Rolling Stones

Πες περιοδο να σου πουμε bootleg, ασε τα επισημα.

Δεν μπορω να απαντησω με σιγουρια, καθως εχω ακουσει μονο τρια ολοκληρα αλμπουμ τους (Sticky Fingers, Let It Bleed, Exile On Main St.), και απο κει και περα μεμονωμενα κομματια.

Λογικα, μιλαμε, παντως, για τελη '60ς/αρχες 70ς.

Δε νομιζω οτι εχει νοημα να αναφερθω σε μεμονωμενα κομματια για να βρουμε τη χρονικη περιοδο, αφου μπορουμε να ξεκινησουμε απο το “Get Off My Cloud” και να φτασουμε στο “Doom And Gloom”, με τη λιστα να 'ναι πραγματικα μεγαλη.

Γενικα, τρελαινομαι με τις πιο ανεβαστικες συνθεσεις τους, αλλα και με τη “μεταμορφωση” ορισμενων κομματιων τους, οταν παιρνουν αυτο το “κλικ” εντασης, ταχυτητας και βρωμιας της λαηβ εκτελεσης.

Άκουσε κανείς το νέο τραγούδι τους έχω ακούσει τα καλύτερα πως λέγεται;

Το “Doom And Gloom” ειναι γνωστο καιρο τωρα και πηδαει δισκογραφιες για πλακα. 8)

Το “One More Shot” βγηκε προχτες και το ακουμε [B]εδω[/B] …κατα τη γνωμη μου, αν και ενα κλικ κατω, ειναι αρκετα καλο κομματι.

σε αντιθεση με το ντουμ εντ γκλουμ δεν με τρελανε αυτο

2/2 ως τωρα

Γίγαντες

Tωρα το τσεκαρα αυτο.
Καθόλου κατάντια,μια χαρα γαμανε.Εδώ αλλοι νομιζουν πως τα μπλουζ ειναι οι Μπλακ Κιζ
Θα ακουστω Μανογουορας ναι,ομως η τρουιλα που βγαζουν ειναι το Α και το Ω της μουσικης τους

Πραγματικά 2/2 όπως είπε ο Floydized!

Βρε δε κάθονται να γράψουν κανα δίσκο λέω εγώ;;;

ο θρύλος λέει ότι ένα βράδυ που του τηλεφώνησε μες στη μαύρη νύχτα ο Jagger φωνάζοντας ?Πού είναι ο ντράμερ μου;?, ο Watts σηκώθηκε, έβαλε το κοστούμι του, τον βρήκε και τον γρονθοκόπησε στη μούρη φωνάζοντας πίσω ?Μην με ξαναπείς ‘ντράμερ σου’ ποτέ. Εσύ είσαι ο γα**μένος τραγουδιστής μου?

Θυμάμαι μία συνέντευξη του Jagger που έλεγε ότι είχε φάει μία από τον Watts, αλλά δε θυμάμαι αν ήταν αυτός ο λόγος. Απλά ο Jagger τελείωνε λέγοντας: “Και είναι γνωστό πως οι drummer έχουν βαρύ χέρι!” 8)

Πρέπει να ισχύει αυτό.Τι γαμάτα παιδιά…8)

http://www.rocking.gr/news/Epanenwsi_twn_Rolling_Stones_me_tous_Bill_Wyman_kai_Mick_Taylor_gia_tis_epomenes_sunaulies_tous/14576/

πήγε κανένας σε αυτό [B]http://entertainment.in.gr/html/ent/387/ent.142387.asp[/B] χτες να μας πει κάποια πράγματα??

Απο τις πιο δυνατές μπάντες που πάντρεψε το ροκ με το μπλούζ!!!

Η μανία μου να συλλέξω όσο παραπάνω δίσκους Stones καλά κρατεί. Εν τω μεταξύ είδα και το “Cocksucker Blues” που είναι για πολλά ναρκωτικά ακόμα και για τον θεατή… Και βέβαια μου’χει καρφωθεί εδώ και καιρό η ιδέα να πάω να τους δω έξω (δεν έχω πάει ποτέ έξω για τέτοιο λόγο). Πιστεύει κανείς άλλος πως είναι η τεραστιότερη rock μπάντα που ανέδειξε ποτέ αυτός ο πλανήτης; Για μακροβιότερη τείνει σίγουρα στο αντικειμενικό…

κοιτα αν εισαι τοσο πορωμενος πανε ρε.

τωρα η τεραστιοτερη μπαντα στα γουστα του καθενος ειναι…

παντως και εγω νιωθω οτι αυτη η μπαντα ειναι ο πυρηνας του κλασικου ροκ.

Παντως, αν σκεφτομουν που ηταν περισσοτερη και σημαντικοτερη η επιρροη των Stones, (προσωπικα) μονο το κλασικο ροκ δε θα ανεφερα.

αν δεν ειναι κλασικο ροκ,τι ειναι?

Απλα για μενα, ειναι περισσοτερο “κλασικοι” και οχι “κλασικο ροκ”.

Δατς ολ.

Να πας, αλλά να ξέρεις τι να περιμένεις. Δε θα παίζουν σε καμιά υπόγα και θα έχεις πολύ και trendy κόσμο δίπλα σου. Καλύτερα να πας σε κλειστό να τους δεις.

Είναι ένα από τα λίγα συναυλιακά μου απωθημένα.

Καλά τα λέτε. Πρέπει να πάω. Το θέμα είναι πως εξαντλούνται τα εισιτήρια για πλάκα. Και σε κλειστό χώρο δε νομίζω να παίζουν, βλέπω όλο κάτι στάδια ή Hyde Park κ τέτοια… Δε θα με χάλαγε βέβαια να έχω κ το τρέντουλο δίπλα μου που ξέρει μόνο το “Satisfaction” δεν έχω τέτοια κολλήματα/κόμπλεξ. Έχω αποδεχτεί ότι ο καθένας ανάλογα με το υπ΄΄οβαθρο και τις γνώσεις του αντιλαμβάνεται διαφορετικά μια συναυλία. Άν π.χ. εγώ είμαι σε θέση να πάρω το 100 % απ αυτήν και η άσχετη γκομενίτσα δίπλα μου το 20 % δεν είναι κάτι το οποίο μ’απασχολεί ιδιαίτερα. Θέλω να δω την ιστορικότερη μπάντα όλων των δεκαετιών που ένα θαύμα της φύσης τη διατηρεί εν ενεργεία στις μέρες μας. Είναι κάτι αυστηρά προσωπικό.