Πέθανε ο Θρύλος του Μέταλ Ronnie James Dio!

απλα R.I.P. για αυτόν τον υπερμέγιστο μουσικό και άνθρωπο… χθες το βράδυ παραδόξως συζητούσα με κάτι φίλους για το Ντίο και για την κατάσταση της υγείας του… μόλις γυρνάω στο σπίτι και μπάινω στο δωμάτιο μου κατά τις 12 παρά ακούω από τον αδερφό μου " Βασίλη , πέθανε ο Ντίο " … αυτό ήταν …η λέξη σοκ θα ήταν μηδαμινή μπροστά στο συναίσθημα που ένιωσα… με τι καρδιά τώρα να διαβάσεις ιστορία και γεωμετρία για εξετάσεις…

Απλά Μοναδικός…

R.I.P. R.J.Dio :frowning:

Θα σε θυμόμαστε…

RIP ΜΕΓΑΛΕ Ronnie…

επιτελους εστω και τωρα αναγνωρισες την αξια του.:slight_smile:

Θα πάει να κάνει παρέα με τους άλλους μεγάλους. Με τους άλλους θρύλους της μουσικής. Η κληρονομιά του είναι η μόνη παρηγοριά και για ακόμα μία φορά “πρέπει να φύγει ένας καλλιτέχνης για να καταλάβω την αξία του και να εκτιμήσω τη μουσική του”, όπως έλεγε και ένας φίλος μου…

Τι να πω παιδια εφυγε ο καλυτερος ανθρωπος του κοσμου.
Οταν ολοι οι υπολοιποι καναμε χαβαλε εκεινος δουλευε
οταν εμεις κοιμομασταν εκεινος εμενα ξυπνιος ως αργα για να μας δωσει
οτι εχουμε τωρα, οταν εμεις τον βριζαμε εκεινος εσκυβε το κεφαλι, οταν εμεις τον θαυμαζαμε αυτος μας χαμογελουσε, οταν του ζητουσαμε κατι εκανε τα παντα να μας
το δωσει, τωρα που εκεινος φευγει εμεις τι πρεπει να το δωσουμε;;;;

Μην ψαρώνετε, πήγε να τζαμάρει με Hendrix, Cliff και Bonham και ξανάρχεται. :wink:

Ronnie θάσαι για πάντα στις καρδιές και στις αναμνήσεις μας, η μουσική σου δεν θα πεθάνει ποτέ, τα παραμύθια θάναι για πάντα ζωντανά.

Το είπαν και οι προηγούμενοι

Οι ΓΙΓΑΝΤΕΣ δεν πεθαίνουν.

http://www.youtube.com/watch?v=mso2g8lBGAQ

Tελικα μαλλον κι οι θεοι πεθαινουν.

Να ‘σαι καλα παντως ρε παλιοφιλε και να ξερεις οτι σ’ ευχαριστουμε για ολα.

Απο σημερα ξερω κατι που θα μετανιωνω σ’ ολη μου τη ζωη …που δεν μπορεσα να ζησω εστω και λιγο απο το μεγαλειο σου περυσι.

You 're the night, you 're the night,
You 're the dark and the light…

:slight_smile:

την ζωη μας #-o

ποιος εδω μεσα θα αυτοκτονησει πρωτος , προς τιμην του θεου ronnie ?

ποιος ?

κανεις ? [-X[-X[-X

AΘΑΝΑΤΟΣ!!!

ποση φορα να παρω για να χτυπησω το κεφαλι μου στον τοιχο που δεν πηγα περυσι στο live επειδη δεν μου αρεσαν τα σαπορτ???

so far η μεγαλυτερη μαλακια της ζωης μου…:frowning:

κ εγώ το ίδιο…:frowning:
τον ακούω να τραγουδάει κ δε μπορώ να πιστέψω ότι δεν είναι πια μαζί μας…δεν ήθελα να πιστέψω ότι δε θα γίνει καλά…θυμάμαι την πρώτη φορά που τον άκουσα…ήταν η πρώτη heavy metal φωνή που αγάπησα…R.I.P

διαβαζα στο blabbermouth ποιοι εχουν μιλησει για τον θανατο του dio…
ο μισος μουσκος πλανητης !!

αυτο φανερωνει την αξια του…

antio ronnie:(:frowning:

Και επειδή σήμερα με έχει πιάσει το κατιτίς μου, θυμάμαι το πόσο είχα δεθεί με το Rising (όχι ότι είναι δύσκολο, ο καλύτερος δίσκος στην ιστορία του σκληρού ήχου είναι) σε μία πολύ δύσκολη στιγμή της ζωής μου, έναν αιώνα πίσω.Έλιωνα το δίσκο για μέρες ολόκληρες, συνέχεια…and again and again and again…

Ρε, με έχει πάρει από κάτω…κανονικά…

συγχωρεμένη να είναι η ψυχή του…

τεράστια απώλεια για τη μουσική…
RIP

δυστηχως ή ευτυχως (δεν ξερω) δεν εισαι ο μονος παντως…

R.I.P Ronnie James Dio…είσουν θνητός για λίγο…και θεός για πάντα! Σε ευχαριστούμε! :frowning:

Σωστός… λάθος μου.

Πάντως κατάλαβες τί ήθελα να πω. Έχουμε χάσει πολλούς σπουδαίους, αλλά χτες χάσαμε τον μεγαλύτερο απ’ όλους.

Γιατί ρε Ronnie.

Πού πας και το αφήνεις το metal σου;