Rolo Tomassi - Cosmology

λοιπόν,του ανοίγω thread γιατί είναι δισκάρα και πρέπει να ακουστεί.είπα και στις νέες κυκλοφορίες πως ο δίσκος ξεκινάει με επιληπτικά, παρανοϊκά μικρά σε διάρκεια mathcore ξεσπάσματα και καταλήγει σε δύο έπη,τα tongue in chic (electro μπαλάντα?) και το ομότιτλο που αποδεικνύουν πως οι rolo tomassi δεν είναι μια μπάντα η οποία ελπίζεις πως θα κάνουν κάτι καλό στο μέλλον.συμβαίνουν ΤΩΡΑ.
όσοι γουστάρατε τα τελευταία agoraphobic nosebleed,genghis tron και ειδικά το converge εδώ είστε.
και να μην ξεχάσω να πω σε όσους δεν το ξέρουν πως έχουν τραγουδίστρια.:roll:
η οποία βέβαια απογειώνει το δίσκο και βάζει κάτω τη laura pleasants και την katherine katz μαζί.
εν τέλει ένας από τους δίσκους που πρέπει να ακούσετε απαραίτητα το 2010.

lol έζησα για να δω και τέτοιο θρεντ στο ροκιν:!:

δεν το έχω ακούσει ακόμα αλλά είναι στα υπόψην όταν έχω χρόνο με το καλό… πάντως εδώ στα ξένα τους πέφτει μεγάλη προώθηση.

eva spence <3

Ποια μωρέ, αυτή με τα τακούνια και τα φορεματάκια?

Yπό άλλες συνθήκες θα σε είχαμε κάνει ήδη τζανετάκο για την πατάτα που πέταξες, αλλά είσαι νέοπας και στηρίζουμε. :smiley:

ναι πες μου πως σε χαλάεο τώρα…:stuck_out_tongue:

πάντως άκου το δίσκο πρώτα.είναι μακράν ο καλύτερός τους.

double post γιατί είναι δισκάρα.
και γιατί έβγαλαν το πρώτο videoclip του δίσκου για το φοβερό party woonds.
το βλέπετε στην παρακάτω διεύθυνση-------->>
http://drownedinsound.com/news/4140070-dis-exclusive–rolo-tomassi-party-wounds-video

στο video εμφανισιακά μοιάζουν σαν τους paramore αλλά μουσικά βρίσκονται στο άλλο άκρο.
η eva spence φοράει στον δεξί καρπό της μια καρδούλα…:oops:

To album ειναι ΠΟΛΥ καλο!Μπορω να πω οτι το ακουσα 2-3 φορες με ευχαριστιση κι οχι με το ζορι απλα για να δω μηπως μετα αλλαξω γνωμη!!Για να πω την αληθεια οταν ειδα το τοπικ μολις πριν το ειχα δει στο Play και με τραβηξε το εξωφυλλο του οποτε αμεσως το κατεβασα!!

και μένα το εξώφυλλο με τράβηξε να το κατεβάσω.είχα ακούσει κάποια κομμάτια από αυτούς παλαιότερα αλλά δε με είχαν εντυπωσιάσει και βλέποντας και την εμφάνισή τους μου έκαναν κάτι σαν emocore ξέρωγω.τεσπα ήμουν μάλλον αρνητικά προκατειλημμένος.
και τελικά με συγκλόνισε ο δίσκος.η έκπληξη της χρονιάς για μένα.

δισκαρα…
ειναι μαθκoρ αλλα νομιζω δεν εχει ξαναακουστει μαθκoρ με τετοια πληκτρα…οχι για μπακγκραουνντ δηλαδη…
αγαπημενα τραγουδια “Katzenklavier” “Party Wounds” [ειδικα στο 0:40 που μπαινει το μπασο 8) ] το “Tongue In Chic” και το ομωνυμο…
ολο το αλμπουμ ομως ειναι μαλαμα και το σκιπ δεν το χω πατισει ακομα :stuck_out_tongue:

και φυσικα ευα <3 :roll:

δεν ειναι κακο το αλμπουμ. το πρωτο δε μαρεσε πολυ, αυτο ομως ειναι λιγακι πιο στρωτο…

γενικα οι μπρουταλιες δε συγκλονιζουν το ειναι μου, ειδικα οταν συνοδευονται απο δαυτο το προσωπακι :stuck_out_tongue:

παντως, μεγιστο λαθος που τουραρουν με μπιφφυ κλαηρο. Τι κοινο πανε να πιασουν;

αυτό με τους biffy clyro δεν το ήξερα.πραγματικά εντελώς αταίριαστες οι μουσικές τους.
θα ακουστούν αρκετά όμως οπότε το αποτέλεσμα θα δείξει.
πάντως αυτός ο συνδυασμός με αυτό το γλυκό προσωπάκι και τις μπρουταλιές είναι που με τρελαίνει…8)
επίσης έχει και φοβερά καθαρά φωνητικά.ειδικά αυτό το τελείωμα του tongue in chic…ΕΠΟΣ!

Μα κοιτα, τα λεει ο τσιμπλακος.

http://www.rocking.gr/article7497.php

δίνε λινκ στο λαο μπας και το διαβάσει κανείς:lol:

gossip ~ μην κάνετε όνειρα για το εβάκι μας την έφαγε ο μαντραχαλάς κιθαρίστας των galows ~

είμαι “εκλεκτικός” ακροατής λοιπόν…:stuck_out_tongue:
πάντως όντως με την πιο indie/μελωδική στροφή των biffy clyro κάπου δεν κολλάνε.
βέβαια εμένα μ’αρέσουν και οι δύο μπάντες.
τρομερή και η συνεργασία biffy clyro με rolo tomassi.

με τον κιθαρίστα των gallows βρήκε να πάει?πιο χαμηλά δε μπορούσε να πέσει…:stuck_out_tongue:

κατι διαβαζα για αυτους στο rock sound του μηνα αλλα μολις ειδα την indie κοπελα που εχουν για frontwoman ημουν σιγουρος οτι ειναι αλλο ενα ενα indie-alternative-pop rock γκρουπακι.Τωρα που ακουσα ενα τραγουδι τους και αυτη τραγουδουσε σαν τον bannon λεω wtf?Καλη φωνη αλλα προτιμω με τα χιλια krysta cameron

[SPOILER]

[/SPOILER]

καλή η krysta cameron (πολύ καλή) αλλά η eva είναι και πιο όμορφη και έχει και καλύτερα καθαρά φωνητικά…:stuck_out_tongue: