Rotting Christ - Rituals

Πρωτο δειγμα σημερα.

Ο δισκος ανεβηκε και για pre order

http://shop.season-of-mist.com/rotting-christ-rituals-digibox

Εκπληκτικό τραγούδι…

Κι εμένα μου άρεσε λιγάκι, θυμίζει συνέχεια του Theogonia, όπως ειπώθηκε και στο άλλο θέμα.

Elthe Kyrie

Το εξώφυλλο του box και του digi:

1 Like

Απο το 2007 αυτο το ριφ το εχουμε ακουσει αρκετες φορες. Μονο τα φωνητικα της κοπελιας λενε οπως και το σολο, κατα τα αλλα μια απο τα ιδια. :-k

Το YouTube link κατέβηκε. Υπάρχει πουθενά αλλού;

Μία από τα ίδια, ωραίο κομμάτι μεν αλλά στο ίδιο στυλ από το Theogonia και μετά, κάπου κουράζουν

Από Σάκη σε Σάκη

:")

Ιδιο υφος, αλλα ωραια ατμοσφαιρα και ανατριχιαστικη ερμηνεια.
Η φωνη του Σακη μου φαινεται κουρασμενη.

Παντως απεραντος σεβασμος γι’αυτο το συγκροτημα που παραμενει επιμονο και σταθερα ποιοτικο τοσα χρονια.

Καμιά καινούρια ιδέα. Το ίδιο χιλιοπαιγμένο στυλ από το “Θεογονία” και μετά. Εκεί όμως έβρισκες εξαιρετικές συνθέσεις όπως το Phobos Synagogue. Αυτό εδώ το κομμάτι είναι πολύ μέτριο.

Το σολο μου αρεσε και προς το τελος το κομματι,γενικα ομως ειναι μετριο.

http://rockisdead.gr/2015/12/11/o-kolofardos-o-nergal-ton-behemoth-akoui-olokliro-to-neo-almpoum-ton-rotting-christ/

O κωλόφαρδος ο Nergal των Behemoth ακούει ολόκληρο το νέο άλμπουμ των Rotting Christ

O Nergal των Behemoth είναι από τους τυχερούς που ακούνε το Rituals ολόκληρο από τώρα. Και μας ενημερώνει μέσω instagram πόσο το γουστάρει.

Λικαρε το Nergal,εμεις εδω ειμαστε και περιμενουμε.:stuck_out_tongue:

Αναλυτική, track by track, προακρόαση του δίσκου.

http://www.rockhard.gr/%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B4%CE%AF%CF%83%CE%BA%CF%89%CE%BD/rotting-christ-rituals-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B1%CE%BA%CF%81%CF%8C%CE%B1%CF%83%CE%B7

Θα σταθώ εδώ:

(Elthe Kyrie): Το πρώτο κομμάτι του δίσκου που έχουμε όλοι ακούσει μέσω του Internet. Είναι το μόνο τραγούδι που θυμίζει έντονα το πρόσφατο στουντιακό παρελθόν τους και σίγουρα δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα του ?Rituals?.

Γενικά, άκρως ενθαρρυντικά λόγια που με έψησαν ακόμα περισσότερο. Άντε να περάσει ο καιρός, να έρθει στα χέρια μας και να το λιώσουμε.

Psithika kai egw. Emperistatwmenh kritikh me leptomereia stis diaforopoihseis tou album kai sta thetika tou shmeia. Mallon to “Elthe kyrie” leitourgei san propompos kai syndetikos krikos me to prohgoumeno album. H mid-tempo proseggish sigoura tha deinei idiaitero xarakthra sto album.

Καλα,σε site που αποθεωσε το AEALO δε νομιζω οτι μπορουμε να παρουμε αντικειμενικη κριτικη οσον αφορα την επομενη δουλεια του Σακη :stuck_out_tongue:

Παντως αυτο που συμφωνω ειναι οτι η παραγωγη και η μιξη ειναι καλυτερες απο καθε προηγουμενο αλμπουμ τους αν κρινω απτο Ελθε Κυριε,πραγμα που βοηθαει στον ατμοσφαιρικο ηχο που θελουν να βγαλουν οι Christ

χαχαχα κάπως έτσι ήταν τα μούτρα μου όταν το άκουγα… :stuck_out_tongue:

Αν εξαιρέσεις την εισαγωγή που θυμίζει λίγο τις παλιές ταινίες καρτούν του Αστεριξ, μετά το πάνε καλά.

Psofio to kommati kai to stixourgiko periexomeno einai asteio toulaxiston…

Από τις λίγες φορές που γέλασα με κομμάτι (στην εισαγωγή αναφέρομαι).