Rotting Christ

και Magus??
Αυτό είναι έκπληξη!
Και μακάρι να συμμετέχει και στην επόμενη δουλεία τους! Αυτό θα είναι πραγματικά καλό νέο!!

Για το βασικό διήμερο (Παρασκευή/Σάββατο) που μάλλον σε ενδιαφέρει υπάρχουν αρκετά ακόμα.

Ειμαι ο μονος που κατι δεν καταλαβαινω ή οντως ειναι λιγο ακυρο αυτο το “πισωγυρισμα”?

Τι πισωγύρισμα, τους έκαναν πρόταση για μερικά live με το πρώτο lineup και δέχτηκαν, that’s all.
Αμφιβάλλω αν ο Magus εμφανιστεί καν σε κάποιο άλλο λάηβ πλην του NWN.

Δεν θα αντικαταστησουν δηλαδη μονιμα τους αποχωρησαντες?

"Mε υπερηφάνια ανακοινώνουμε ότι οι ηχογραφήσεις του νέου μας στούτιο άλμπουμ πλησιάζουνε στο τέλος τους! Ένα σκληρό αλλά μαγευτικό ταξίδι για πάνω από 4 μήνες στα Deva Soundz στούντιο στην Αθήνα, έχει βρει το συγκρότημα να δημιουργεί ίσως το πιό σκοτεινό μυστηριώδες και πιό απόκρυφο αποτέλεσμα στην ιστορία της μπάντας!

Μείνετε συντονισμένοι για τα δείγματα και ενημερώσεις. "

Τελικα τι παιχτηκε; Κανανε νεο αλμπουμ με τα παλια μελη; Για καποιο λογο παντως που δε μπορω να τεκμηριωσω τωρα, φοβαμαι οτι με την αλλαγη στο λαιναπ θα ερθει και το τελος της μπαντας.

Ομαδα που κερδιζει δεν αλλαζει και κατ’εμε τουτοι εδω από το 2000 (ποτε βγηκε το Κρονος) παιζανε τσαμπιονς ληγκ συνεχομενα. Μακαρι να εχω λαθος προαισθημα, τι να πω.

Eκτός από τους Τόληδες όλοι έχουν αλλάξει κατα καιρούς από την εποχή του Khronos που όντως βγήκε το 2000

Δεν ξέρω τι έγινε ακριβώς, απ’ ότι διάβασα σε μια συνέντευξη ο Σάκης έπαιξε κιθάρα και μπάσο, δηλαδή ουσιαστικά το άλμπουμ το ηχογράφησαν αυτός και ο Θέμης. Όσον αφορά την νέα κυκλοφορία, σήμερα έβγαλε ανακοίνωση η Season of Mist:

http://www.season-of-mist.com/news/rotting-christ-2012-11-14

Last month, we announced that Greek metallers ROTTING CHRIST were putting the finishing touches to their upcoming album. The time has now come to disclose the release date and title of the band?s eleventh studio full-length.

ROTTING CHRIST?s forthcoming opus is entitled ?Do What Thou Wilt? and will hit the stores on next March 1st. Brace yourselves, for this new album encompasses everything Sakis Tolis? gang has been renowned for over its 25-year history!

Επιστροφή στους αγγλικούς τίτλους μετά από 14 χρόνια δηλαδή.
Αντε να δούμε.

Ωραια παρατηρηση. Για το τι γινεται με τα μελη δεν εχουμε κανενα νεοτερο?

Στο site τους έχει φωτό μόνο τα αδέλφια…

έχει έχει
νεα μελη

[I](αλλά το κρατώ σαρπραϊζ[/I]) :stuck_out_tongue:

Rotting Christ απόψε, επικό setlist:

[SPOILER]Feast of the grand whore
Forest of N’Gai
The sign of evil existence
Fgmenth thy gift
Exiled archangels
His sleeping majesty
The 4th knight of revelation
Societas Satanas (Thou Art Lord)
Fifth illusion
Non Serviam
King of a stellar war
Archon
Gloria de domino inferni (outro)

Έπαιξαν μόνο μια ώρα. Αν είχαν κανα μισάωρο παραπάνω θα είχα αφήσει εκεί τα κόκκαλα μου. Τρομερή εμφάνιση, ήχος αψεγάδιαστος.[/SPOILER]

Live sold out, κλασικά μαλάκας σκάω στο venue χωρίς εισιτήριο όπου και μαθάινω για το sold out. Καθώς φτάνω πετυχαίνω RC να βγαίνουν απο το αμάξι, χαιρετούρες με Θέμη και Σάκη. Με ρωτά ο δεύτερος τι μπλουζα είναι αυτή που φοράω (η Baphomet στην παραπάνω φώτο), την βλέπει και μου την ζητά να του την δώσω να την φορέσει στη σκηνή. Μαθαίνει ότι δεν παίζουν εισιτήρια, μου λέει περίμενε και επιστρέφει μετά από κανα μισάωρο να με ενημερώσει ότι είμαι στη γκεστ λιστ (πρώτη φορά μιλήσαμε, δεν τον ήξερα από πριν). Παράλληλα χώνει στη ζούλα άλλο έναν φίλο χωρίς εισιτήριο. Βρισκόμαστε μέσα και γίνεται η τράμπα με νέο ΓΑΜΗΣΤΕΡΟ t-shirt rotting christ (o τράγος του Thy Mighty Contract). :D:D:D

Primordial που ακολούθησαν , έπαιξαν 2 ώρες και γάμησαν το σύμπαν. Alan εντός έδρας, σε δαιμονισμένα κέφια έδωσε ψυχή και σώμα. Όλο το venue σε παροξυσμό, έπεσε το ξύλο της αρκούδας. Solstafir που προηγήθηκαν των Christ καταπληκτικοί, απλά μαγεία.

Τυχερός που μπήκες με τέτοιο θεικό old school setlist και τυχεροί εμείς που ο Σάκης είναι τόσο μα τόσο απίστευτος και respect τύπος :slight_smile: Και σε συνέντευξη που του πήρα ήταν απλά γαμάτος! :smiley:

…γαμάτη φάση γαμάτο άτομο και ο Σάκης, αλλά το σετ-λιστ γαμηστερότερο:):!:

Ε δώσε μια photo κ από αυτό το t-shirt ντε :stuck_out_tongue:

Χωρίς backprint. Βackprints are for pussies…

γάμησε

Αυτά είναι!!