισχύει ότι για τους δικούς μας είναι ακόμα πιο δύσκολο, άσε που δεν είναι και η μπάντα του “πίνω μπύρες και γουστάρω” είναι άλλη φάση.

Άντε πες οκ αυτοί λογικό είναι να μην την παλέψουν αλλά είναι ντυμένοι και σαν άνθρωποι .

Κάτι άλλοι που φοράνε κοστούμια και πανοπλίες ή κάτι μπλακμεταλαδες που είναι και βαμμένοι, πως αντέχουν γαμω την τρέλα μου ;

Εγώ λυπάμαι αυτούς που θα πάνε περιμένοντας κάτι από τους Paradise Lost.

Μπορεί να περιμένουν να φύγουν από την σκηνή ! :stuck_out_tongue:

immortal σωτήριον έτος 199…δεν θυμάμαι με manowar, sodom και m.fate. Αν και δεν είχε 40 βαθμούς θα το θυμόμουν …

1999

Δεν πρέπει να είχε 40άρι αλλά σίγουρα ξέβαφαν…

Zesti kai tha pame re mlks

Για να το λες…δεν θα διαφωνήσω και ξεκίνησαν με το sun no longer rises χαχαχα. Ορισμένες μουσικές είναι για το παγωμέμενο βορρά νομίζω όχι για τη μέση ανατολή όπως θα είμαστε για 4 ημέρες